Skip to Content

‌کوچک‌ترین صحیفه سجادیه دنیا در مشهدمقدس رونمایی می‌شود

مهدی خواجه پیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس در حاشیه نمایشگاه قرآن مشهد اظهار کرد: قرآنی با خط نستعلیق روی پوست نوشته شده است که در آن 30 جزء قرآن کریم توسط هنرمندان برجسته‌ای با 30 نوع تهذیب متفاوت قرآنی کار شده است.

خواجه پیری تصریح کرد: بر روی این اثر فاخر که بر روی پوست نگاشته شده است 80 هنرمند کار کرده‌اند و در آن از هنرهایی نظیر تهذیب، منبت و خطاطی روی کاغذ نیز کار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مرکز میکرو فیلم نور در هندوستان تعداد 7 قرآن مجید توسط هنرمندان مشغول در این مرکز در حال پرداخت است و یکی از این قرآن‌ها که بزرگترین قرآن موجود است در ابعاد 5 در سه متر مربع در حال تولید است.

مدیر مرکز میکروفیلم نور افزود: یکی دیگر از قرآن‌هایی که از این مرکز به مجموعه آستان قدس رضوی هدیه شده است قرآنی است که روی یک پوست کامل نگاشته شده است و در دایره‌ای است که به سی شعاع تقسیم شده و در هر شعاع آن جرئی از قرآن به رشته تحریر در آمده است.

خواجه پیری با اشاره به اهمیت نگارش هنرمندانه قرآن کریم گفت: عملیات نگارش کوچکترین صحیفه سجادیه دنیا بر روی پوست نیز در دست اقدام است که به خط قبا و در ابعاد بسیار کوچکی در حال نگارش است.

انتهای پیام/

Authors: خبرگزاری تسنیم