رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

17 هزار نیروی انتظامی و نظامی، عهده دار امنیت انتخابات - محتوای خبر

 

 

متن خبر

17 هزار نیروی انتظامی و نظامی، عهده دار امنیت انتخابات

17 هزار نیروی انتظامی و نظامی شامل سپاه و بسیج در ایام انتخابات بویژه در روز اخذ رای تامین امنیت انتخابات را بر عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی در جمع مجریان انتخابات استان گفت: از این 17 هزار نیروی انتظامی و نظامی، عهده دارامنیت انتخاباتتعداد 14 هزار نفر به صورت مستقیم در بحث تامین امنیت انتخابات به کار گرفته می شوند و بقیه به صورت آماده باش هستند.

سید جواد حسینی افزود: در این راستا ستاد امنیتی انتخابات در استان فعال شده و اطلس امنیتی انتخابات هم تدوین شده است و دستورالعمل نظم و انضباط اجتماعات قانونی هم آماده است و بر این مبنا برنامه ریزی و اقدام می شود.

او با بیان اینکه این انتخابات بزرگترین رویداد سیاسی کشور است، افزود: سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری در انتخابات و نیز دفاع از حقوق مردم و داوطلبان محور عمل مجریان انتخابات است.

حسینی گفت: طبق برنامه ریزی ها چهار هزار و 700 شعبه اخذ رای در استان پیش بینی شده است که نسبت به دوره قبل 19 درصد رشد دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در این راستا 9 هزار و 700 صندوق اخذ رای ثابت و سیار برای دو انتخابات، پیش بینی شده است.

او با بیان اینکه 5 هزار دستگاه خودرو برای برگزاری انتخابات بر اساس نیاز تدارک شده است، گفت: حدود پنج هزار دستگاه رایانه و لپ تاپ مورد نیاز هم تامین شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تعداد دست اندرکاران این انتخابات از جمله مجریان، بازرسان، ناظران، نیروهای امنیتی و انتظامی را 75 هزار نفر اعلام کرد و افزود: پوشش مخابراتی شعب اخذ رای در دوره قبل 94 درصد بود که هم اکنون به 99 درصد رسیده و تلاش بر پوشش 100 درصدی آنها است.

وی با بیان اینکه انتخابات در هشت شهر استان به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود، گفت: هزار و 800 دستگاه صندوق الکترونیکی تامین و به شهرستان های مربوطه ارسال شده است و آموزش های لازم در این رابطه به مردم به صورت میدانی و نیز از طریق صدا و سیما داده می شود.