Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

32 هزار پرونده در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی رسیدگی شد

32 هزار پرونده در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی رسیدگی شد

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: طی هشت ماه امسال 32 هزار و 330 پرونده به این مرکز وارد شده که از این تعداد 32 هزار و 238 پرونده رسیدگی و مختومه شده است.

 

حمیدرضا کریم روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این پرونده ها از سه حوزه کالا و خدمات، بهداشت و دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز بوده اند.

وی اظهار کرد: صاحبان این تعداد پرونده در مجموع به پرداخت 695 میلیارد و 553 میلیون و 51 هزار ریال جریمه محکوم شده اند.

وی گفت: 28 هزار و 180 پرونده از پرونده های وارده مربوط به حوزه کالا و خدمات بودند که 28 هزار و 52 فقره از این تعداد رسیدگی و مختومه شد و صاحبان آنها در مجموع 210 میلیارد و 640 میلیون ریال جریمه شدند.

وی افزود: در بخش بهداشت، دارو و درمان نیز امسال دو هزار و 697 پرونده وارد این مرکز شد که دو هزار و 715 پرونده که بخشی از آن پرونده های سال گذشته بوده است، مختومه گردید.

کریم ادامه داد: در این بخش نیز میزان جرائم تعیین شده سه میلیارد و 400 میلیون و 947 هزار ریال می باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: همچنین یک هزار و 483 پرونده ورودی در این مدت مربوط به قاچاق کالا و ارز بود که یک هزار و 461 مورد آن رسیدگی شد و صاحبان آن به پرداخت 481 میلیارد و 511 میلیون و 330 هزار ریال جریمه محکوم شدند.

وی اظهار کرد: پرونده های ورودی حوزه قاچاق کالا و ارز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه پرونده های ورودی در حوزه کالا و خدمات و بهداشت و دارو و درمان طی هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از روند کاهشی برخوردار بود افزود: کاهش پرونده ها بیانگر نظارت و پایش بیشتر سازمانهای متولی می باشد.

کریم اظهار کرد: طی ده روز اجرای طرح صیانت از سلامت در مشهد با مشارکت دستگاههای مربوطه، سه و نیم تن فرآورده های خام دامی از سطح واحدهای تولیدی و مراکز عرضه مواد غذایی جمع آوری شد.