رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۸

گشایش دفتر محلی مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی ایران - محتوای خبر

 

 

متن خبر

گشایش دفتر محلی مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی ایران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی در این مراسم در شهرک گشایش دفتر محلی مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی ایران در مشهدصنعتی توس مشهد گفت: یکی از مدل های توسعه صنایع، طرح ملی توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران است که از سال 70 در کشور آغاز شد.

مسعود مهدیزاده مقدم افزود: مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی بین پیمانکاران اصلی و پیمانکاران فرعی ارتباطی بوجود می آورد تا پیمانکاران به صنایع بالادستی خود وصل شوند و تحویل به موقع سفارشات، ثبت سفارشات، عمل به موقع به تعهدات مالی، ایجاد سیستم رتبه بندی برای پیمانکاران و ارائه خدمات مشاوره به آنان از مزایای راه اندازی این مرکز است.

او گفت: راه اندازی این مرکز زمینه شناسایی صنایع پیمانکاری و توانمندسازی آنها، استفاده از ظرفیت خالی صنایع کوچک، ارتقای سطح علمی برای صنایع کوچک و ارتقای سطح تولید را فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: پارسال با همکاری شرکت نفت و گاز شرق و امضای تفاهم نامه ای در این زمینه مقرر شد از ظرفیت های این شرکت در تامین قطعات مورد نیاز استفاده شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق نیز در این مراسم گفت: این شرکت از نهادهای پیشرو در ساخت قطعات مربوط به استخراج و بهره برداری از چاه های نفت و گاز است که نتیجه تلاش های این شرکت منجر به بومی سازی حساس ترین و پیچیده ترین قطعات مربوط به رشته های حفاری از چاه های گاز شد که در گذشته فقط شرکتهای خارجی آن را می ساختند.

محمد مام بیگی افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق سومین شرکت زیرپوشش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مسئولیت تولید، تفکیک اولیه و انتقال گاز و میعانات گازی برای تامین خوراک پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در شرق ایران، مسئولیت تولید گاز و میعانات گازی از مخازن گاز مزدوران، مخزن شوریجه، میدان گازی گنبدلی و میدان توس، گازرسانی به پنج استان خراسان رضوی، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان و بخشی از سمنان و تامین خوراک پتروشیمی خراسان و سوخت نیروگاه نکا را برعهده دارد.

او گفت: افزایش و بهبود فضای رقابتی، کاهش هزینه های تعمیر قطعات و لوازم، در دسترس بودن قطعه سازان و پیمانکاران توانمند، تسریع در تبادل نظر بین کارشناسان صنعت نفت و قطعه سازان از مزایایی است که در صورت موفقیت آمیز بودن مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی ایران، صنعت نفت و گاز استان از آن بهره مند می‌شوند.