Skip to Content

۵۰ غرفه عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن مشهد فعال است

صدیقه حمامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن اظهار کرد: دبیرخانه ستاد مردمی مد و لباس به همت اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ابتدای امسال فعالیت خود را آغاز کرده است.

دبیر کارگروه مد و لباس خراسان رضوی افزود: از ابتدای امسال نمایشگاهی با حضور طراحان پارچه و لباس استان برپا شده و اکنون در نمایشگاه قرآن و عترت تحت پوشش اسلامی و عفاف و حجاب برگزار شده که در این نمایشگاه بیش از 50 غرفه به مسئله فرهنگ در عفاف و حجاب پرداخته که این غرفه‌ها شامل حجاب به روایت شهدا، حجاب در قالب مسابقه و مسابقه کتابخوانی و کارگاه‌های آموزشی فرهنگ عفاف و حجاب است.

مسئول غرفه حجاب و عفاف نمایشگاه قرآن و عترت بیان کرد: اکنون در بخش  متعادل سازی قیمت‌ها هم انواع چادر‌ها به قیمت مناسب تر از سطح شهر در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

مسئول دبیرخانه کارگروه مد و لباس استان تصریح کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در این نمایشگاه افتاده و تاکنون در این 9 دوره برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت بی سابقه بوده است این است که تعداد غرفه‌ها در بحث عفاف و حجاب همیشه 19 تا 20 عدد بیشتر فعالیت نمی‌کردند که خوشبختانه امسال با توجه به افتتاح دبیرخانه مد و لباس تعداد غرفه‌ها در این زمینه به بیش از 50 غرفه رسیده است.

حمامی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه غرفه‌ای را برپا کرده‌ایم که با عنوان غرفه چادری به صورت نیم بها نسبت به سطح بازار به فروش می‌رسد که در همین راستا مانتو‌های کاملا اسلامی و پوشیده با 50 درصد تخفیف در غرفه‌های عفاف و حجاب امسال را شاهد هستیم.

دبیر کارگروه مد و لباس استان به هدف از تشکیل این کارگروه پرداخت و گفت: هدف از تشکیل این دبیرخانه حمایت از طراحان پارچه و لباس ایرانی و همچنین همان گونه که از اسم آن پیداست نطارت بر لباس‌هایی است که  اکنون ما در جامعه شاهد آن هستیم.

مسئول غرفه حجاب و عفاف نمایشگاه قرآن و عترت با  تاکید بر اینکه اکنون در جامعه شاهد نفوذ بیگانه در زمینه عفاف و حجاب هستیم افزود: با توجه به  تهاجم فرهنگی بیگانه چه در پوشش آقایان و چه در پوشش بانوان رخنه‌های زیادی ایجاد شده است که این دبیرخانه با ساماندهی مد و لباس و با حمایت از طراحان ایرانی با فرهنگ و الگوی ایرانی با طراحی لباس‌های پوشیده و اسلامی به نوعی در مقابل فرهنگ بیگانه ایستادگی کنند.

مسئول دبیرخانه کارگروه  مد و لباس استان بیان کرد: این دبیرخانه در راستای مقابله با تهاجم فرهنگ بیگانه فعالیت‌های بسزایی دارد که می‌توان یکی از آنها را تشکیل کارگروه مد و لباس با 11 عضو دانست که این 11 عضو از اعضای مختلف دستگاه‌های اجرایی هستند که یک نفر هم از نمایندگان در این کارگروه به عنوان ناظر کارگروه حضور دارد که تصمیماتی را در راستای ساماندهی مد و لباس و پوشش جامعه عهده‌دار است.

حمامی تصریح کرد: این دبیرخانه یک نهاد خصوصی نیست بلکه خود از بدنه ارشاد است که در واقع هویت و موجودیت دبیرخانه ساماندهی مد و لباس است که یک بخش از اداره ارشاد و حتی استانداری هم  با پیگیری‌هایی که انجام دادند نقش بسزایی در تشکیل این کارگروه داشته‌اند.

وی بیان کرد: به علت تازه به وجود آمدن این کارگروه بیشترین فعالیت‌های این ستاد، اعلام وجود این کارگروه و شناسایی طراحان مد و لباس و طراحی بانک اطلاعات طراحان است که به تعداد طراحان و نوع طراحی آنها و نوع مشکلاتشان از ابتدای امسال این طراحان را شناسایی و پس از آن با برقراری ارتباط با دانشگاه‌ها و دانشجویانی که در زمینه طراحی لباس و پارچه فعالیت می‌کنند با دبیرخانه مد و لباس آشنا شوند که در واقع توانسته‌ایم با آشنا کردن آنها با دبیرخانه مد و لباس قدم‌های بسیار مهمی در این زمینه برداریم.

همامی در ادامه به برنامه‌های این دبیرخانه پرداخت و افزود: در کنار نمایشگاه پارچه و لباسی که برگزار کردیم نمایشگاه آثار دانشجویی را که با استقبال زیادی برگزار کردیم داشتیم که ساماندهی دبیرخانه، بانک اطلاعاتی و ارتباط با جامعه هدف مکاتبات و پیگیری‌های برگزاری کارگروه مد و لباس از اهم کار‌های این دبیرخانه است.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه قرآن و عترت حضور دبیرخانه مد و لباس سبب پررنگ شدن و پررونق تر شدن نمایشگاه عفاف و حجاب شده که با استقبال خیلی بالایی هم روبرو شده و در هنگامی که با غرفه داران دیگر صحبت داشته‌ایم آنها می‌گویند استقبال از غرفه‌های عفاف و حجاب بیشتر از سایر غرفه‌ها است و این بستگی به سیاست‌هایی داشته که در برگزاری و برپایی این نمایشگاه صورت پذیرفته است.

همامی به میزان مشارکت طراحان و استقبال آنان پرداخت و افزود: دبیرخانه کارگروه مد و لباس یک دبیرخانه تازه کار است که با اینکه مدت کوتاهی از به وجود آمدن این دبیرخانه می‌گذرد اما تاکنون استقبال بسیار عالی صورت گرفته است که باید به خاطر این استقبال و میزان مشارکت از دانشجویان، اساتید و دانشگاه‌ها تقدیر و تشکر کرد که به خاطر استقبال و حمایت آنها به لحاظ همکاری و به لحاظ اشتیاقی که نشان می‌دهند رسالت ما را چندین برابر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: دبیرخانه کارگروه مد و لباس استان هنوز به حمایت خیلی بیشتری از سوی نهاد‌هایی که قانون رسالت و وظیفه‌ای را بر دوششان گذاشته دارد و این نهاد‌ها باید بیشتر درگیر باشند و همکاری بیشتری داشته باشند تا انشاالله بتوانیم با قدرت این کار را پیش ببریم.

انتهای پیام/

Authors: خبرگزاری تسنیم