Skip to Content

۱۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت قطار شهری مشهد منتشر شد

۱۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت قطار شهری مشهد منتشر شد

شهردار مشهد گفت: تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت قطار شهری مشهد منتشر شده است.

خبرگزاری فارس: ۱۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت قطار شهری مشهد منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در جلسه مشترک با اعضای هیئت مدیره بانک تجارت که در تالار شهدای شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: ارزش افزوده هیچ سرمایه‌گذاری در بخش مسکن بالاتر از مشهد مقدس نیست، در واقع در ایام پیک حضور زائران و مسافران در مشهد مشکل تامین مکان و اقامت زائران داریم. به همین دلیل برای ساخت هتل‌های 6 یا 7 ستاره آمادگی و زمینه برای همکاری وجود دارد.

وی افزود: اخیرا 19 هکتار زمین از اراضی ارتش خریداری کردیم که امکان خوبی برای مشارکت فراهم آورده است، همچنین با نیروی انتظامی نیز وارد مذاکره شدیم و در مجموع زمین‌های در اختیار شهرداری فرصت مناسبی را برای انبوه‌سازی، هتل‌سازی، تجاری، بازرگانی و اقامتی فراهم کرده است.

مرتضوی به موضوع بدهی شهرداری به بانک تجارت اشاره کرد و گفت: با همکاری‌های صورت گرفته موفق شدیم تاکنون مبلغ 150 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری مشهد منتشر کنیم، در عین حال بدهی شهرداری به بانک تجارت تا امروز 723 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این میزان انتشار اوراق مشارکت در عین حال که می‌تواند اعتباری برای بانک باشد، می‌تواند مشارکت دولت را در توسعه پروژه‌های شهری به ارمغان بیاورد.

شهردار مشهد بر لزوم تبدیل شدن مطالبات بانک به نقدینگی و پرداخت بدهی‌های شهرداری تاکید کرد و ادامه داد: به این منظور بر روی کیفیت پرداخت مطالبات و ادامه همکاری در آینده گفت‌وگو می‌کنیم.

مرتضوی با تاکید بر تامین نقدینگی و مشارکت در ساخت پروژه‌ها خاطرنشان کرد: با استفاده از املاکی که در اختیار شهرداری قرار دارد و پروانه‌هایی که به صورت مشخص و شناور می‌تواند در اختیار بانک قرار گیرد، قدری از بار بدهی به بانک کاسته می‌شود.