حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

کاهش شدید ذخایر خونی در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

کاهش شدید ذخایر خونی در خراسان رضوی

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی اعلام کرد: ذخایر خونی استان در تمام گروههای خونی در مشهد و دیگر شهرستان ها با کاهش شدید رو به رو است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، دکتر حمیدرضا اسلامی امروز گفت: کاهش مراجعه مردم به پایگاههایکاهش شدید ذخایر خونی در خراسان رضوی اهدای خون به علت سرما و برودت هوا، باعث روند نزولی ذخیره سازی خون در استان شده است.

وی بدون اشاره به آماری در خصوص کاهش ذخایر خونی در خراسان رضوی گفت: با ادامه این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

وی از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السّلام خواست تا با حضور در پایگاههای اهدای خون به یاری بیماران نیازمند بشتابند

اسلامی خاطرنشان کرد: مردان چهار نوبت و زنان سه نوبت در سال می توانند خون اهدا کنند.

به گفته اسلامی در 6 ماهه ابتدای امسال بیش از 93 هزار نفر به پایگاههای اهدای خون خراسان رضوی مراجعه کرده اند که از این تعداد حدود 72 هزار نفر شرایط لازم را داشته و موفق به اهدای خون خود شده اند.

هم اکنون 10 پایگاه انتقال خون در مشهد و دیگر شهرستان های خراسان رضوی فعال است که از این تعداد پنج پایگاه در مشهد و پنج پایگاه در شهرستان های نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، قوچان و گناباد دایر است.