رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

گشايش نمایشگاه بین‌ المللی قرآن و عترت در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

گشايش نمایشگاه بین‌ المللی قرآن و عترت در مشهد

نمایشگاه قرآن مشهد امسال برای اولین بار با رویکرد بین‌المللی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی امروز در نشست خبری تشریح نمایشگاه بین‌ المللی قرآن و عترت مشهد فردا گشایش می یابدبرنامه‌ های چهاردهمین نمایشگاه بین‌ المللی قرآن و عترت مشهد گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن امسال رویکرد بین‌ المللی دارد و ۲۰ملیت از کشورهای اسلامی در این نمایشگاه حضور دارند.
جعفر مروارید افزود: جنگ قرآنی ملل، برگزاری نشست‌های علمی با نگاه به جهان اسلام، برپایی کرسی‌ های نظریه پردازی و جشنواره غذایی فرهنگ و ملل از جمله برنامه های این نمایشگاه هستند.

وی گفت: ۵۰ناشر داخلی به همراه ۱۴ ناشر از دیگر کشورهای اسلامی در این نمایشگاه حضور دارند.

مروارید ادامه داد: ۹قاری از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، اندونزی، تانزانیا و ۱۴قاری بین‌المللی در این نمایشگاه به تلاوت قرآنی خواهند پرداخت.

مدیرکل ارشاد خراسان رضوی گفت: همچنین برگزاری ۱۴نشست نخبگانی برای دانشگاهیان و اصحاب فکر و اندیشمندان در این نمایشگاه تدارک دیده شده است.

مروارید افزود: در بخش هنری کارگاه‌ های کتابت قرآن کریم، نمایش خیابانی با موضوعات قرآنی و مفاهیم اخلاقی، پرده‌ خوانی قصه‌های قرآنی و سفال گری با نقوش و خطوط اسلامی و قرآنی به نمایش در می آید.
چهاردهمین نمایشگاه بین‌ المللی قرآن و عترت مشهد از فردا 23 اردیبهشت به مدت 8روز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش می یابد.