رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

گل‌آرائی حرم مطهّر رضوی با 70 هزار شاخه گل - محتوای خبر

 

 

متن خبر

گل‌آرائی حرم مطهّر رضوی با 70 هزار شاخه گل

حرم مطهّر رضوی به مناسبت عید سعید فطربا 70 هزار شاخه گل، آراسته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی با اشاره به استفاده از گل‌های طبیعی و گل‌آرائی حرم مطهر رضوی با 70 هزار شاخه گلمصنوعی در گل‌آرائی حرم مطهر رضوی افزود: چند کامیون گل‌های مختلف از نقاط مختلف کشور توسط ناذرین گل برای گل‌آرائی روز عید به حرم مطهر رضوی اهدا شده است که این گل ها را خدمتیاران افتخاری در جایگا‌های از پیش تعیین شده نصب می کنند.

حمید حبیبی‌پور افزود: گل‌آرائی در همه ورودی ها ، صحن‌های مرکزی نظیر آزادی، جمهوری، انقلاب اسلامی، ایوان‌ها و طاق‌نماها اجرا می شود.

او گفت:برای رایحه افشانی در عید سعیدفطر اسانس‌هایی با حدود 175دستگاه ثابت رایحه افشان و حدود 30 دستگاه پرتابل در پشت بام رواق‌ها، تاسیسات، کفشداری‌ها و سرویس‌های بهداشتی منتشر می شود.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی هم از مفروش شدن صحن و سرای حضرت رضا علیه السّلام به طور کامل در عید سعید فطر خبرداد.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: همه صحن‌ها، دالان‌ها، راهروها، بست‌ها و دوربرگردان‌های حرم مطهر رضوی برای برگزاری هرچه باشکوه تر نماز عید سعید فطر با 300 هزار مترمربع فرش ماشینی، مفروش خواهد شد.

سیدخلیل منبتی افزود: در روز عید سعید فطر همه درهای حرم مطهر رضوی به روی زائران و مجاوران حضرت ثامن الحجج علیه السّلام باز خواهد بود.