Skip to Content

۲ ایستگاه جدید پمپاژ آب در مشهد مقدس به بهره برداری می‌رسد

۲ ایستگاه جدید پمپاژ آب در مشهد مقدس به بهره برداری می‌رسد

معاون سازمان پارک‌های شهرداری مشهد مقدس گفت: ۲ ایستگاه جدید پمپاژ آب در مشهد مقدس به بهره برداری می‌رسد. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، عبدالله سلطان احمدی ظهر امروز در مراسم بازدید از پروژه‌های در دست اجرای شهرداری مشهد اظهار داشت: شهر مشهد به عنوان نخستین شهر کشور اقدام به جداسازی اب شرب از آب غیرشرب کرده است.

وی با اشاره به اتمام پروژه در بهار سال آینده گفت: پروژه جداسازی آب شرب از آب خام از شرق تا غرب مشهد حداکثر تا بهار سال آینده به اتمام می رسد.

سلطان احمدی از افتتاح دو ایستگاه پمپاژ در مشهد خبر داد و گفت: ایستگاه پمپاژ آب بوستان بهشت وظیفه انتقال و پمپاژ آب به بوستان پردیس و دستگاه پمپاژ بوستان پردیس وظیفه پمپاژ اب به سمت میدان نمایشگاه را دارد که از آنجا نیز آب در بین مناطق 10 و 12 که از اب خام و ابیاری بی بهره هستند منتقل می شود.

مدیر طراحی و  توسعه سازمان پارک‌ها با اشاره به تصمیم  ایجاد شبکه توزیع در سراسر شهر مشهد گفت: ما هم اکنون دارای دو شبکه توزیع 10 کیلومتری در منطقه 10 (امامیه و شاهد) و 11 کیلومتری در منطقه 12(مجیدیه و الهیه) هستیم و به واسطه این شبکه توزیع به این مناطق اب رسانی می کنیم.

وی وجود مخزن‌های بتنی را پشتوانه اصلی شبکه توزیع خواند و گفت: در ایستگاه پمپاژ پردیس مخزن بتنی آب باگنجایش 1000 متر مکعب و در ایستگاه پمپاژ نمایشگاه با گنجایش 2 هزار متر مکعب برای پشتیبانی از شبکه توزیع و جمع آوری اب ساخته شده است.

سلطان احمدی در ادامه افزود: تاکنون برای پیشبرد این طرح حدود 14.5 میلیارد تومان هزینه شده است.