رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

گشایش نمایشگاه نقاشی خط «از بین خطوط بخوانید» در نگارخانه رضوان - محتوای خبر

 

 

متن خبر

گشایش نمایشگاه نقاشی خط «از بین خطوط بخوانید» در نگارخانه رضوان

نمایشگاه نقاشی‎خط «از بین خطوط برانید» شامل مجموعه آثار نقاشی‎خط کاظم خراسانی در نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، نمایشگاهی از آثار نقاشی‎خط‌کاظم خراسانی باگشایش نمایشگاه نقاشی خط «از بین خطوط بخوانید» در نگارخانه رضوان عنوان «از بین خطوط برانید»  در نگارخانه رضوان به نمایش در آمده است.
نمایشگاه «از بین خطوط بخوانید»، چهاردهمین نمایشگاه انفرادی کاظم خراسانی، از اساتید مطرح این رشته هنری است.

 بیش از 40 تابلو با موضوع آزاد و نگاهی جهانی به نقاشی‎خط  زینت‌بخش نگارخانه رضوان شده است. 
کاظم خراسانی، هنرمند خوش‌نویسی و گرافیک و اصالتاً اهل شهرستان فردوس از توابع استان خراسان جنوبی است. وی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد گرافیک و دکترای پژوهش هنر بوده و به عنوان عضو بنیاد نخبگان، تجربه 17 سال تدریس در دانشگاه و تربیت هنرجویان بسیاری را پشت سر گذاشته است.
همچنین، قریب 20 سال از شروع فعالیت حرفه‌ای وی در زمینه نقاشی‌خط می‌گذرد. خراسانی از 1373 تا کنون، برگزاری 13 نمایشگاه انفرادی و حضوری فعال با بیش از 150 نمایشگاه‎ گروهی داخل و خارج از کشور اعم از فرانسه، ایتالیا، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان را تجربه کرده است.
این نمایشگاه صبح‌ها از ساعت 9 الی 13 و عصرها از ساعت 16 الی 19 در محل نگارخانه رضوان به نشانی کوهسنگی 17، پلاک16 برای علاقه‎مندان به این سبک نوین هنری دایر است.