رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

کاهش بیش از 13 درصدی طلاق در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

کاهش بیش از 13 درصدی طلاق در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دکتر سید جواد حسینی در شورای هماهنگی ثبت وقایع خراسان رضوی گفت: کاهش 13 و 2 دهم درصدی طلاق در خراسان رضویمداخلات سه گانه مدیریتی در خراسان رضوی موجب کاهش نرخ طلاق در این استان شده است.

او افزود: با رونق تولید و اشتغال در سال گذشته و رشد 16 درصدی ایجاد اشتغال، 100 هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی ایجاد شد.

او با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و فرصت شغلی بهترین گام برای استحکام بنیان خانواده است، افزود: هم اکنون 160 هزار فرصت شغلی را برای سال 96 هدف گذاری کرده ایم.

حسینی هماهنگی بین بخشی بین دستگاه ها را دومین عامل کاهش نرخ طلاق در استان برشمرد و افزود: بین دادگستری، سازمان بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و دفتر مدیریت خانواده و زنان، هماهنگی هایی از جمله سامانه ثبت طلاق و طلاق توافقی و مسائل مربوط به این حوزه راه اندازی شده است.

او سومین عامل کاهش آمار طلاق در استان را ارائه آموزش ها و توانمند سازی افراد جامعه در پیش و پس از ازدواج به عنوان مهارت های زندگی اعلام کرد.

معاون استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه کل ولادت ها در 5 ماهه نخست امسال در خراسان رضوی 63 هزار و 183 نفر ثبت شده است افزود: از این تعداد 32 هزار و 304 نفر پسر و 30 هزار و 882 نفر دختر بوده است.

حسینی گفت: شهرستان های تایباد، خواف، زاوه و گناباد به ترتیب بیشترین آمار تولد را در خراسان رضوی به خود اختصاص داده اند.

او همچنین نرخ فرزند آوری را 23.7 در سال 95 دانست و گفت: با توجه به اینکه نرخ ولادت در کشور 19.5 است این نرخ در خراسان رضوی بالاست.

معاون استانداری خراسان رضوی در مورد میانگین سن ازدواج در 5 ماه نخست امسال نیز گفت: میانگین سنی 27 و 9 دهم برای آقایان و 22 و 6 دهم برای خانمها ثبت شده است که آمار ازدواج در 5 ماهه نخست سال 96 نسبت به مدت مشابه پارسال یک دهم درصد افزایش یافته است.

حسینی با بیان اینکه آمار طلاق در سال گذشته و در کشور 166 هزار و 321 مورد و این آمار در خراسان رضوی 16 هزار و 580 مورد است افزود: سهم استان خراسان رضوی از آمار طلاق 9 و 9 دهم درصد است.

او افزود: میانگین سن طلاق 34 و 8 دهم برای آقایان و 29 و 8 دهم برای خانمها است.

معاون استاندار همچنین گفت: در 5 ماه نخست امسال 11 هزار و 833 نفر در استان فوت کرده اند که 6 دهم درصد نسبت به پارسال کاهش داشته است.