خراسان رضوی
صفحه اصلی آرشیو کلی
بازگشت به صفحه قبلی
 
آرشیو کلی
رویدادهای مرکز

نتایج 1 - 20 از 890

اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
در پاسداشت مقام زن و کانون خانواده صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی جشنواره ای تحت عنوان « غذا، سنت و خلاقیت » برگزار شد. در این جشنواره که در آستانه میلاد دخت نبی اکرم (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) در مجتمع رضوان صدا و سیما برپا شد، جمعی از بانوان مرکز با ارائه فرآورده های غذایی، سبک زندگی و شیوه تهیه غذای سالم در قالب اسلامی – ایرانی شرکت کردند. حجت الاسلام و المسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در حاشیه بازدید از این جشنواره با اشاره به اینکه امروزه سلامت انسان با ورود دستاوردهای نوین غذایی که غالباً ریشه غیر بومی دارد، در معرض خطر قرار گرفته است، تأکید کرد: در تغییر سبک زندگی توجه به شیوه سنتی تهیه غذا که قطعاً در سلامت جسم و روان آدمی مؤثر است، ضرورتی اجتناب ناپذیر است. مشاور مدیر کل در امور بانوان مرکز هم با تأکید بر توانمندی بالای بانوان ایرانی در عرصه کار و زندگی گفت: آشپزخانه سالم در پرورش جسم و روح سالم نقش بسیار با اهمیتی دارد. خانم حاجی وثوق افزود: در این جشنواره سعی شده است، خلاقیت و نوآوری در تهیه محصولات غذایی مد نظر قرار گرفته و موجبات ترویج فرهنگ تغذیه مبتنی بر ارزشهای بومی و اسلامی فراهم شود.
يكشنبه, 31 فروردين 1393 | آبازدید 12
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
ایجاد عزم ملی در جامعه در دو حوزه مهم و تأثیرگذار فرهنگ و اقتصاد، برنامه ریزی و کار مستمر و منظم را می طلبد. این مطلب را مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در نشست تخصصی راهکارهای ایجاد عزم ملی بیان داشت و گفت: تجربه های ارزشمند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، انتخابات و راهپیمایی های مختلف نشان می دهد که توان و پتانسیل بالایی برای شکل گیری عزم ملی در بین مردم وجود دارد. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی در این نشست که با حضور جمعی از نخبگان و صاحبنظران رسانه در استان و مدیران و برنامه سازان صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد، افزود: باید با ایجاد یک حرکت جریان ساز در استان تحقق عزم ملی را در استان به طور مستمر و هدفمند پیگیری کنیم. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به اهمیت اصل 44، سند سلامت، اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز توسعه، از همه اصحاب رسانه و به ویژه برنامه سازان رسانه ملی خواست رسیدن به این اهداف مهم را در برنامه های خود در نظر بگیرند. در این نشست برخی از نخبگان و اصحاب رسانه نیز دغدغه های خود را در زمینه تحقق عزم ملی بیان کردند و فرهنگ را مقدم و زمینه ساز همه امور دیگر دانستند. اهمیت توجه به مقوله مهم فرهنگ، ترویج سبک زندگی اسلامی، توجه به ظرفیتها و مزیتهای شهر مقدس مشهد به عنوان پایتخت معنوی کشور برای فرهنگ سازی و ایجاد عزم ملی، گفتمان سازی، پرهیز از شعار زدگی و توجه به نقش نظارتی و مطالبه گری رسانه ملی در مسیر تحقق اهداف کلان کشور از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.
يكشنبه, 31 فروردين 1393 | آبازدید 2
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
برنامه « حکایت های مولای هشتم (ع) » در رادیو ازبکی صدای خراسان رضوی در قالب روایی – پیامی تهیه شده است. در این برنامه بیان خصوصیات و سجایای اخلاقی بزرگان دین در قالب روایت و داستان همراه با پندهایی شیرین با بار اخلاقی بالا به مخاطب به طور غیر مستقیم منتقل می شود. در این برنامه سعی شده به شیوه روایی حکایتها و داستانهایی از زندگی هشتمین ستاره آسمان ولایت و امامت حضرت امام رضا (ع)، با متنی ساده و شیوا برای مخاطب تشنه آموزه های معارفی و اخلاقی بیان شود. در پایان هر داستان، پند اخلاقی آن توسط کارشناس منطقه ای مورد تحلیل و واکاوی قرار می گیرد. از مهمترین عناوین این برنامه می توان به تواضع و فروتنی، حفظ آبرو در سخاوت، عفو و گذشت، حکایت دعای باران، نماز اول وقت، تعیین اجرت قبل از کار و ... اشاره کرد. این برنامه با قالب روایی، پیامی از رادیو ازبکی پخش می شود . تهیه کنندگی این برنامه بر عهده امید صفایی نیا است و کار نویسندگی آن را خانم فاطمه راستگو بر عهده دارند، گویندگی و مترجمی آن نیز بر عهده استاد عبدا... ظهور اف است.
