جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

کارگروه برای ارتقای طرح قرآنی بشارت 1454 در صدا‌وسیمای خراسان برگزار شد. - نمایشگر محتوای خبر

 

 

کارگروه برای ارتقای طرح قرآنی بشارت 1454 در صدا‌وسیمای خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای خراسان رضوی، همزمان با آغاز طرح قرآنی بشارت 1454، ستاد اجرایی این طرح در استان خراسان، با حضور قائم مقام صدا‌وسیما، اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی در صدا‌وسیمای مرکز خراسان رضوی برگزار شد.
 
علیرضاابوترابی قائم مقام مرکز در این جلسه با اشاره به مهجور ماندن قرآن در زندگی مردم و اهمیت این طرح قرآنی در ارتقای فرهنگ قرآن و سبک زندگی قرآنی در جامعه گفت: این طرح با همراه کردن مساجد، دارالقرآن‌ها و مراکز قرآنی استان سعی می‌کند سبک زندگی قرآنی را در جامعه ترویج کند.
حجت‌الاسلام احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این جلسه، ابتکار، خلاقیت و نوآوری در برنامه‌های قرآنی به منظور جذب مخاطب و بالابردن فرهنگ قرآن در جامعه را ضروری دانست و افزود: شناسایی و معرفی افرادی که سبک زندگی قرآنی دارند، باید از اولویت‌های این طرح باشد.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان نیز گفت: اینکه در جامعه جا بیفتد که قرآن کتاب زندگی است و مردم ترغیب شوند تا برای امور زندگی و اجتماعی خود به آن مراجعه کنند، یک امر مهم است که با چنین طرح‌های قرآنی امکان‌پذیر خواهد ‌بود.
در این جلسه مقرر شد برای محورهای طرح قرآنی بشارت 1454، مسابقاتی با مشارکت محتوایی و تامین جوایز توسط اداره‌کل اوقاف، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان و اداره‌کل تبلیغات اسلامی از شبکه استانی خراسان رضوی پخش شود و تا پایان سال ادامه یابد. پوشش اخبار قرآنی استان در بخش‌های خبری، تطبیق مباحث کارشناسان سبک زندگی در برنامه‌های صد‌اوسیما با مباحث قرآنی، معرفی شخصیت‌های قرآنی در زمینه‌های مختلف در برنامه‌های پرمخاطب، طراحی و تولید مسابقه‌ای بر مبنای بخش‌های منطبق با قرآن در زندگی مخاطبان و تولید موشن‌گرافی با مشارکت سازمان تبلیعات اسلامی وتشکیل کارگروه ویژه طرح قرآنی بشارت 1454باحضورنمایندکان اداره کل های مربوطه  از جمله مصوبات این جلسه بود.