رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

پیاده روی اربعین، جلوه ای از استکبارستیزی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پیاده روی اربعین، جلوه ای از استکبارستیزی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در آیین بدرقه زائران وپیاده روی اربعین، جلوه ای از استکبارستیزی خادمان بارگاه منور رضوی با نام اذن اربعین افزود: همایش بزرگ اربعین قدرت راهبردی و نرمی برای اسلام، جنبش ها و ریزشهای اسلامی است که این قدرت نرم در راهپیمایی بزرگ اربعین در مقابل جهانیان به نمایش گذاشته می شود.

او گفت: همایش پیاده روی اربعین حرکتی پایدار و رو به جلو برای امت اسلامی است که راهپیمایان در آن  متحد می شوند و به همین دلیل مستکبران اخبار آن را سانسور می کنند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: دلیل شکل گیری مراسم گرامیداشت اربعین حسینی این است که نمادی برای بقای عاشورا باقی بماند و همایش بزرگ پیاده روی اربعین، پرچم بلندی پیش روی انسان معاصر قرار می دهد تا پیام عاشورا و خون اباعبدالله الحسین در طول زمان گم نشود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در اربعین حسینی، سخن از زبان فطرت آدمی است که این زبان بسیار کارآمد و مهم است زیرا قطرات اشک برای امام حسین علیه السّلام به قدرت نرم اسلام برای نظام اسلامی تبدیل خواهد شد.

60 موکب به نام حضرت رضا علیه السّلام از سوی آستان قدس رضوی در مسیر عبور راهپیمایان اربعین حسینی در شهرهای عراق برپا خواهد شد و خادمان این بارگاه به راهپیمایان خدمات رسانی می کنند.

در پایان این مراسم، هشت پرچم مزین به نام علیّ بن موسی الرّضا علیهما السّلام به خادمان شرکت کننده در راهپیمایی اربعین امسال از سوی تولیت آستان قدس رضوی هدیه شد.