Skip to Content

پیاده سازی اقتصاد اسلامی اولویت شورای شهر مشهد در سال ۹۳

عضو شورای شهر مشهد گفت: پیاده سازی اقتصاد اسلامی و توزیع عادلانه فرصت‌ها در حاشیه شهر مشهد اولویت اصلی شورای شهر در سال ۹۳ است.

 علی اصغر لطفی اظهار کرد: دو سه محور در سیاست‌های اقتصادی شورای شهر مشهد برای سال 93 مدنظر قرار گرفته است که اجرایی می‌شود.

رئیس کمیسیون مشارکت‌های اقتصادی شورای شهر مشهد تصریح کرد: یکی از این مسائل این است که باید اقتصاد اسلامی به معنای واقعی پیاده شود و فقه اسلامی و اخلاق اسلامی در تار و پود مسائل اقتصادی شهر پیاده شود.

لطفی بیان کرد: قرار است یک کارشناس زبده اقتصادی در این زمینه حضور پیدا کند تا مسائل کاملا براساس اقتصاد اسلامی پیاده سازی شود.

وی افزود: مورد دیگری که در برنامه ریزی اقتصادی شورای شهر مشهد برای سال 93 در نظر گرفته شده است مبحث عدالت و توزیع عادلانه فرصت‌ها و خدمات در حاشیه شهر مشهد است.

عضو شورای شهر مشهد اظهار کرد: مورد دیگری که باید مدنظر قرار بگیرد این است که سرمایه گذاری‌ها صرفا برای تولید سرمایه گذار نباشد و سرمایه‌ها باید در راستای خدمت رسانی به مردم مورد استفاده قرار بگیرد، در حقیقت این سرمایه گذاری‌ها باید خود را در زندگی مردم نشان دهد.

لطفی تاکید کرد: مشارکت دادن سرمایه‌های خرد در پروژه‌های مردمی نیز مدنظر قرار گرفته است و تلاش می‌کنیم تا عموم مردم را در این زمینه سهیم کنیم.

رئیس کمیسیون مشارکت‌های اقتصادی شورای شهر مشهد گفت: در ارتباط با شعار سال 93 که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، جلسات هماهنگی لازم در شورای شهر مشهد برگزار می‌شود تا برنامه‌ها براساس منویات مقام معظم رهبری پیش برود.

لطفی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود در حرم مطهر رضوی خطوط را کاملا ترسیم کردند و شرایط داخلی و بین المللی را ترسیم کردند و نکته‌ای که وجود دارد بخش عمده این آسیب‌ها ناشی از آسیب‌های فرهنگی است که مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در بجنورد در همین راستا بحث سبک زندگی و تغییر آن را مطرح کردند.

وی افزود: شرایطی شکل گرفت که دشمن احساس کرد می‌تواند از طریق گلوگاه اقتصادی مردم را تحت فشار قرار دهد و مقام معظم رهبری در همین راستا عزم ملی و مدیریت جهادی را مطرح کردند.

منبع: تسنیم