Skip to Content

پیگیری حوزه های مختلف موضوع "مشهد 2017" در وزارت ارشاد

وزارت فرهنگ حوزه های مختلف موضوع مشهد 2017 را پیگیری می کند.

پیگیری حوزه های مختلف موضوع

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در نشست پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 در استانداری خراسان رضوی در مشهد افزود: همه امکانات و ظرفیتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ها و بخشهای مختلف و نیز سازمانها و دستگاههای وابسته برای برگزاری هرچه شایسته تر رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام مشهد 2017 پای کار می آیند و این وزارتخانه در حوزه های مختلف اعم از قرآنی، چاپ و نشر، کتاب، شعر و ادب و بخشهای هنری به ویژه تجسمی، خوشنویسی، نمایشی و سینمایی موضوع مشهد2017 را پیگیری می کند .

علی جنتی افزود: مشهدالرضا پایتخت فرهنگی و اسلامی نامگذاری شده از این رو در فعالیتهای این حوزه باید بعد فرهنگی غالب باشد و تلاش بر آن است تا با بهره گیری از همه امکانات ایران در داخل و خارج و فرصتهای موجود برای معرفی شهر مشهد و خراسان این عملکرد برای دیگر مناطق کشور و نیز کشورهای اسلامی الگو شود.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از تلاشهای صورت گرفته در این خصوص با اشاره به محدودیت امکانات و اعتبارات گفت: در اجرای طرحها باید کار متناسب با امکانات دیده و برنامه ریزی شود.

جنتی همچنین به تعیین و تصویب لوگوی رویداد مشهد  2017نیز اشاره و افزود: باید همه دستگاهها ، نهادها و سازمانها در همه امور مربوط به این رویداد از لوگوی مصوب استفاده کنند تا از هرگونه دوگانگی و تعارض در نماد این رویداد مهم جلوگیری شود.

استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: این استان از همه ظرفیتهای خود در رویداد مشهد 2017 بهره می گیرد و مصوبه هیات وزیران در این خصوص نیز بنیان و مبنای خوبی برای پیگیری اقدامات دستگاهی در همین حوزه است.

علیرضا رشیدیان افزود: طرحهای این حوزه شامل107 طرح با مجموع اعتبار 16 هزار و 790 میلیارد ریال است که از این میزان 52 طرح در اولویت نخست قرار دارد.

او گفت: اعتبارات لازم از چند محل شامل بخش دولتی، عمومی، خصوصی و تسهیلات بانکی تامین می شود و تاکنون از اعتبارات بخش دولتی سه هزار و 800 میلیارد ریال تامین شده و کار در حال اجرا است.

آیسسکو (ISESCO) سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی با عضویت 57 کشور اسلامی کلانشهر مذهبی مشهد را برای سال 1396 مصادف با سال 2017 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در آسیا انتخاب کرده است.

از این رو دفتر مطالعات راهبردی مشهد 2017 شهریور 1394 برای استفاده از ظرفیت کارشناسی، صاحبنظران و مشاوران متخصص برای تدوین برنامه های محتوایی و عملیاتی این مناسبت تاسیس شد.