Skip to Content

پیوستن مجتمع ذخیره سازی شوریجه به سامانه دسیپچینگ شرکت ملی گاز

کارشناس ارشد تعمیرات ابزار دقیق شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از راه اندازی آنالایزرهای کنترل کیفی گاز ذخیره سازی و پیوستن مجتمع ذخیره سازی شوریجه به سامانه دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران خبر داد.

سید قاسم پور حمزه در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد  افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تجهیزات، آنالایزرهای پیشرفته واحدهای نم زدائی گنبدلی که به دلیل کمبود گاز 9 ماه سال بلا استفاده بوده به واحد ذخیره سازی منتقل شد و پس از نصب، راه اندازی و در سرویس قرار گرفت.

وی اظهارداشت: این اقدام با هزینه 330 میلیون ریال حدود هفت درصد قیمت خرید آن انجام گرفت و450 میلیون ریال صرفه جویی را به دنبال داشته است.

کارشناس ارشد تعمیرات ابزار دقیق شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد ادامه داد: سامانه دیسپچینگ فوق شامل دستگاه ( اندازه گیری مقادیر کیفی گاز، نقطه شبنم مایعات نفتی و رطوبت ) می باشد.

پور حمزه با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل " نامگذاری شده است تاکید کرد: این اقدام ارزشمند با عزم ملی کارشناسان واحد ابزار دقیق و مدیریت جهادی مدیران ارشد این مجتمع گازی، ضمن جلوگیری از خروج ارز و قطع وابستگی به خارج، اقدامی عملی در راستای اقتصاد مقاومتی در این پالایشگاه می باشد.