۱۳۰۰ روستای خراسان رضوی در اولویت گازرسانی قرار دارند

معاون شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۱۳۰۰ روستای خراسان رضوی در اولویت گازرسانی قرار دارند. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مهدی غلامی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان رضوی اظهار داشت: در زمینه حوادثی که با گاز مرتبط است 10 تا 15 دستگاه اجرایی به صورت مستقیم نقش دارند که در همین راستا سازمان ایمنی و آتش نشانی یکی از متولیان اصلی این موضوع بوده است.

رئیس امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی افزود: در زمینه کارهای فرهنگی شرکت گاز خراسان رضوی فعالیت‌های خوبی را انجام داده است که در همین راستا تاکنون 15 اقدام فرهنگی اعم از پوستر، پیامک و کتاب با هزینه‌ای بالغ بر 150 میلیون انجام شده است که نسبت به حوزه مسئولیتی و دورنمای خود این شرکت فرا‌تر بوده است.

غلامی گفت: بیمه مشترکیان حوادث گازی متولی آن شرکت گاز بوده است و تمامی مشترکان شرکت ملی گاز تحت پوشش این بیمه قرار دارند که در همین راستا طبق بند قاف قانون روستاهایی که فاقد گاز طبیعی هستند باید از گاز سی ان اجی استفاده کنند.

غلامی بیان کرد: هم اکنون گازرسانی شهر ریوش فراهم شده است که بخشی از آن در دهه فجر امسال و مابقی تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد که بر همین اساس از 75 شهر استان 71 شهر از نعمت گاز برخوردار هستند و شهرستان باجگیران به علت صعب العبور بودن و به لحاظ نداشتن صرفه اقتصادی از نعمت گاز برخوردار نیست.

وی تصریح کرد: هم اکنون بند "ق" شرکت‌های گازی نیازمند مصوبه شورای اقتصاد بوده است و این بند ناشی از صرفه جویی گاز طبیعی و سایر فرآورده‌ها و هزینه‌های گاز رسانی می‌شود که به دنبال دستور العمل مناسب برای حل آن هستیم.

رئیس امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تاکنون 1300 روستا محوربندی گاز شده است و 100 محور متناسب با سطح برخورداری اولویت بندی شده است و طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته پروژه‌های اولویت دار در مناطق کم برخوردار است و در همین راستا عدالت و یکسان سازی در سطح گاز رسانی باید رعایت شود.