Skip to Content

گسترش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مشهد با ویتنام

گسترش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مشهد با ویتنام

معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: گسترش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مشهد در حوزه‌های اقتصادی، شهری و نمایشگاهی با شهرهای شاخص کشور ویتنام در دستور کار قرار می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: گسترش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مشهد با ویتنام

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، محمدرضا مزجی در دیدار با سفیر ویتنام در نمایشگاه بین‌المللی مشهد با اشاره به اینکه مشهد سالانه شاهد حضور جمعیتی جهانی است، اظهار کرد: با وجود فرصت های بین‌المللی در کلان شهر مشهد، سرمایه‌گذاران از کشورهای جهان می توانند با حضور و ارائه خدمات اقتصادی، اجتماعی و بین‌المللی خود، سهم مشترکی را از مهم‌ترین مرکز جمعیتی ایران در منطقه آسیا داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مشهد در مقایسه با سایر کلان شهرهای ایران و جهان، امتیازات ویژه‌ای دارد، افزود: شهرداری مشهد در میان تمامی شهرهای جهان که عضو سازمان جهانی متروپلیس هستند، به عنوان تنها شعبه این سازمان در جهان انتخاب شده که می‌تواند فرصت ویژه‌ای برای کشورهای آسیایی باشد.

وی تاکید کرد: توسعه همکاری‌های تجاری، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، اختصاصی و تخصصی در زمینه‌های متعدد با استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد، فرصتی ویژه برای حضور صاحبان صنعت و تجار این کشور در ایران و به ویژه در مشهد است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد با اشاره به اینکه مشهد در سال‌های آینده به مهم‌ترین مرکز صادرات آسیای میانه تبدیل می‌شود، گفت: کشور ویتنام با حضور هوشمندانه در مشهد، علاوه بر استقرار و اجرای پروژه‌های صنعتی، تجاری و شهری می‌تواند در تحولات صادراتی و تجاری و خدمات فنی و مهندسی کشورهای حوزه cis تا خلیج فارس، نقش موثری ایفا کند.

مزجی با اشاره به انتخاب یکی از شهرهای شاخص ویتنام به عنوان آغاز کننده همکاری‌های رسمی با کلان شهر مشهد، گفت: ویتنام می‌تواند با بهره‌مندی از کارکردهای تجاری و شناسایی نیازهای مهم‌ترین مرکز جمعیتی منطقه آسیا، نمایشگاهی اختصاصی را در زمینه فروش، معرفی و تجارت در نمایشگاه بین‌المللی مشهد، برگزار کند.