Skip to Content

900 کودک بی‌سرپرست زیر پوشش بهزیستی خراسان رضوی قرار گرفتند

900 کودک بی‌سرپرست زیر پوشش بهزیستی خراسان رضوی قرار گرفتند

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: امسال 900 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش بهزیستی خراسان رضوی قرار گرفتند.

خبرگزاری فارس: 900 کودک بی‌سرپرست زیر پوشش بهزیستی خراسان رضوی قرار گرفتند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی، تهمینه شکیب اظهار کرد: خراسان رضوی با 2 هزار و 700 مرکز غیر دولتی، بیشترین مراکز خصوصی در بین استان‌های کشور را دارد که این نشان‌دهنده‌ عملکرد بالای استان در عمل به اصل 44 است.

وی از واگذاری 89 مرکز نگهداری کودکان به بخش غیر دولتی و خیریه در این استان یاد کرد و گفت: تنها سه مرکز کودکان که شیرخوارگاه و مرکز نگهداری و ساماندهی کودکان خیابانی از جمله‌ آنهاست و وظایف حاکمیتی را بر عهده دارند در اختیار بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، مجموع کودکانی که در مراکز دولتی، غیر دولتی و خانواده‌های جایگزین استان، تحت نظر بهزیستی هستند را 3 هزار و 250 نفر عنوان کرد.

شکیب گفت: در سال جاری 715 کودک از طریق فرزندخواندگی و امین‌موقت یا تحویل به خانواده، از مراکز ترخیص شده‌اند؛ اما در همین مدت ورودی‌های کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست به بهزیستی 900 نفر بوده که آمار بالایی نسبت به سایر استان‌های کشور است.

وی ترخیص از مراکز شبانه‌روزی غیردولتی و دولتی در سال جاری را 30 نفر اعلام کرد و گفت: سرانه‌ ترخیص این کودکان غالبا بزرگسال، 14 میلیون تومان است و برای ترخیص 102 کودک دیگر، منتظر دریافت اعتبارات لازم هستیم.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، کمبود نیرو در شیرخوارگاه علی‌اصغر را یکی از مشکلات این مرکز عنوان کرد و افزود: در بخش‌های اجرایی، عمرانی و تأمین هزینه‌های نگهداری، خیران کمک‌های زیادی می‌کنند اما برای نیروی انسانی، دست کم به 100 نفر نیروی جدید نیاز داریم.