رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

22 کاروان زائر پیاده تایباد و باخرز در راه مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

22 کاروان زائر پیاده تایباد و باخرز در راه مشهد

22 کاروان شامل 2 هزار و 850 زائر شیعه و سنی از شهرستان های تایباد و باخرز برای شرکت در آیین های عزاداری دهه آخر ماه صفر و زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا علیه السّلام راهی مشهد مقدس شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد با بیان اینکه 17 مورد از این کاروان ها مربوط 22 کاروان زائر پیاده تایباد و باخرز در راه مشهدبه شهرستان باخرز و پنج کاروان نیز مربوط به تایباد است، گفت: اعضای  این کاروان ها 250 نفر از بانوان روستاهای این دو شهرستان هستند.

علی اصغر علیپور افزود: وحدت امروز جهان اسلام و حضور گسترده اهل سنت در آیین های مختلف عزاداری شیعیان، نشان از یکدلی و وفاق بین تمام آحاد جامعه اسلامی دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر تایباد نیز گفت: 5 پایگاه موقت و 2 پایگاه ثابت در حوزه استحفاظی شهرستان های تایباد و باخرز برای خدمات رسانی به زائران پیاده رضوی پیش بینی شده است.
غلامرضا صیادی افزود: برای ارائه خدمات مطلوب در طول مسیر کاروان های پیاده، 130 نجاتگر، 64 پرستار، هفت پزشک داوطلب، سه دستگاه آمبولانس، خودرو ست نجات و چهار دستگاه ماشین کمک دار امدادی در نظر گرفته شده است.
صیادی ادامه داد: در محل اسکان زائران نیز گروه های سیار پزشک و پیراپزشک در نظر گرفته شده که درمان های سرپایی مورد نیاز را ارائه می دهند.
وی گفت: برای هزینه های دارویی زائران نیز 150 میلیون ریال توسط خیرین تامین شده است.
کاروان های زیارتی مسیر شهرستان های تایباد و باخرز به مشهد را طی پنج روز خواهند پیمود.
شهرستان تایباد در 225 کیلومتری و شهرستان باخرز نیز در 220 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.