رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضوی

تولیت آستان قدس رضوی به متاسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در پیام تسلیت خود آورده است: پیام تسلیت تولیت آستان قدس رضویخبر ارتحال فقیه مجاهد و فرزانه، شاگرد مکتب حضرت امام خمینی(ره) و یار صدّیق رهبر معظم انقلاب اسلامی، استاد آیت الله هاشمی شاهرودی (طاب ثراه) را در کمال تأسف و تأثر دریافت کردم.

وی گفت: با رحلت آن فقیه کم‌نظیر، حوزه‌های علمیه یکی از استوانه‌های علمی و تحقیقی خود را از دست داد و نظام اسلامی از نعمت اندیشمندی بصیر و اخلاق مداری انقلابی محروم شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین در پیام خود آورده است:  آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی با تمسک به سیره اجداد طاهرینش و در ادامه راه استادان مجاهدش حضرت امام خمینی(ره) و شهید بزرگوار آیت الله سیدمحمدباقر صدر(ره) به معنی واقعی کلمه جامع بین علم و عمل بود و مبارزات وی با عوامل استکبار جهانی در منطقه همچون رژیم صدّام، تلاش برای استحکام مبانی نظری نظام اسلامی، مجاهدت و خدمات در دستگاه قضایی و جدّ و جهد علمی و فقهی آن بزرگوار در خاطر نظام اسلامی، مردم و حوزه‌های علمیه ماندگار خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در پیام خود افزوده است: اینجانب مصیبت وارده را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، خانواده، بازماندگان و ارادتمندان آن مرحوم و حوزه‌های علمیه و مردم قدرشناس ایران اسلامی تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال علوّ درجات را برای آن مرحوم خواستارم.

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری پس از تحمل یک دوره بیماری ساعت 22 دیشب در سن 70 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

آیت الله شاهرودی متولد 1327 در شهر نجف و از سال 1373 در دوره های مختلف (سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم) عضو شورای نگهبان قانون اساسی یود؛ بین سال های 1378 تا 1388 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان رییس قوه قضاییه منصوب شد و نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره های سوم ، چهارم و پنجم بود.

وی از سال 1396  ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال 1390  ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه را با حکم رهبر معظم انقلاب بر عهده داشت.