رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

کاهش ذخایر و فرآورده های خونی سالم در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

کاهش ذخایر و فرآورده های خونی سالم در خراسان رضوی

اداره کل انتقال خون خراسان رضوی از مردم استان خواست برای اهدای خون به پایگاه ها مراجعه کنند.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، اداره کل انتقال خون استان اعلام کرد: با توجه به گرم شدن هوا  و کاهشکاهش ذخایر و فرآورده های خونی سالم در خراسان رضویمراجعات مردم به پایگاه های اهدای خون، ذخیره خون و فرآورده های خونی سالم سیر نزولی یافته، اما نیاز به خون و فرآورده های خونی برای بیماران نیازمند مانند خاص تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، مجروحان، تصادفات، سوانح، بیماران تحت عمل جراحی، و شیمی درمانی به این ماده حیاتی همچنان به قوت خود باقی است.

در این گزارش با اشاره به کاهش ذخایر و فرآورده های خونی سالم در خراسان رضوی از همه هم استانی ها در خراسان رضوی و زائران و مجاوران دعوت شده است با حضور در پایگاه های اهدای خون در این امر خداپسندانه مشارکت و با اهدای خون سالم زندگی هزاران نفر از هموطنان را شیرین کنند.

بر این اساس، پایگاههای اهدای خون در مشهد مقدس شامل امام رضا(ع) واقع در میدان شریعتی ابتدای خیابان دانشگاه، امید نبش خیابان شیرازی 3طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید، شهید کریمی واقع در بلوار شریعتی 28منطقه قاسم آباد، میلاد واقع در بلوار استقلال بین استقلال 2و 4طبقه فوقانی و ثامن در جوار حرم مطهر رضوی ابتدای بازارچه آستانه پرست در نوبت صبح از 7 و 45 تا 12 و 45 و در نوبت عصر از 14و 30  تا 18 و 45آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون خواهند بود.

پایگاههای امام رضا (ع) و امید در نوبت صبح و عصر و  دیگر پایگاهها در نوبت صبح فعال است.

نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است و بیماران و نیازمندان به این ماده حیاتی چشم انتظار مراجعه مردم نوع دوست و خداجو هستند.

سازمان انتقال خون وظیفه تهیه و تامین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانها را بعهده دارد و تامین این ماده حیاتی و ارزشمند با اهدای خون انسانهای نوع دوست و ایثارگر میسر است.