Skip to Content

17 هزار معلول جسمی در تربت حیدریه سکونت دارند

17 هزار معلول جسمی در تربت حیدریه سکونت دارند

مدیر بهزیستی تربت حیدریه گفت: هم اکنون حدود ‎ 17هزار معلول جسمی، حرکتی و ذهنی در این شهرستان سکونت دارند.

'داریوش وکیلی' روز چهارشنبه به مناسبت 'روز جهانی معلولان' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین چهار هزار و 500 معلول حرکتی و ذهنی در شهرستان تربت حیدریه از سازمان بهزیستی مستمری می گیرند.

وی گفت: در حوزه توانبخشی نیز چهار هزار و 924 فقره پرونده، در حوزه اجتماعی دو هزار و 204 فقره و در حوزه پیشگیری 303 فقره پرونده در بهزیستی تربت حیدریه وجود دارد.

مدیر بهزیستی تربت حیدریه با اشاره به وامهای خوداشتغالی به مددجویان نیز اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون مددجویان این شهرستان که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند 13 میلیارد ریال از طریق بانکهای عامل وام دریافت کردند.

وکیلی با اشاره به تحصیل مددجویان در تربت حیدریه نیز گفت: در این شهرستان 279 معلول وجود دارد که بیشتر آنان در مدارس استثنایی تحصیل می کنند و از خدمات رفاهی بهزیستی بهرمند هستند.

وی بیان کرد: در تربت حیدریه پنج مرکز میعاد، نرگس، ابتکار و صبا در مقاطع ابتدایی، پیش حرفه ای و متوسطه به دانش آموزان معلول این شهرستان آموزش می دهند.

او با اشاره به خدمات بهزیستی به عموم مردم نیز گفت: مهمترین خدماتی که بهزیستی به مردم ارائه می کند مشاوره پیش از ازدواج است که اکنون نیز به صورت گسترده در این حوزه فعالیت می کند.