Skip to Content

گرا

Loading the player...

هو العلیم

«گرا»

رسانه‌ها امروز در دنیا به عنوان یکی از مولفه های تاثیرگذار مطرح می‌باشند و به همین دلیل نقش مهمی در بازگو کردن اعتقادات، باورها و حتی سیاست‌های یک جامعه دارند، از آن جا که این روزها  گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا اهمیت ویژه‌ای یافته است، لازم است از قدرت رسانه جهت تبیین هر چه بیشتر این گفتمان استفاده شود، اهمیت اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی از سویی  واز سوی دیگر نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب در باب فرهنگ، ایجاب کرده است که برنامه سازان قدم های تازه‌تری را در این حوزه بردارند.«برنامه گرا» با هدف معرفی و تبیین دغدغه‌ها وو اتفاقات فرهنگی - انقلابی سطح استان، با فضایی گفتگو محور همراه با میان برنامه‌های مرتبط، یکی از قدم‌هایی ست کهه در این مسیر برداشته شده است.

در هر برنامه یک یا چند موضوع مهمّ و اتفاق فرهنگی استان با حضور کارشناسان و فعّالان فرهنگی استان مورد بحث قرار می‌گیرد، تصاویر ارسالی بینندگان و گراهای متفاوت آنان از اتفاقات فرهنگی پخش می‌شود و دوربین برنامه به مساجد و پایگاه‌های مختلف فرهنگی نیز سری می‌زند

محوریّت موضوعات  برنامه گرا دغدغه‌های فرهنگی انقلابی است. در این برنامه با دعوت مهمانان کارشناس و نخبه  استانی با سلائق متنوّع و کفتگو، به مسائل فرهنگی  انقلابی پرداخته می‌شود.

سوژه‌های برنامه مبتلاء به مردم و با در نظر گرفتن مناسبت‌های زمانی، متناسب با استان می‌باشد.

این برنامه پشتوانه فکری افراد متعّهد و سلائق گوناگون، مخاطبان وسیعی را تحت پوشش دارد.

به جز گفت و گو، بخش‌های تعاملی دیگر از جمله دریافت ویدیو از بینندگان و پخش بخش‌هایی از فیلم‌ها و گفت و گو پیرامون آن از بخش‌های دیگر این برنامه است.

به طور کلّی

اتفاقات فرهنگی که روزانه در شهر می‌افتند، فراوانند و بسیاری از این اتفاقات از چشمان رسانه‌های رسمی دور می‌مانند. این اتفاقات، مثبت یا منفی در کنار ما و در درون زندگی ما رخ می‌دهند. ما از کنار آن‌ها عبور می‌کنیم . گاه به انها فکر می‌کنیم و گاه نه. این که در مسجد محل مراسمی برگزار شده و یا اینکه بچه‌های محل به اردویی کوهپیمایی رفته‌اند و یا نماز عید در محلّ برپا شده است، شاید ساده به نظر اید اما بخشی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد. هم چنین اتفاقات فرهنگی که ما دوستشان نداریم، ما را آزار می‌دهد و نوع برخورد ما به آن‌ها رفتار اجتماعی شهر را شکل خواهد داد.

این برنامه به این اتفاقات ریز و درشت، از دریچه دید مردم و همشهریان می‌پردازد. آن چه برای مردم جذّاب بوده و با موبایلشان ثبت‌اش کرده‌اند

نکاتی درباره برنامه

۱برنامه گفتگو محور است و در دکوری ساده، خاصّ، مدرن و فرهنگی تولید خواهد شد. در میان دکور میزی تعبیه می‌شود که دور آن سه یا چهار نفر بنشینند.

۲.  این سه نفر از میان فعالان فرهنگی شهر انتخاب می‌شوند و با میهمانی گپ خواهند زد. مثلا با این ترکیب یک نویسنده، یک فیلمساز، یک محقق و یک روزنامه نگار و مانند آن. در هر برنامه سه نفر متفاوت و متناسب با موضوع حضور خواهند داشت. برنامه، مجری نخواهد داشت و توسط این افراد اداره می‌شود. تلاش می‌شود این افراد در هر برنامه حضور داشته باشند و تغییرات محدود باشد و درهر برنامه یک بحث محوری در کنار دیگر مباحث ریز مطرح می‌شود.

۳آیتم‌های برنامه، تمامی توسط مخاطبان و بوسیله موبایل تهیه می‌شوند. این آیتم‌ها پخش می‌شود و درباره آن‌ها بحث کوتاهی صورت می‌گیرد. این آیتم‌ها در موضوعات مختلف و فعالیت‌های فرهنگی سطح شهر تهیه می‌شوند و توسط تیم برنامه ادیت و تدوین شده و به شکل آیتم‌های دو تا چهار دقیقه‌ای پخش می‌شود.

۴. موضوعات هربرنامه توسط همین جمع ارائه شده و به مخاطبین توضیح کوتاهی داده می‌شود. بحثی راجع به آن شده و ابعاد آن مشخص و سوالات دهنی و احتمالی بررسی می‌شود. مخاطبین میتوانند در آن موضوع و یا مشابه آن، گزارش‌هایی با موبایل تهیه و به برنامه بفرستند.

شما می‌توانید این برنامه را هر جمعه در ساعت 19:50 ببینید.

آدرس ارتباط با کانال برنامه:

@geratvrazavi

https://telegram.me/GeraTvRazavi

آدرس ارتباط با برنامه جهت ارسال نظرات و ارسال فیلم:

@TvGera

آدرس کانال برنامه در سایت آپارات:

http://www.aparat.com/geratv

 
سال تولید: 1395

 

تهیه کننده:  آقای رشید حاجتمند

دستیار تهیه کننده: آقای مصطفی نصیری

کارگردان: آقای احمدی زر

تصویربردار و نورپرداز: آقای علیّ سبحانی

صدابردار: آقای محسن طیّبی

تدوین: آقایان ابراهیمی و میرزاییجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام. برنامه گرا فوق العاده ست. مخصوصا این... مائده ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ ۲۲:۳۵

مائده
با سلام. برنامه گرا فوق العاده ست. مخصوصا این آخرین قسمتش که جمعه 11ام پخش شد
واقعا ممنون. اجر همه تون با امام زمان
یا علی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ ۲۲:۳۵