Skip to Content

۹۰۰ تن شیر خام به صورت تضمینی از دامداران خریداری شد/ طرح تضمینی خرید شیر در یک استان اجرایی شد

۹۰۰ تن شیر خام به صورت تضمینی از دامداران خریداری شد/ طرح تضمینی خرید شیر در یک استان اجرایی شد

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران با بیان اینکه طرح خرید تضمینی شیر‌ خام تاکنون فقط در استان قزوین عملیاتی شده است، گفت: از آغاز اجرای طرح در این استان ۹۰۰ تن شیر خام خریداری شده و از فردا هم طرح مذکور در تهران اجرایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: ۹۰۰ تن شیر خام به صورت تضمینی از دامداران خریداری شد/ طرح تضمینی خرید شیر در یک استان اجرایی شد

سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: خرید تضمینی شیر خام از یک هفته پیش در استان قزوین آغاز شده و تاکنون حدود 900 تن شیرخام از تولید‌کنندگان خریداری و به پودر شیرخشک تبدیل شده است.

وی افزود: از روز دوشنبه خرید تضمینی شیرخام در استان تهران آغاز می‌شود و در حال حاضر مشغول بستن قرارداد با کارخانه‌های صنایع لبنی برای تبدیل شیر خام به شیرخشک هستیم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: این طرح در 10 استان کشور از جمله قزوین، تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و جنوبی، اردبیل، گلستان، چهارمحال و بختیاری، فارس، اصفهان اجرایی می‌شود  که در قزوین اجرایی و در تهران از فردا آغاز می‌شود و با انجام مقدمات کار لازم برای شروع در سایر استان‌ها هم آغاز می‌شود.

سلطانی در پاسخ به این سؤال که آیا برای خرید تضمینی سقف تعیین شده است، گفت: طبق ابلاغیه هر استان می‌تواند روزانه 150 تن شیرخام خریداری کند و دلیل این محدودیت ظرفیت کارخانه‌های برای تبدیل شیر خام به پودر شیر خشک است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران بیان داشت: ممکن است در برخی استان‌ها ظرفیت کارخانه‌ها برای تبدیل شیرخام به پودر شیرخشک بیشتر باشد که با پیشروی طرح امکانات بیشتری شناسایی می‌شود.