پیام استاندار خراسان رضوی به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی

استاندار خراسان رضوی با صدور پیامی، ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
در پیام علی رضا رشیدیان آمده است:
انا لله و انا الیه راجعون
رحلت جانگذار آیت الله هاشمی رفسنجانی یار صدیق امام (ره)و رهبری ، انقلاب و مردم را به محضر حضرت صاحب العصر (عج )و مقام معظم رهبری مد ظله العالی وبیت محترم ایشان تسلیت عرض می کنم .
آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی از سلاله مجاهدان نستوه و متفکران دینی و روحانی خدوم و عالم بود که مبارزات طولانی ایشان با رژیم ستم شاهی، استکبار و صهیونیزم مثال زدنی بود.
ایشان مردی برای زمان های سخت و تصمیم های راهبردی بشمار می رفت آنگونه که نقش ایشان در مبارزات 15 خرداد ۴۲ و مبارزات دهه ۴۰ و ۵۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر بود و در بر پایی نظام جمهوری اسلامی ، محوری مستحکم و حائز اهمیت محسوب می شد.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، مسئولیت هایی همچون عضویت در شورای انقلاب ، ریاست مجلس شورای اسلامی ، جانشین فرماندهی کل قوا در زمان دفاع مقدس ، ریاست جمهوری و ریاست مجلس خبرگان رهبری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و بسیاری از مسئولیت های مهم دیگر ایفای نقش و ادای وظیفه نمود.و از یادگارهای ایشان بنیان گذاری شجره علمی دانشگاه آزاد بود
این مرد بزرگ ، سیاستمداری دوراندیش و برجسته ، مدیر ی شجاع و مدبر ؛ با ایمانی راسخ ، هوشی سرشار ، ، مدیریتی درخشان ، و صبر و تحملی مثال زدنی بود او که عاشق انقلاب اسلامی ، سربلندی و عزت ایران و ایرانی بود و در این مسیر از هیچ مجاهدتی فروگذار نکرد.
این مجاهد خستگی ناپذیر که قلبش از عشق به اهل بیت طاهرین خاصه امام رئوف ع سرشار بود اینک به صف بزرگان فقید انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و یاران بزرگ ایشان همچون شهیدان بهشتی ، مطهری ، مفتح و عزیزان سفرکرده ای چون آیت الله طبسی و آیه الله موسوی اردبیلی پیوست.