حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷

گشایش نمایشگاه شاهنامه نگاری در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

گشایش نمایشگاه شاهنامه نگاری در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در این آئین گفت: وجود هنرمندانگشایش نمایشگاه شاهنامه نگاری در مشهد برای استان بسیار با ارزش است و باید از ظرفیتهای آنها به بهترین  شکل ممکن استفاده شود. 
علیرضا رشیدیان افزود: هر ملتی در تاریخ خوددارای فراز و نشیبهای بسیاری است اما ملت ایران همیشه از جایگاه رفیع فرهنگی برخوردار است. 
او با اشاره به اینکه حکیم فردوسی در اعتلای فرهنگ و زبان فارسی نقش بی بدیلی داشته است ،‌ گفت: این شاعر بزرگ تاریخ ایران کهن را به زبان فارسی جمع آوری کرده است و توانسته گنجینه‌ای از لغات فارسی را فراهم کند. 
استاندار خراسان رضوی گفت : برگزاری چنین نمایشگاهی در سال 2017 که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده بسیار ارزشمند است و باید تعداد مراکز فرهنگی این استان افزایش یابد . 
نمایشگاه شاهنامه نگاری حاوی 23 اثر نقاشی از استاد حجت شکیبا و 17 نقاشی و اثر قهوه خانه ای از دیگر هنرمندان استان خراسان رضوی است . 
این نمایشگاه که فعالیت خود را در نگارخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام واقع در مجتمع فرهنگی امام رضا علیه السّلام  آغاز کرده است ، به مدت یک هفته  میزبان علاقه مندان است. 
25 اردیبهشت ماه، سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی نام گرفته است.