Skip to Content

گروهی از مسلمانان اهل سنت چند کشور جهان به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند

گروهی از مسلمانان اهل سنت چند کشور جهان به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: گروه 30 نفره مسلمانان اهل سنت از هفت کشور جهان به حرم مطهر امام رضا(ع)مشرف شده و با خدمات آستان قدس رضوی در حوزه های مختلف آشنا شدند.

 

حجت الاسلام 'علی باقری' روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این گروه از کشورهای چین، ازبکستان، تاجیکستان، رواندا، اتیوپی، ساحل عاج و مجمع الجزایر کومور همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به مشهد سفر کرده اند.

وی در ادامه اظهارداشت: همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی 44 ویژه برنامه سخنرانی و بیان احکام برای زائران غیرایرانی حرم مطهر امام رضا(ع) در نظر گرفته شده است.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی افزود: سخنرانی، بیان احکام و مسائل شرعی، مسابقه، حلقه های معرفت، کلاسهای آموزشی، اقامه نماز جماعت، قرائت قرآن و ادعیه، نمایش فیلم و بازدید از موزه، نشستهای تخصصی، شب شعر، راهنمای زائر و اهدا جوایز از جمله برنامه های پیش بینی شده برای زائران غیرایرانی حرم نورانی امام رضا(ع) است.

وی 'نقش نهضت حسینی، روحانیت و مرجعیت دینی در پیروزی انقلاب اسلامی، علل و انگیزه قیام امام خمینی(ره) از آغاز نهضت تا پیروزی آن، نقش و تاثیر آموزه های دینی در انقلاب اسلامی، تفسیر سوره مبارکه فجر با رویکرد انقلاب اسلامی و دستاورد های انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف به ویژه از دید بین المللی و انقلاب اسلامی در راستای انقلاب مهدی(عج)' را از موضوعات این سخنرانیها عنوان کرد.

باقری گفت: ویژه برنامه های سخنرانی همه روزه در این ایام بعد از نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا در رواقهای کوثر، غدیر، شیخ حر عاملی، دارالرحمه و دارالمرحمه حرم مطهر برگزار می شود و زائران غیرایرانی می توانند از این ویژه برنامه ها که به زبانهای اردو، عربی، انگلیسی، فارسی و آذری ایراد می شود استفاده کنند.

وی افزود: بطور متوسط روزانه 300 تا 500 تشرف به حرم مطهر رضوی از سوی مسلمان و حتی غیرمسلمان از نقاط مختلف دنیا ثبت می شود.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: سالانه بطور متوسط 15 هزار نفر از گردشگران کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی با ملیتها، ادیان و مذاهب مختلف حرم مطهر امام رضا(ع) را زیارت و یا از نقاط مختلف آن دیدن می کنند.