Skip to Content

کاهش 30 درصدی اعتبارات نوسازی مدارس/ وجود هزارو744 مدرسه فرسوده در خراسان رضوی

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی از کاهش 30 درصدی اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان در سال جاری خبر داد.

کاهش 30 درصدی اعتبارات نوسازی مدارس/ وجود هزارو744 مدرسه فرسوده در خراسان رضوی

سید هدایت‌الله هاشمی‌نسب در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگارا ن مشهد ، گفت : مجموع اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی در سال جاری 21 میلیارد تومان است که از این مبلغ 19 میلیارد تومان به ترمیم و ساخت فضا‌های آموزشی در سه مقطع تحصیلی و دو میلیارد تومان به ترمیم و ساخت فضا‌های تربیت بدنی، فرهنگی و هنری اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه 29 درصد از مدارس استان را مدارس فرسوده تشکیل می‌دهند، افزود : تعداد کل مدارس تخریبی و فرسوده استان 2172 ساختمان بوده است که از این تعداد 428 ساختمان تخریب و بازسازی شده‌اند و در حال حاضر تعداد مدارس فرسوه به 1744 ساختمان کاهش یافته است.

مدیرکل نوسازی مدارس استا ن خراسان رضوی با اشاره به اینکه 19 درصد از ساختمان‌های آموزشی شهر مشهد فرسوده محسوب می‌شوند، گفت : در حال حاضر 521 ساختمان آموزشی در شهر مشهد فرسوده هستند و بسیاری از مدارس فرسوده و تخریبی در مناطق محروم و شهرستان‌های استان هستند.

هاشمی‌نسب در خصوص اقدامات این اداره کل برای ترمیم و بهبود شرایط فضا‌های آموزشی در مناطق محروم وشهرستان های استا ن افزود : پس از اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام ،طرح تخریب و بازسازی در صورت وجود اعتبار بر اساس شاخص بودجه در هر شهرستان و در صورتی که در بودجه آن سال، ملاک و مدنظر دولت قرار گیرد، در این زمینه اقدام خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه برخی از مدارس استان همچون کاشمر بر روی قنات واقع شده‌اند و ریزش قنات‌ها خطرات جانی برای دانش‌آموزان به دنبال دارد، گفت : انجام چنین پروژه‌هایی نیاز به اعتبارات دارد و چون موافقت‌نامه پروژه‌های سال جاری مبادله شده است بنابراین در طول ساری جاری چنانچه اعتباری جدید به این اداره کل ابلاغ گردد بر اساس نظر آموزش و پرورش و کمیته برنامه‌ریزی هر شهرستان رفع این مشکل در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ز

Authors: باشگاه خبرنگاران