Skip to Content

3 سازه اسکیت روی یخ در کشور وجود دارد

3 سازه اسکیت روی یخ در کشور وجود دارد

رئیس فدراسیون اسکیت کشور گفت: در حال حاضر در 3 شهر، اسکیت روی یخ وجود دارد.

خبرگزاری فارس: 3 سازه اسکیت روی یخ در کشور وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فریبا محمدیان ظهر امروز در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره بر اینکه ایجاد سازه‌های اسکیت روی یخ بسیار ضروری است، عنوان کرد: ایجاد سازه‌های اسکیت روی یخ موجب جذب توریست و گردشگر در استان‌ها می‌شود.

محمدیان با بیان اینکه در حال حاضر در کشور 3 سازه اسکیت روی یخ در شهرهای تهران، کیش و مشهد وجود دارد، عنوان کرد: استان چهارمحال و بختیاری با توجه بر اینکه اقلیم سردی دارد می‌تواند مکان و فضای مناسب سیاری برای آموزش اسکیت‌سواران بر روی یخ باشد.

وی با اشاره به اینکه دامنه‌های پیست‌های اسکی جای مناسبی برای سازه‌های اسکیت روی یخ است، تصریح کرد: در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد سازه‌های یخ بر روی تالاب‌ها برای اسکیت روی یخ هستیم.

محمدیان با تاکید بر اینکه اسکیت در دو حوزه لاین و روی یخ در کشور فعال شده است، اذعان داشت: نمایندگان کشور موفق به کسب دو مدال نقره و دو برنز در مسابقات شده‌اند و در بخش جهانی در بخش اسکیت رولی مقام سوم و در بخش سرعت مقام ششم را به دست آوردند.

محمدیان با اشاره به اینکه فضای اسکیت رولی نیاز به پشتیبانی تخصصی دارد خاطرنشان کرد: به دنبال اسکیت روی یخ هستیم چراکه یک رشته المپیکی و دارای مواد بسیار مسابقاتی است و اگر این رشته مورد حمایت بخش اقتصادی قرار گیرد ورزشکاران می‌توانند در مسابقات المپیکی، جهانی و آسیایی مدال‌آور باشند.