Skip to Content

70 پیشنهاد اجرایی حاصل برگزاری نخستین گردهمایی خادمان قرآن

70 پیشنهاد اجرایی حاصل برگزاری نخستین گردهمایی خادمان قرآن

دبیر انجمن خادمان قرآن کریم با اشاره به فعالیت کارگروه‌های تخصصی در نخستین گردهمایی این انجمن از وصول 70 پیشنهاد اجرایی به دبیرخانه خبر داد و گفت: این پیشنهادات با حضور برخی از اعضا در جلساتی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: 70 پیشنهاد اجرایی حاصل برگزاری نخستین گردهمایی خادمان قرآن
 

 

    •  
    •  

 

«محمدرضا پورمعین» دبیر انجمن خادمان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با بیان اینکه نخستین گردهمایی خادمان قرآن کریم همزمان با ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) 15 و 15 دی‌ماه به همت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: در این گردهمایی که با پیام آیت‌الله جوادی‌آملی آغاز شد، علما و اعضای ارشد بیت رهبری حضور داشتند و برای توسعه برنامه‌های قرآنی تصمیم‌گیری کردند.

وصول 70 پیشنهاد اجرایی در گردهمایی انجمن خادمان قرآن

وی با بیان اینکه در این گردهمایی هشت گروه تخصصی تشکیل شد، افزود: هر کدام از این گروه‌ها یک سرگروه داشت تا فعالیت‌های آنها را راهبری کند که نتیجه فعالیت این کارگروه‌ها نیز وصول 70 پیشنهاد اجرایی به دبیرخانه انجمن خادمان قرآن کریم بود.

پورمعین با بیان اینکه پیشنهادات اعضا باید در جلسه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گیرد به لزوم افزایش کارگروه‌ها اشاره و خاطر نشان کرد: کارگروه‌های تخصصی‌ قابلیت افزایش هم دارند به طور مثال کارگروه هنرمندان به دلیل جامعیت هنرهایی از جمله نقاشی، تئاتر، تواشیح و هم‌خوانی می‌تواند به چند کارگروه تقسیم شود تا نتایج بهتری از فعالیت‌های آن داشته باشیم.

دبیر انجمن خادمان قرآن کریم با اشاره به اینکه گردهمایی خادمان قرآن با صمیمیت خاصی برگزار شد و با قرائت بیانیه هاشمی‌رفسنجانی خاتمه یافت، گفت: در این همایش 3 معاون قرآن و عترت قرآن کریم دوره‌های گذشته و کنونی مشارکت سازنده‌ای داشتند به طوری که حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی مسئول اداره جلسه و حجت‌الاسلام حمید محمدی به عنوان سرگروه فعالیت داشتند و خواجه‌پیری نیز با قرائت بیانیه‌ها برای برگزاری هر چه بهتر این گردهمایی تلاش کرد.

انتخاب خادمان قرآن بر اساس آیین‌نامه صورت می‌گیرد

وی در ادامه با اشاره به تعریفی از خادم قرآن، تصریح کرد: بنا بر آیین‌نامه‌ای که 22 سال پیش در وزارت ارشاد به تصویب رسید خادمان قرآن کریم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن تجلیل می‌شوند البته نحوه انتخاب و فعالیت‌های آنها بر اساس آیین‌نامه است و من نمی‌توانم در این رابطه اظهار نظر کنم اما به عقیده من خادم قرآن یعنی کسی که عمر خود را وقف قرآن کند.

پورمعین افزود: پیامبر(ص) فرمودند: «اَشرافُ اُمَّتی حَمَلةُ القُرآنِ؛ شریفان امت من حاملان قرآن هستند» بنابراین خادم قرآن عنوان عام و همگانی است که در جایگاه خود می‌تواند خاص نیز باشد که این عنوان باید به افرادی اطلاق شود که زندگی خود را با قرآن سپری کرده و فعالیت‌های قرآنی ارزشمندی داشته باشند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که تشکیل انجمن خادمان قرآن کریم بتواند گامی در جهت توسعه فعالیت‌های قرآنی بردارد و با فعالیتی مستمر فرهنگ قرآنی را در جامعه تسری بخشد.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931020001412#sthash.QUtr09mP.dpuf