Skip to Content

۲ میلیون و ۵۶۰ هزار نفر در خراسان‌رضوی زیر پوشش بیمه قرار دارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلیل‌آباد، محمد قوامی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه اداره تامین اجتماعی خلیل آباد اظهار کرد: در مجموع در سطح خراسان‌رضوی 2 میلیون و 560 هزار نفر بیمه هستند که 78 هزار نفر آنها را کارگران ساختمان، رانندگان و افراد بیمه شده اجباری در استان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی خراسان‌رضوی از طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان دارای بدهی به سازمان خبر داد و گفت:  این طرح در استان شروع شده و تا دی ماه امسال ادامه دارد و فرصت مناسبی است که کارفرمایان از این زمان حداکثر استفاده را برند.

وی افزود: به هر دلیلی اگر کارفرمایی نتوانسته حق بیمه کارگران و یا دیگر بدهی خود را به سازمان پرداخت کند این فرصت خوبی است که با مراجعه به شعبات تامین اجتماعی در شهرستان‌ها استفاده لازم را ببرند و از بخشودگی جرائم تا 100 درصد برخوردار شوند.

در ادامه عیسی صادقیان، رئیس شعبه تامین اجتماعی خلیل آباد گفت: در شهرستان خلیل‌آباد 4 هزار و 500 نفر بیمه شده اصلی در شهرستان وجود دارد که به طور کلی 10هزار نفر از مردم این منطقه از خدمات تامین اجتماعی برخوردار می‌شوند.

در ادامه علی اصغر مرادزاده، فرماندار خلیل آباد خواستار احداث ساختمان تامین اجتماعی در شهرستان شد و تصریح کرد: 20 درصد مردم شهرستان زیر پوشش بیمه قرار دارند و باید روزی برسد که همه مردم از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

در ادامه محمد اسماعیل‌نیا، نماینده مردم کاشمر و بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین اجتماعی سبب،کاهش فقر، دزدی و آرامش جامعه می‌شود، اظهار کرد:39 درصد جوانان شهرستان‌های کاشمر وخلیل آباد برای کار، به تهران و یا دیگر استان‌های کشور مهاجرت می‌کنند.

انتهای پیام/

Authors: خبرگزاری تسنیم