رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

پیش بینی بارش‌‌ برف و باران، باد شدید و کاهش دما در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پیش بینی بارش‌‌ برف و باران، باد شدید و کاهش دما در خراسان رضوی

بارش‌‌ برف و باران و کاهش دما در خراسان رضوی، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها دراستان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، طبق تحلیل نقشه‌های هواشناسی از امروزپنجشنبه  27 دی  استان تحت تأثیرپیش بینی بارش‌‌ برف و باران، باد شدید و کاهش دما در خراسان رضوی سامانه فعال و بارش‌زا قرار خواهد گرفت، که موجب وقوع بارش‌‌های برف و باران و وزش باد شدید و همچنین باعث کاهش قابل ملاحظه دما  با میانگین  8 تا 10 درجه سلسیوس خواهد شد.

    بر این اساس شروع بارندگی از نواحی غرب و شمال‌غرب خراسان رضوی توام با رعدوبرق و با احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که با توجه به رگباری بودن بارش‌ها امکان وقوع آبگرفتگی معابر در شهرستان‌ها و سیلابی شدن مسیل‌های استان در فاصله زمانی امروز پنجشنبه تا ظهر جمعه وجود دارد.

 همچنین وزش باد  طی امروز و فردا  در خراسان رضوی شدید با احتمال بروز خسارت پیش بینی می شود

    دامنه فعالیت بارشی این سیستم تا روزهای ابتدایی هفته  آینده پیش‌بینی شده است  اما تا پایان هفته آینده هوای سرد در  بیشتر نقاط استان ماندگار خواهد بود.

طی فعالیت این سامانه و با توجه به گذر جبهه سرد و افت محسوس دما همچنین وزش باد شدید، بارش باران و برف ، توام با کولاک در نواحی سردسیر و کوهستانی، تشکیل مه، کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها در  بیشتر نقاط استان پیش‌بینی شده که اختلال در سیستم حمل و نقل استان را بدنبال خواهد داشت.

 بر اساس پیش بینی ها بیشترین حجم بارش در شهرستانها و توابع درگز، قوچان، چناران، کلات بویژه ارتفاعات هزار مسجد، سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، نیشابور، ارتفاعات بینالود، فریمان، تربت‌حیدریه، کاشمر، کوهسرخ، محور بردسکن–سبزوار روی می دهد.

 به گلخانه‌ داران، ومرغداران  توصیه  شده است: با هدف جلوگیری از خسارات احتمالی  برای تنظیم دمای محیط اقدامات لازم را  انجام دهند.