رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

گشایش کنگره کشوری سوختگی در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

گشایش کنگره کشوری سوختگی در مشهد

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صداوسیما، رئیس کنگره کشوری سوختگی گفت: این کنگره با هدف ارائه تازه ترین یافته ها وگشایش کنگره کشوری سوختگی در مشهد روشهای درمان بیماران سوختگی با حضور متخصصان و  کارشناسان این رشته به مدت دو روز برگزار می شود.

دکتر محمدحسن آموزگار افزود: از 166 مقاله رسیده به دبیرخانه کنگره 100 مقاله پذیرفته شد که 50 مورد آن در قالب سخنرانی و 50 مقاله در به صورت پوستر ارائه می گردد.

او محورهای ششمین کنگره سوختگی را شامل درمان بیماران سوختگی حاد و مزمن، روشهای نوین جراحیهای ترمیمی در سوختگیهای سر و گردن، دست و پا، چشم، اطراف لب و دهان، درمانهای عوارض ناشی از سوختگی، تغذیه و مراقبتهای اولیه، پانسمانهای نوین و بانک پوست عنوان کرد.

این پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی همچنین وضعیت درمان سوختگی را در ایران بسیار مناسب و پیشرفته توصیف و بیان کرد: هم اینک بهترین روشهای درمان سوختگی برای بیماران در ایران اعمال می شود و هیچگونه نیاز اعزام بیمار به خارج کشور در این زمینه وجود ندارد.

او ادامه داد: نتایج کنونی درمان سوختگی در 80 درصد بیماران عالی است و 20 درصد بقیه مربوط به سوختگیهای خیلی عمیق می باشد که با عوارض مختلفی همراه است.

دکتر آموزگار گفت: پیوند پوست برای اغلب بیماران سوختگی عمیق و درجه سه انجام می شود.

دبیر اجرایی ششمین کنگره کشوری سوختگی نیز گفت: این کنگره برای نخستین بار در مشهد با شعار 'یک کشور و یک درمان استاندارد سوختگی' برگزار می شود.

دکتر سیدحسن طاووسی افزود: هم اکنون درمانهای مختلفی و گاه توسط افراد غیر صاحبنظر برای بیماران سوختگی در کشور ارائه می شود بنابراین عملیاتی شدن درمان استاندارد برای مبتلایان به سوختگی در سراسر کشور ضروری است.

او گفت: بسیاری از عوارض ناشی از سوختگی به دلیل درمانهای نادرست ایجاد می شود. در این کنگره متخصصان و کارشناسان مرتبط با درمان سوختگی نظیر متخصصان پلاستیک و ترمیمی، جراحان عمومی، پزشکان متخصص طب اورژانس، متخصصان آی.سی.یو و پرستاری حضور دارند.

در حاشیه کنگره نیز نمایشگاهی با حضور 12 شرکت داخلی و خارجی فعال در زمینه تولید تجهیزات و لوزام مورد نیاز درمان سوختگی برپا است.

ششمین کنگره کشوری سوختگی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن حمایت از بیماران سوختگی تا فردا در مشهد ادامه دارد.