Skip to Content

کودتا دوستی عمیق ایران و ترکیه را آشکار کرد

سرکنسول ترکیه در مشهد با بیان اینکه دوستی عمیق ایران با ترکیه در ایام کودتا آشکار شد بر ضرورت حفظ روابط صمیمانه دو کشور تأکید کرد

کودتا دوستی عمیق ایران و ترکیه را آشکار کرد

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، سرکنسول ترکیه در نشست خبری امروز که در کنسولگری ترکیه در مشهد برگزار شد، گفت: این کودتا از سوی گروهی از نظامیان که در داخل نیروهای مسلح ترکیه لانه کرده بودند، صورت گرفت.

محمد دوغان از پیگیری ایران برای اتفاقات اخیر ترکیه تشکر و قدردانی کرد و افزود: روزهایی که آمریکا و اروپا با تحریم‌ها به ایران فشار می‌آوردند، ترکیه در کنار ایران بود و اکنون در اوضاع نابسامان ترکیه، ایران مثل یک دوست در کنار ما قرار دارد.

دوغان با بیان اینکه تا زمانی که ایران و ترکیه روابط دوستانه‌ ای داشته باشند، مشکلات به شکل مؤثرتری حل خواهد شد،گفت: در همه خانواده‌ ها تفاوت نظر بین افراد وجود دارد و این بسیار طبیعی است که بین ما و ایران اختلاف‌ نظر وجود داشته باشد، اما نباید اجازه بدهیم که کشور سومی با داخل شدن در روابط ایران و ترکیه، این روابط را مسموم کند.

وی درباره ممنوعیت سفر ایرانیان به ترکیه، افزود: از امروز این ممنوعیت‌ ها برداشته‌ شده و ایرانیان به راحتی می‌ توانند مثل قبل به ترکیه سفر کنند.