Skip to Content

گروهی از مفتیان کشور روسیه از حرم رضوی بازدید کردند

گروهی از مفتیان کشور روسیه از حرم رضوی بازدید کردند

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: گروهی از مفتیان کشور روسیه ضمن تشرف به حرم مطهر رضوی از مجموعه خدمات آستان قدس رضوی در حوزه‌های مختلف بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: گروهی از مفتیان کشور روسیه ضمن تشرف به حرم مطهر رضوی از مجموعه خدمات آستان قدس رضوی در حوزه‌های مختلف بازدید کردند.

حجت الاسلام علی باقری اظهار داشت: حرم مطهر رضوی سالانه پذیرای میلیون‌ها عاشق و دلباخته‌ای است که از راه‌های دور و نزدیک خود را به این حریم ملکوتی می‌رسانند تا از فیوضات معنوی این بارگاه ملکوتی بهره‌مند شوند.

وی گفت: این گروه 20نفره روسی از خدمات و برنامه‌های متنوعی که به‌همت مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در رواق غدیر حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده بود بهره‌مند شدند.

باقری افزود: تور حرم‌گردی، نمایش فیلم معرفی حرم مطهر رضوی به‌زبان روسی، سلسله جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان، بازدید از موزه مرکزی و موزه فرش و اهدای محصولات فرهنگی و بسته‌های متبرک از جمله برنامه‌ها و خدماتی بود که برای این گروه از زائران ارائه شد.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی، اظهار داشت: مشترکات شیعه و سنی و نقش آن در انسجام اسلامی از موضوعاتی بود که در جمع این گروه از زائران تبیین و بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه این گروه تا کنون به شهرهای قم، اصفهان، تهران و مشهد سفر کرده‌اند، افزود: مفتیان کشور روسیه از اقدامات و برنامه‌هایی که به‌همت آستان قدس رضوی برای زائران غیرایرانی تدارک دیده شده است، تقدیر و تشکر کردند.