يكشنبه, 31 فروردين 1393 | بازدید 1
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
فرهنگ عمومی کشور، مشهد را پایتخت معنوی ایران می داند که این امر محدود کننده نیست بلکه کاملاً جهت دهنده است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در نشست تبیین دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری به تشریح تأکیدات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ پرداخت و گفت: نقش متولیان فرهنگ در پالایش افکار عمومی و پیشگیری از رخنه های خطرناک بیگانگان در عناصر فرهنگ عامه اجتناب ناپذیر است و باید در برابر این تهاجمات موضعی جهت دار و تهاجمی داشته باشند . وی به مناسبت روز هنر و انقلاب اسلامی، سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی در جمع کارکنان صدا و سیمای خراسان رضوی، گفت: داشتن پیوست فرهنگی و محتوایی در کلیه برنامه های تولیدی، جریان سازی بالنده در عرصه گسترش فرهنگ زیارت و تقویت باورهای مذهبی مردم و بهره گیری از فرصت همجواری با ثامن الحجج (ع) از مهمترین محورهای فعالیت شبکه پایتخت معنوی ایران در سال جدید است . مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی توجه ویژه به اخلاقیات جامعه، رعایت ظواهر دینی و اسلامی، مطالبه و اجرای عدالت، تقویت تقیدات انسان به سمت هدف مشخص، افزایش حس انقلابی و روحیه جهادی، جلب مشارکت مردم، رشد معرفت و علم طلبی و جلوگیری از هواپرستی و همچنین تقویت عزم ملی را از جمله مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ عامه عنوان و تأکید کرد: تبدیل دغدغه های رهبری به مطالبه عمومی مردم، تبیین آثار مثبت غنای فرهنگی در پیشرفت همه جانبه کشور و شاخصهای توسعه و بالندگی در اندیشه و رفتار از منظر دین اسلام در دستور کار فعالان رسانه استانی در سال جدید خواهد بود. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی معرفی ظرفیت ها وتهدیدات فرهنگی استان، بهره گیری از کارشناسان و نخبگان را نیز در چارچوب اهداف عملیاتی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی برشمرد و افزود: پرهیز از نگاه کلیشه ای و شعاری در تولید برنامه ها به ویژه برنامه های فرهنگی، تقبیح تقلید از فرهنگ بیگانه، جریان سازی با ایجاد جبهه واحد فرهنگی و تقویت اندیشه معنویت گرا و ...درزمره مطالبات فرهنگی مردم از رسانه است.
