Skip to Content

۱۷ پایگاه امداد و نجات به پایگاه‌های هلال احمر کشور افزوده شد

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از ایجاد ۱۷ پایگاه امداد و نجات و دو پایگاه امداد هوایی خبر داد و گفت: توسط هلال احمر کشور بیش از ۲۶ میلیارد و ۷۷ میلیون ریال به نیازمندان و حادثه دیدگان کشورهای مختلف ارسال شده است.

۱۷ پایگاه امداد و نجات به پایگاه‌های هلال احمر کشور افزوده شد به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران, سید احمد موسوی ظهر امروز در سومین دوره مجمع عمومی که در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: دیدار اعضای شورای معاونان جمعیت با مقام معظم رهبری، دیدار مدیران ستادی و استانی با رئیس جمهور، دیدار اعضای شورای معاونان با رئیس مجلس و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و همچنین عضویت هلال احمر کشور در شورای احکام فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و برگزاری نخستین دوره جشنواره بین المللی هلال و رسانه از اقدامات مهم این مجمع بوده است.

موسوی با اشاره به مصوبات کمیسیون دائمی و همچنین عملکرد هلال احمر در سال 92 در حوزه‌های امداد و نجات، جوانان، داوطلبان اظهار کرد: در سال گذشته 24 هزار و 810 حادثه روی داده که در آنها 597 هزار و 213 نفر دچار حادثه شده و 214 هزار و 277 نفر اسکان یافته‌اند و 32 هزار و 208 بسته اقلام زیستی و غذایی توزیع و هزار و 567 سورت پرواز انجام شده است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور از ایجاد 17 پایگاه امداد و نجات و دو پایگاه امداد هوایی خبر داد و گفت: توسط هلال احمر کشور 967 تن کمک به ارزش بیش از 26 میلیارد و 77 میلیون ریال به نیازمندان و حادثه دیدگان کشورهای مختلف ارسال شده است.

موسوی با اشاره به تقویت ناوگان لجستیک نیز گفت: خرید سه بالگرد، 66 آمبولانس، ایجاد ردیف بودجه مستقل در اعتبارات با عنوان امداد و نجات راه اندازی سامانه امدادی 121 از جمله اقدامات حوزه لجستیک بوده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه داوطلبان, جوانان, خدمات سلامت و امور بین المللی و اقدامات هلال احمر در راستای مدیریت راهبردی گفت: جمعیت هلال احمر، فرصت طلایی نظام ما است و این نهاد می‌تواند دغدغه‌های مقام معظم رهبری، نظام و مردم را در بخش‌های فقر و حادثه دیدگان و سایر مشکلات جامعه برطرف کند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور افزود: انتخاب طرح نیابت که برنده جایزه توسعه داوطلبانه شده و اعزام 538 کاروان نیکوکاری به مناطق محروم، اجرای طرح دادرس در 24 هزار مدرسه، عضویت 30 هزار مددجوی کانون اصلاح و تربیت در حوزه جوانان، بهره‌مندی 500 هزار نفر از اردوهای نشاط و پویایی، بازگشایی موزه جمعیت، نشست‌های تخصصی علیه خشونت و ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به کشورهای دیگر از جمله فعالیت‌های هلال احمر کشور بوده است.

انتهای پیام/ م

Authors: باشگاه خبرنگاران