رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

پیش بینی 9 هزار صندوق برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

پیش بینی 9 هزار صندوق برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صداوسیما معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، در جلسه ی ستاد پیش بینی 9 هزار صندوق برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خراسان رضویانتخابات استان گفت: هیات های اجرایی انتخابات شوراها از 25 اسفند امسال و انتخابات ریاست جمهوری در فروردین سال آینده تشکیل می شود.

سید جواد حسینی از پیش بینی 9 هزار صندوق برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در استان خبر داد و افزود: چهار هزار و 500شعبه در استان به صورت ثابت و  سیار، پیش بینی شده است.

 

او بر لزوم مشارکت دادن نیروهای معتقد، محکم و سالم برای کاندیداتوری در انتخابات شوراها تاکید کرد و گفت : به کار گیری نیروها و عوامل زبده و متخصص در بخش های مختلف از ضروریات است.

حسینی افزود: براساس تبصره 3 ماده 26 قانون انتخابات، یکی از مدارک مورد نیاز برای نام نویسی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، ارائه گواهی نداشتن سوء پیشینه است.

او گفت :از همه هم استانی هایی که قصد داوطلب شدن دارند تقاضا می شود از هم اکنون برای صدور گواهی سوء پیشینه اقدام کنند چرا که در زمان نام نویسی نباید سه ماه بیشتر از زمان صدور گواهی گذشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی رویکرد اصلی در انتخابات را سلامت و مشارکت حداکثری برشمرد و گفت: هر چقدر مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد، اقتدار نظام و دولت افزایش و مشروعیت نظام بالا می رود و در نتیجه سرمایه اجتماعی نظام افزایش می یابد.