رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

گشایش نمایشگاه ویژه دهه کرامت در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

گشایش نمایشگاه ویژه دهه کرامت در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی

نمایشگاه ویژه دهه مبارکه کرامت در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت.

گشایش نمایشگاه ویژه دهه کرامت در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، همزمان با دهه مبارکه کرامت رضوی نمایشگاه فرهنگی ویژه این ایام خجسته در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت.

مسئول تالار مطالعه قفسه باز بانوان کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: مجموعه‌ای منتخب از کتاب‌های چاپی به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی با موضوع فرهنگ رضوی و همچنین تاریخ و زندگانی پربرکت حضرت ثامن‌الحجج عجّل الله تعالی الشّریف و خواهر بزرگوارشان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

فاطمه صحرائی افزود: عیون الاخبار الرضا علیه السبلام، مسند‌ الرّضا علیه السّلام، قرآن حکیم از منظر امام رضا علیه السّلام، کرامات امام رضا(ع)، امام رضا(ع) در آثار دانشمندان اهل سنت، فاطمه معصومه(س) میهمان هفده روزو زندگانی حضرت معصومه سلام الله علیها  و پیوستگی آن با سرزمین قم منتخبی از عناوین کتاب‌های این نمایشگاه به‌شمار می‌رود.

او گفت: در بخش دیگری از نمایشگاه حاضر، برگزیده‌ای از سخنان حضرت علی‌ّ بن موسی‌ الرّضا علیهما السّلام به نمایش درآمده و فضای معنوی خاصی به این تالار بخشیده است.

مسئول تالار مطالعه قفسه باز بانوان کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی افزود: نمایشگاه ویژه دهه مبارکه کرامت با هدف گرامی‌داشت ولادت پربرکت حضرت رضا علیه السّلام و میلاد فرخنده حضرت معصومه سلام الله علیها، برای ترویج سیره عبادی، اجتماعی، اعتقادی و اقتصادی ائمه اطهار علیهم السّلام، آشنایی بیشتر نسل جوان با زندگانی و رفتار و گفتار این دو اختر تابناک آسمان ولایت و اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دایر شده است.

علاقمندان برای بازدید از این آثار می توانند تا 13 مرداد از ساعت 7:15 تا 19 و در روزهای تعطیل و جمعه از ساعت 8:15 تا 19 به تالار مطالعه قفسه باز بانوان در طبقه منهای یک کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی مراجعه کنند.

تالار مطالعه قفسه باز بانوان کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با مخزنی در حدود 74 هزار و 500نسخه کتاب در موضوعات مختلف، امکان مطالعه و کپی از همه منابع را برای مراجعان فراهم کرده است.