Skip to Content

یک پله بالاتر

Loading the player...

نوجوونی یعنی همین روزایی که گاهی از هیجان، نارنجیِ پُررنگ می‌شن و گاهی با آرامش، رنگ آبیِ آسمونی رو به خودشون می‌گیرن. نوجوونی اسبِ تازه‌نَفَس و تیزپاییه که در مرغزارِ زندگی شتابان ره‌می‌سپاره تا بیاموزه و بدونه و زندگی کنه ...

نوجوونا ارزش عمرشونو خوب می‌دونن و از این که یه پلّه بالاتر از کودکی در زندگی قرار گرفتن، حسابی هیجان دارن و برای هیجانات‌شون هم با راهنمایی بزرگ‌ترا یه عالَم برنامه‌ی درست و منطقی دارن؛ چون می‌دونن که دلِ نوجوون به فرموده‌ی حضرت امام علي علیه السّلام مانند زمينِ آماده‌ی بذر پاشیه؛ زمينِ آماده‌ایی که هر بذري در اون كاشته بشه، همون هم برداشت مي‌شه.

برنامه‌ی " یه پلّه بالاتر" مخصوص نوجوان‌هاست. این برنامه به تهیه کنندگی طیبه تناکی روزهای زوج  از صدای خراسان رضوی پخش می‌شود و نوجوان‌های 12 تا 16 سال را میهمانِ هیجان و شور و پویاییِ نوجوانانه می‌کند.

خودشناسی، خودباوری و امیدآفرینی در نوجوانان، زمینه‌سازی برای رشد اخلاقی و رفتاری ضمنِ شکل‌گیری هویّت اسلامی و الگوسازی شخصیّتی در آنان و ... از اهداف تولید این برنامه است. بخش‌های برنامه‌ی "یه پلّه بالاتر" عبارتند از:

  • پلّه‌ی اول: اعلام موضوع برنامه و بخش‌های آن
  • پلّه‌ی دوم: طرح موضوع با لهجه‌ی مشهدی
  • پلّه‌ی سوم: بخش آموزش مهارت‌های مخصوص نوجوانان
  • پلّه‌ی چهارم:  معرّفی دانش آموزان نخبه‌‌ی نوجوان  و گفت وگو با آنان
  • پلّه‌ی پنجم: پاگرد در دو بخشِ گزارش موضوعی  و گزارش سرگرمی – ورزشی
  • پلّه‌ی آخر: نتیجه‌گیری موضوعی با بیان روایت و سخنان بزرگان

نوجوانان و نوجوان‌دوستانِ ارجمند می‌توانند برنامه‌ی " یه پلّه بالاتر" را  ساعت 17:10 روزهای زوج ـ بجز روزهای تعطیل ـ به مدّت 20 دقیقه از صدای خراسان رضوی بشنوند

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده : طیبه تناکی

نویسنده: خانم توکّلی

گزارشگر: پریسا منفرد

صدا بردار: مهدی افتخاری

گویندگان: علیرضا رجبعلی پور، فرشته ثابت

آیتم خوانان: زهرا بزرگی، آیدا کوهستانیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سپاسگزارم خداقوت ج ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۲۰:۱۶

ج
سپاسگزارم
خداقوت
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۲۰:۱۶