شنبه, 23 فروردين 1393 | آبازدید 19
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
سه اثر تولیدی رادیو دری برون مرزی صدا و سیمای خراسان رضوی در قالب های مستند، برنامه شخصیت محور و مینی فیچر به مرحله نهایی سیزدهمین جشنواره بین المللی رادیو راه یافت. مستند رادیویی شکیلا به تهیه کنندگی آقای قاسم موحد، برنامه شخصیت محور « شاعر و سیب سرخ » به تهیه کنندگی خانم زینب بیات و مینی فیچر چشمه های سرخ و مرطوب به تهیه کنندگی خانم منصوره افضلی از جمله برنامه های راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره است. موضوع مستند رادیویی شکیلا درخصوص خود سوزی دختران افغان در اثر ازدواج اجباری با مردان در سنین بالا ست. برنامه شاعر و سیب سرخ نگاهی به دیدارها و خاطرات استاد کاظم کاظمی شاعر مهاجر افغان با مقام معظم رهبری و حضور ایشان در جشنواره های مختلف است. برنامه چشمه های سرخ و مرطوب نیز به عملیات انتحاری و تروریستی در افغانستان از سال 2000 تا 2014 می پردازد. گفتنی است جشنواره بین المللی رادیو 20 تا 22 اردیبهشت ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | آبازدید 13
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
استان خراسان رضوی با وجود بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(علیه آلاف التحیه والثناء) هر ساله ، شاهد حضور جمعیت گسترده ای از زائران آستانش می باشد . علاوه بر این تركيب جمعيتي شهر مقدس مشهد و وضعیت اجتماعی و جغرافیایی استان نیازمند اطلاع رساني دقيق و به موقع به زائران و مجاوران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است. بر این اساس همزمان با فرارسیدن سال نو و ایام نوروز ، برنامه های شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی طوری طراحی شد ،تا بتوان با توجه به ساختار ، ساعت پخش و نگاه محلي در ايجاد ارتباط صميمانه با مخاطبين و نیز مهمانان استان و شهر مقدس مشهد نقش مفید و موثری را ايفا نمایدو با ایجاد زمینه های آرامش از طریق ترکیب و نوع ساخت خود به بهبود فرهنگ شهروندی و اصلاح رفتارهای اجتماعی کمک نموده و از طرفی رویکرد پیامی و اطلاع رسانی موثری داشته باشد. در این برنامه ها سعی شد تا با نگاهی متفاوت در موضوع ساختار و محتوی ، ضمن ایجاد روحیه نشاط و شادابی و القای حس بهاری کلیه نیازهای زائرین و مسافرین حرم مطهر رضوی مد نظر قرار گیرد . در پروسه ارائه تسهیلات نوروزی به زائرین ،نهادها و سازمانهای مختلفی به ارائه خدمات پرداختند که این شبکه سعی داشت تا ضمن ارتباط مستمر با این نهادها و سازمانها ، نقش موثر خود را در ایجاد یک مدیریت واحد شهری ایفا نماید . در این راستا ارتباط با مراکز صدا وسیمای استانها بر اساس اولویت بیشترین میزان حضور زائر به منظور آمادگی هر چه بیشتر زائرین و مسافرین به شهر مقدس مشهد ، بررسی وضعیت ترافیک در جاده های استان و سطح شهر مشهد به صورت لحظه ای توسط فرماندهان وکارشناسان پلیس راه و راهنمایی و رانندگی و سازمان ترافیک مشهد ، امداد جاده ای ، بهداشت سفر و بهداشت محیط، وضعیت آب و هوا و تغییرات جوی در استان، ایمنی خودرو و معاینه فنی خودروها ، ایمنی راهها، وضعیت پایانه ها و ترمینال مسافربری، ارتباط با استانداری ( ستاد اسکان )،ارتباط با شهرستانها و فرمانداری ها،ارتباط با هلال احمر در خصوص اکیپهای امداد نوروزی، ارتباط با انتقال خون ،ارتباط با راه آهن : وضعیت حرکت قطارها ، ارتباط با فرودگاهها ،ارتباط با اداره بهداشت ،ارتباط با نیروی انتظامی ،ارتباط با آتش نشانی ،ارتباط با میراث فرهنگی و گردشگری ،ارتباط با سازمان میادین میوه و تره بار ،ارتباط با اتوبوسرانی ،ارتباط با تاکسیرانی ، ارتباط با پلیس راه ،ارتباط با پلیس امنیت ،ارتباط با پلیس آگاهی ،ارتباط با دادگستری ،ارتباط با آستان قدس رضوی در خصوص معرفی اماکن مذهبی و بقاع متبرکه حرم مطهر رضوی ،ارتباط با شهرداری برای اسکان مسافران و معرفی اماکن تفریحی شهری، ،ارتباط با اداره پیشگیری از جرائم ،اورژانس 115: امداد رسانی به بیماران و حادثه دیدگان،سازمان بازرگانی ،راهیان نورو....در دستور کار برنامه سازان شبکه استانی صدا وسیمای خراسان رضوی بوده است . به لحاظ موضوعی نیز سعی شد تا مفاهیمی همچون زائر و زیارت ، فرهنگ رضوی ، فرهنگ میزبانی ، وظایف میزبان ، خرید عید ، بازار ، شهر زیبا ، صنعت گردشگری و توریسم و ... بیان و در راستای تبیین آنها برنامه هایی جذاب ارائه شد. شبکه استانی صدا وسیمای خراسان رضوی در آستانه سال نو با تهیه ویژه برنامه هایی با موضوعات عید نوروز و تحویل سال نو ، سفر مقام معظم رهبری به مشهد و سخنرانی ایشان در بارگاه مطهر رضوی ، شعار سال ، شهادت حضرت فاطمه زهرا س ، کاروان راهیان نور و اجتماع فاطمیون به استقبال بهار فاطمی رفت .
