Skip to Content

۱۴۳ گروه جهادی به سراسر خراسان‌رضوی اعزام می‌شوند

۱۴۳ گروه جهادی به سراسر خراسان‌رضوی اعزام می‌شوند

دبیر اجرایی همایش شکوه هجرت گفت: ۱۴۳ گروه جهادی به سراسر خراسان رضوی اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مهدی بیداد ظهر امروز در نشست خبری همایش شکوه هجرت که در سازمان بسیج سازندگی برگزار شد، با بیان این که حرکت‌های جهادی در دو بعد محرومیت زدایی و خدمت رسانی  و در طیف‌های گوناگون مخاطبین برگزار می شود اظهار داشت: این حرکت‌ها در 6 عرصه عمرانی، آموزشی، فرهنگی، بهداشت و سلامت، خدمات رسانی، کشاورزی و اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

دبیر اجرایی همایش شکوه هجرت با بیان این که جامعه هدف اصلی ما روستاییان سطح استان‌هاست بیان کرد: جامعه هدف ما روستاهای سطح استان است اما این امر بدان معنی نیست که در سطح کشور و فرامنطقه‌ای عمل نمی‌کنیم بلکه محرومیت زدایی از برخی روستا ها و استان‌ها نظیر روستا های استان خوزستان از وظایف اهم و اصلی ما محسوب می‌شوند.

بیداد  با بیان این که مخاطبان و گروه هدف ما در طول سال در حال انجام مانورهای عملیاتی و عرصه‌ای  هستند اظهار کرد: امروزه همکاران و جامعه هدف ما در تلاشند تا به تدارک و آسیب شناسی‌ها بپردازند.

بیداد در رابطه با کارگروه های جهادی حاضر عنوان کرد: به منظور تبیین اهداف و مبانی حرکتهای جهادی کارگروه‌ها و جلسات توجیهی برای گروه های خاصی در حال برگزاری است که بناست تا انان  به روستاهای سراسر کشور اعزام شوند.

دبیر اجرایی همایش شکوه هجرت به اوج برگزاری اردوهای جهادی و ظرفیت‌های موجود در همایش  اشاره و تصریح کرد: بازه اصلی برگزاری این اردوها در فصل تابستان است اما چند سالی است که در بازه نوروز نیز اقداماتی در دست انجام است و طبق دستور العمل‌های ابلاغی هدف و رویکرد اصلی ما در همایش شکوه هجرت توجه و تاکید بر ظرفیت‌های موجودی است که از شهرستان‌ها می‌آیند.

بیداد در رابطه با گروه‌های زنده و پویای جهادی کشور عنوان کرد: با توجه و تاکید بر حجم بالای گروه‌های جهادی بنا را بر آن گذاشتیم تا در هر شهرستان همایش شکوه هجرت داخلی به منظور تجلیل از برترین‌ها برگزار شود و در مشهد میزبان اصلی ترین مدعوین نظیر مسئولان سازندگی سپاه های شهرستان‌ها و سازندگی نواحی به عنوان مدیریت مستقیم دستگاه‌های حمایتی هستیم و در بانک اطلاعاتی ما چیزی در حدود 226 گروه زنده و پویای جهادی در سراسر کشور در حال فعالیت هستند که از این تعداد 143 گروه امسال به اردوهای جهادی اعزام خواهند شد.

دبیر اجرایی همایش شکوه هجرت در ارتباط با کمیسیون‌های حاضر این همایش و مدعوین اصلی آن اظهار داشت: در این همایش 6 کمیسیون را خواهیم داشت و طبق برنامه ریزی‌های انجام شده نشست هایی را در قالب کمیسیون‌های تخصصی به منظور اجرای حسن هم افزایی میان سازمان‌ها و سپاه برگزار خواهیم کرد.