Skip to Content

یک تکه زمین

Loading the player...

در خلاصه داستان سريال يك تكه زمين که بمناسبت ایام محرم تهیه شده است: حاج‌حيدر از نانواهاي قديمي تهران است كه هنوز نان سنگك را در ترازو وزن مي‌كند و بعد به دست مردم مي‌دهد. او مورد احترام مردم است و همه از او و خانواده‌اش به نيكي نام مي‌برند. او در روستايي نزديك تهران كه زادگاهش است، يك تكه زمين دارد. روستاييان فروش محصولات سالانه را به او و خانواده‌‌اش سپرده‌اند. نظم اين چرخه از روزي تغيير مي‌كند كه حاج‌حيدر نانوايي را به دليل تخلف تعطيل مي‌كند و اين شروع ماجراست.
اين طور كه پيداست اختلاف سليقه پسر حاج حيدر كه نماينده نسل جوان است با پدر، يكي از محورهاي اصلي قصه را شكل مي‌دهد.

 محمود در يك كارخانه كوچك، آرد مرغوب براي پخت نان‌هاي فانتزي توليد مي‌كند. او كه جواني طمعكار است، در آرد مواد اضافه و ناخالصي وارد مي‌كند كه گلايه اهالي محله را در پي دارد و...
داستان اين سريال از عيد قربان آغاز مي‌شود و در روز عاشورا به پايان مي‌رسد. در محتواي قصه كارگردان سعي كرده بخشي از شعائر ملي و مذهبي ايرانيان را به تصوير بكشد. چند مراسم آييني همچون تعزيه، گلريزان زورخانه‌اي و عزاداري سيدالشهدا در تكيه در اين سريال نمايش داده مي‌شود.
داريوش ارجمند در اين سريال در نقش حاج حيدر جلوي دوربين رفته است. شراره دولت آبادي نقش رعنا همسر حاج حيدر را بازي مي‌كند. كوروش تهامي و حميد ابراهيمي نيز در نقش دو پسر اين شخصيت جلوي دوربين رفته‌اند. ايفاي نقش رويا خواهر حاج حيدر نيز بر عهده رويا تيموريان است.

این  سریال كاري مناسبتي است كه در آن سنت‌هاي اصيل زندگي ايراني به تصوير كشيده شده است.سریال یک تکه زمین در 17 قسمت 45 دقیقه ای تقدیم علاقمندان میگردد.

سال تولید: 1391

نويـــــســــــــــــندگان: علي‌اكبر محلوجيان و خسرو نقيبي

مدير تصويربرداري: ابراهيم غفوري

مدــــــــير توليــــــد: مسعود عسگري

صـــــــــــدابـــردار: بابك اخوان

بـــــــازیــــــگـران : داريوش ارجمند، رويا تيموريان، عنايت بخشي، آتيلا پسياني، نفيسه روشن، پوراندخت مهيمن، اميرحسين رستمي و...