Skip to Content

۸۵ هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی تحصیل می‌کنند

۸۵ هزار دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی تحصیل می‌کنند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خراسان رضوی، پس از تهران بزرگترین واحد است و بیش از ۸۵ هزار دانشجو در دانشکده های مختلف واحد استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود رضایی، ظهر سه شنبه در نشست خبری هفته پژوهش، به تشریح برنامه های دانشگاه علمی کاربردی استان در هفته پژوهش پرداخت و اظهار داشت: مهمترین اقدام دانشگاه در این هفته برگزاری تورهای فناوری جهت دانشجویان و مدرسین است.

وی با بیان این که سیاست دانشگاه این است که علم و عمل را در کنار یکدیگر به کار گیرد، ابراز داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خراسان رضوی، پس از تهران بزرگترین واحد است و بیش از ۸۵ هزار دانشجو در دانشکده های مختلف واحد استان مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با اشاره به این که از دو سال گذشته، دانشگاه جامع علمی کاربردی اقدام به پذیرش دانشچو در مقطع کارشناسی ارشد کرده است، گفت: در خراسان رضوی بیش از ۱۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، در واحدهای جهاد دانشگاهی، توس چینی، پارت پلاستیک و جهاد کشاورزی مشغول به تحصیل هستند.

رضایی در خصوص برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه گفت: سال گذشته این دانشگاه، نمایشگاهی به صورت جامع و با حضور دانشکده های مختلف برگزار کرد ولی با توجه به این که امسال این نمایشگاه به صورت جامع و توسط استانداری، در دی ماه برگزار خواهد شد، این دانشگاه نیز نمایشگاه خود را به همان زمان موکول کرده است.

وی افزود: روز گذشته بازدیدی از مرکز مهارت های فنی و حرفه ای و صبح امروز بازدید از گروه کارخانجات چینی مقصود برگزار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ادامه داد: چهارشنبه بازدیدی از گروه کارخانجات پارت پلاستیک در دستور کار است و پنج شنبه به پژوهشکده صنایع غذایی و گردشگری خواهیم رفت و بازدید از واحدهای دامداری و زراعت جهاد کشاورزی به عنوان آخرین بازدید در روز شنبه بزگرار خواهد شد.

رضایی از آغاز ثبت نام متقاضیان مقطع کاردانی خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند از اول دی ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش، اقدام به ثبت نام کرده و ثبت نام از متقاضیان مقطع کارشناسی در هفته های آینده اعلام خواهد شد.