Skip to Content

32 هزار پرونده در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی رسیدگی شد

32 هزار پرونده در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی رسیدگی شد

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: طی هشت ماه امسال 32 هزار و 330 پرونده به این مرکز وارد شده که از این تعداد 32 هزار و 238 پرونده رسیدگی و مختومه شده است.

 

حمیدرضا کریم روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این پرونده ها از سه حوزه کالا و خدمات، بهداشت و دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز بوده اند.

وی اظهار کرد: صاحبان این تعداد پرونده در مجموع به پرداخت 695 میلیارد و 553 میلیون و 51 هزار ریال جریمه محکوم شده اند.

وی گفت: 28 هزار و 180 پرونده از پرونده های وارده مربوط به حوزه کالا و خدمات بودند که 28 هزار و 52 فقره از این تعداد رسیدگی و مختومه شد و صاحبان آنها در مجموع 210 میلیارد و 640 میلیون ریال جریمه شدند.

وی افزود: در بخش بهداشت، دارو و درمان نیز امسال دو هزار و 697 پرونده وارد این مرکز شد که دو هزار و 715 پرونده که بخشی از آن پرونده های سال گذشته بوده است، مختومه گردید.

کریم ادامه داد: در این بخش نیز میزان جرائم تعیین شده سه میلیارد و 400 میلیون و 947 هزار ریال می باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: همچنین یک هزار و 483 پرونده ورودی در این مدت مربوط به قاچاق کالا و ارز بود که یک هزار و 461 مورد آن رسیدگی شد و صاحبان آن به پرداخت 481 میلیارد و 511 میلیون و 330 هزار ریال جریمه محکوم شدند.

وی اظهار کرد: پرونده های ورودی حوزه قاچاق کالا و ارز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه پرونده های ورودی در حوزه کالا و خدمات و بهداشت و دارو و درمان طی هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از روند کاهشی برخوردار بود افزود: کاهش پرونده ها بیانگر نظارت و پایش بیشتر سازمانهای متولی می باشد.

کریم اظهار کرد: طی ده روز اجرای طرح صیانت از سلامت در مشهد با مشارکت دستگاههای مربوطه، سه و نیم تن فرآورده های خام دامی از سطح واحدهای تولیدی و مراکز عرضه مواد غذایی جمع آوری شد.