رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

کتاب «امام علی بن موسی الرضا(ع)، محور وحدت و کرامت» منتشر شد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

کتاب «امام علی بن موسی الرضا(ع)، محور وحدت و کرامت» منتشر شد

کتاب «امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) محور وحدت و کرامت» هم‌زمان با ایام دهه کرامت از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، این اثر شامل مقالاتی با موضوع امام رضا(ع) است که با هدف ترویج فرهنگ وکتاب «امام علی بن موسی الرضا(ع)، محور وحدت و کرامت» منتشر شد معارف رضوی برای دستیابی به تعامل، هم‌گرایی و افزایش وحدت و هم‌دلی میان اهل سنت و شیعه، حول محور امام رضا(ع) به عنوان اهل بیت و عالم آل محمد(ص) در سه حوزه امام رضا(ع) و تعامل با فرق و مذاهب اسلامی، امام رضا(ع) محور محبت و مهرورزی و امام رضا(ع) و جایگاه کتاب و سنت سامان یافته است.

این کتاب در سه بخش سخنرانی‌ها، مقالات و همایش در قالب تصویر، تهیه و تدوین شده است که در بخش سخنرانی‌ها به موضوعاتی همچون، «اهمیت الفت و جماعت و دوری از فرقت و اختلاف با تکیه بر سیره و سنت حضرت رضا(ع)»، «جایگاه اهل بیت(ع) از منظر مذاهب» و «امام رضا(ع) محور وحدت و کرامت» اشاره دارد.

در بخش مقالات نیز 16 مقاله با عناوین «طرح ولیعهدی امام رضا(ع) به منظور شکاف در وحدت امت اسلام»، «راهکارهای تقریب مذاهب در سیره امام رضا(ع)»، «تحلیل معنایی و روشی گفت‌وگوهای کلامی امام رضا(ع)»، «بررسی معیارهای ایمان و کفر در اندیشه امام غزالی با تأکید بر رساله فیصل التفرقه» و... مطرح شده است.

کتاب «امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) محور وحدت و کرامت» تالیف حسین لطیفی است و ویراستاری آن را سید جلال قیامی میرحسینی بر عهده داشته و در شمارگان 200 نسخه و در قطع وزیری به چاپ رسیده است.