Skip to Content

119 ایستگاه صلواتی برای پذیرایی از زائران پیاده رضوی در جاده های خراسان رضوی ایجاد شد

119 ایستگاه صلواتی برای پذیرایی از زائران پیاده رضوی در جاده های خراسان رضوی ایجاد شد

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی از راه اندازی 119 ایستگاه صلواتی بین راهی در جاده های منتهی به مشهد به منظور پذیرایی از زائران پیاده حضرت امام رضا (ع) در ایام پایانی ماه صفر خبر داد.

 

حسین رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ایستگاه ها در جاده های تایباد - تربت جام - مشهد، تربت حیدریه - ملک آباد - مشهد، نیشابور و کلات، سرخس و فاروج - قوچان - مشهد ایجاد شده اند.

وی با بیان اینکه ایام پایانی ماه صفر سال گذشته در مجموع 162 هزار زائر پیاده از نقاط مختلف کشور به مشهد الرضا (ع) مشرف شدند، اظهار کرد : برنامه ریزی برای خدمات دهی مناسب به این زائران از مدت ها قبل آغاز شده است.

وی از مردم خواست نذورات خود را در محلهای ایستگاههای صلواتی مسیر توزیع نموده و کمک های نقدی خود را به شماره حساب های این جمعیت نزد بانک ملی و ملت واریز کنند و از پرداخت هرگونه وجه نقد به افراد خودداری نمایند.

به گفته وی، اسکانهای بین راهی مسیرهای فریمان، سرخس ، تربت حیدریه ، نیشابور و کلات به مشهد به کانکس های سرویس بهداشتی و تانکر آب نیازمندند.

وی تدارک و برنامه ریزی برای اسکان بخشی از این زائران پیاده در مشهد را از دیگر اقدامات این جمعیت دانست.

وی افزود: هم اکنون 100محل اسکان با همکاری دستگاه های مختلف و خیرین در مشهد با ظرفیت اسکان 40 هزار نفر تدارک دیده شده است.

وی گفت : تلاش می شود ظرفیت اسکان برای 60 هزار نفر در مشهد مهیا شود.