سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

یادداشت مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی درباره شهید سپهبد قاسم سلیمانی - نمایشگر محتوای خبر

 

 

یادداشت مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی درباره شهید سپهبد قاسم سلیمانی

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، ستاره پرفروغ و ماندگار جبهه ایثار ، مقاومت و آزادیخواهی

- پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در مبارزه با استکبار جهانی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) بود که باعث بیداری ملت های مسلمان و آزاده جهان گردید و نمونه واقعی اسلام ناب و حکومت اسلامی حقیقی را به همه جهانیان ارائه نمود . 
 
 
- در ادامه این روند ، نظام استکبار و سلطه و صهیونیزم جهانی با احساس خطر ، هر آنچه در توان داشتند برای مقابله و تضعیف این جریان بیدارگر و انقلابی و ارزشی به کار بستند . از جمله این دشمنی ها ، ایجاد گروه های تکفیری افراطی به نام اسلام ، از جمله گروهک تکفیری داعش بود ، که در جهت تحقق اهداف شوم آنان از جمله : اسلام هراسی و ارائه چهره خشن و افراطی از دین اسلام ، اختلاف افکنی در منطقه و امکان ایجاد حضور هر چه بیشتر به بهانه مبارزه با تروریسم ، تجزیه و از هم پاشی جهان اسلام و ایجاد سدی در مقابل جریان بیداری اسلامی به رهبری ایران اسلامی و از طرفی ایجاد فضای امن برای رژیم صهیونیستی و تقویت سیطره آن بر منطقه ، ایجاد شده بود . 
 
 
 
که به حول و قوه الهی و با وجود ولایت فقیه فرزانه ، آگاه و شجاع و هدایتگری هوشمندانه و حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و تلاش و اقدامات جهادی یاران مخلص و ولایتمداران جهادی و انقلابی ایشان، از جمله سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، این توطئه ها در طول حیات انقلاب شکوهمند اسلامی نقش بر آب شده و شاهد رشد و بالندگی هر چه بیشتر این حرکت و نظام الهی بویژه در گام دوم انقلاب می باشیم . 
- سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از مبارزان و نیروهای انقلابی و از یاران مخلص حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بودند که در طول حیات طیبه انقلاب اسلامی ، با روحیه انقلابی و ولایتمداری ، همواره در خدمت نظام و رهبری بودند . ایشان به عنوان شخصیتی مومن و مخلص ، جهادی و شهادت طلب ، مدافع مظلوم و ظلم ستیز ، شجاع و نخبه و استراتژیست و فرماندهی عالی و برجسته در امور نظامی و سیاسی، از جایگاه خاصی در سطح منطقه و جهان برخوردار بودند . این شهید بزرگوار جایگاه خاصی در قلوب ایرانیان و مسلمانان آزاده و آزادی خواهان جهان داشته و دارند و با شهادت مظلومانه خود به عنوان ستاره ای درخشان در تاریخ مقاومت و آزادیخواهی ایران و جهان اسلام و بشریت، پرفروغ و ماندگار گردیدند .    
و چه زیبا فرمودند مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بخشی از بیانات ارزشمند خود در پاسخ به پیام سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی در اعلام پیروزی جبهه مقاومت و شکست و نابودی حکومت داعش ، که معظم له می فرمایند : "شما با متلاشی ساختن توده‌ی سرطانی و مهلک داعش نه فقط به کشورهای منطقه و به جهان اسلام بلکه به همه‌ی ملتها و به بشریت خدمتی بزرگ کردید." 
- لذا ضرورت دارد تا ضمن گرامیداشت و ارج نهادن به این همه تلاش و ایثار و فداکاری این شهید بزرگوار ، همواره در زنده نگاهداشتن و تحقق اهداف ارزشی و الهی انقلاب اسلامی ، و در پرتو منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که محور حرکت سردار سپهبد شهید سلیمانی بود ، با انگیزه و روحیه انقلابی گام برداریم . که در این راستا بخش های مختلف جامعه و اصحاب رسانه بویژه رسانه ملی می توانند نقش مهمی ایفا نمایند .  
-  به همین دلیل  ضروری است  اقداماتی در حوزه های رسانه ای و به ویژه درصدا وسیما مورد توجه قرار گیرد از جمله :  
پوشش و انعکاس شایسته احساسات و دوستی آحاد مردم و مقامات و افراد شاخص جامعه نسبت به ایشان و بیان انزجار و محکومیت اقشار و شخصیت ها و مراجع عظام و مقامات کشور و منطقه و جهان از این اقدام تروریستی و ناجوانمردانه آمریکای جنایتکار در شهادت مظلومانه این شهید بزرگوار ، بیان و برجسته سازی ویژگی ها و شخصیت مردمی و انقلابی و ملی سردار سپهبد شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم و صیانت از وطن و عزت و اقتدار کشور اسلامی ایران ، جریان سازی و تبیین اقدامات موثر و  بیان آثار و نتایج ارزنده فعالیت آن شهید بزرگوار در سطح کشور ، منطقه و جهان به عنوان پیشرو در مبارزه با ناامنی و تروریسم و جریان های تکفیری دست پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی و اذناب منطقه ای آنان ،  بیان پیامدها و تحولات ناشی از این اقدام تروریستی احمقانه آمریکا برای نظام سلطه جهانی و رژیم صهیونیستی و رژیم های مرتجع منطقه .  
و همچنین ضرورت دارد مقابله با اهداف و اقدامات رسانه ای و جریان سازی های نظام سلطه جهانی و رسانه های عبری و عربی معاند منطقه ، در این موضوع نیز مورد توجه جدی رسانه ها باشد . 
 از طرفی انعکاس مطالبه عمومی حق پاسخگویی به این اقدام تروریستی توسط نظام جمهوری اسلامی و جریان مقاومت به عنوان انتقام سخت و البته نه از نوع مقابله به مثل ، و همچنین با توجه به شهادت برخی از فرماندهان حشد الشعبی عراق از جمله مجاهد  شهید ابو مهدی المهندس بزرگداشت یاد این شهدا گرامی و انعکاس همسویی و همگرایی و پیوند هر چه بیشتر دو ملت ایران و عراق در مبارزه با نظام سلطه و استکبار جهانی به سرگردگی آمریکای جنایتکار و ضرورت خروج آنان از منطقه ، و همچنین تاکید بر تقویت و پویایی مضاعف جریان مقاومت اسلامی و انقلاب شکوهمند اسلامی و حرکت مقتدرانه تا تحقق حکومت و برپایی تمدن نوین اسلامی، حائز اهمیت می باشد .  
( یاد و خاطره آن شهید بزرگوار سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گرامی و راهش پر رهرو باد )
محسن نصرپور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی