Skip to Content

کاهش 3 درصدی تلفات جاده‌ای در محورهای خراسان رضوی

کاهش 3 درصدی تلفات جاده‌ای در محورهای خراسان رضوی

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی از کاهش سه درصدی تلفات جاده‌ای در محورهای استان خبر داد و گفت: آمادگی کامل برای استقبال از زائران دهه پایانی ماه صفر را داریم.

خبرگزاری فارس: کاهش 3 درصدی تلفات جاده‌ای در محورهای خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد صفایی ظهر امروز در نشست خبری دهه پایانی ماه صفر اظهار داشت: با توجه به اینکه خیل عظیمی از زائران و علاقه‌مندان در دهه پایانی ماه صفر به سمت مشهد حرکت ‌می‌کنند از روز پنج‌شنبه هفته جاری نیروهای پلیس راهور استان در آماده‌باش قرار دارند و نیروهای ما با آموزش کامل و صددرصد آمادگی در جاده‌ها حضور پیدا می‌کنند.

وی تاکید کرد: در روز اربعین 9 تیم از قرارگاه اعزام و انضباط ترافیکی را در جاده‌های استان برقرار می‌کنیم و به فکر تامین امنیت کاروان‌های پیاده هستیم.

صفایی تصریح کرد: از فردا همزمان با طرح زمستانی پلیس راه استان آغاز می‌شود، ما در تمامی محور‌های خراسان رضوی حضور داریم اما در سه نقطه به طور ویژه و 24 ساعته کار می‌کنیم که شامل محور ابرش ـ مشهد ـ نیشابور، خماری ـ تربت حیدریه ـ مشهد و تیوان ـ قوچان ـ درگز می‌شود.

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دوربین‌های ثابت جاده‌ای یک سال به دلیل پایان قرارداد غیر فعال بود، اما با کمک استاندار با پیمانکار جدید قرارداد منعقد و همه‌ دوربین‌های ثابت سطح استان هم فعال شدند، همچنین 16 نقطه جدید جانمایی شده و محور‌های فرعی‌تر هم در دستور کار قرار گرفته است.

صفایی بیان کرد: امروزه هزینه‌های راهداری بسیار سنگین است اما امکانات نسبی و حداقل‌هایی باید وجود داشته باشد، بنابراین باید به سمت تجهیزات الکترونیکی حرکت کنیم که در این زمینه نیازمند کمک مسئولان هستیم.

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی در ارتباط با دهه آخر صفر و کاروان‌های پیاده نیز اظهار کرد: مدیران کاروان باید آب و هوا را سنجیده و اعضای کاروان را توجیه کنند و باید توجه داشت اگر کاروان‌های کوچکتر تشکیل شود امکان کنترل بیشتر و وقوع حادثه کمتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حجم زائران در خیابان ملک‌آباد و احمدآباد زیاد می‌شود که ما اقدامات ویژه‌ای برای این خیابان‌ها داریم.

صفایی گفت: در هشت ماه نخست امسال سه درصد کاهش تلفات را داشته‌ایم که بیشترین دلیل تلفات به دلیل واژگونی وسایل نقلیه بوده و به نظر من بهترین راه جلوگیری از تصادفات و حوادث فرهنگ‌سازی است.