چهارشنبه, 20 فروردين 1393 | آبازدید 22
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
شهدا اخص مومنین اند و شهادت از بهترین توسل ها برای تقرب به خداست . سردار جانباز عابدین مقدم مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در مراسم تجلیل از مقام شهدا و تقدیر از فرزندان شاهد ، گفت: قطعا عمل به سیره شهدا باید در سرلوحه زندگی مومنان قرار گیرد و تقدیر از فرزندان شهدا از دیگران اولی تر است . وی که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در مسجد رضوان صدا وسیمای خراسان رضوی سخن می گفت، تاکید کرد : شهادت قله آمال همه ایثارگران است و برای پاسداشت مقام آنان باید بیش از پیش از خانواده شهدا و ایثارگران دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تجلیل شود . گفتنی است در این مراسم از 23 فرزند شهید شاغل در صدا وسیمای خراسان رضوی با اهدا لوح و هدایا تقدیر به عمل آمد .
دوشنبه, 26 اسفند 1392 | آبازدید 57
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با احداث 38 پایگاه امدادی آماده ارائه خدمات به زائران و مسافران نوروزی است. دکتر احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی گفت: در 33 پایگاه راهنمای مسافران بیش از پنج هزار نفر در ایام نوروز مشغول فعالیت خواهند بود. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به نقش صدا و سیما در فرهنگ سازی واطلاع رسانی تأکید کرد: در بعد تقویت ابعاد معنوی موضوع همیاری مردمی و گسترش فرهنگ ایثار و تقویت حس نوع دوستی و اقدام خداپسندانه و انسان دوستانه، رسانه صدا و سیما می تواند بسیار تأثیرگذار باشد. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز به پیشرو بودن هلال احمر در پیشگیری از سوانح تأکید کرد و گفت: هلال احمر تشکلی عملیاتی است و اعتقاد داریم جمعیت هلال احمر استان خراسان در فعالیت ها و عمل به مسئولیتها سرآمد است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی با اعلام آمادگی همکاری مشترک در فرهنگ سازی ضرورت بر پیشگیری قبل از بحران اشاره کرد و تعامل متقابل در سال 93 با تشکیل کمیته های کاری مشترک و بررسی راهکارهای گسترش همکاری ها و همچنین سرمایه گذاری در ارتقای سطح دانش عمومی نسبت به جایگاه جمعیت هلال احمر در جامعه را خواستار شد.
پنجشنبه, 22 اسفند 1392 | آبازدید 54
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
بخشهای خبری صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی باید به سمت مخاطب افزایی و جلب اعتماد آنان حرکت کند. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در نشست تبیین سیاستهای کلی حوزه معاونت اطلاعات و اخبار استان به پوشش خبری مناسب وقایع سیاسی و اقتصادی اشاره و تأکید کرد: استفاده از ظرفیت های معنوی و موقعیت جغرافیایی استان و مرکز آن، به عنوان دومین کلان شهر مذهبی دنیا با رویکرد مخاطب افزایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی در جمع کارکنان حوزه اطلاعات و اخبار استان این بخش را در مقایسه با سایر رسانه ها از حیث سرعت، دقت و عمل به رسالت رسانه ای پیشتاز دانست و تلاش همکاران خبر در تهیه و پشتیبانی از واحد مرکزی خبر در انعکاس رویدادهای استان مطلوب ارزیابی کرد. وی در تبیین سیاستهای کلی صدا و سیما توجه به محورهای چهارگانه، دین، اخلاق، امید و آگاهی را سرلوحه سیاستگذاری عنوان کرد و افزود: تقویت و تحکیم بنیان خانواده – توجه به سبک زندگی، تقویت و اصلاح فرهنگ عمومی و موضوع افزایش جمعیت از مهمترین سیاستهای کلی رسانه استانی است. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی ، بهره گیری از اولویت های نسبی استان به ویژه وجود پر برکت علی بن موسی الرضا (ع)، توجه به فرهنگ زیارت، باورهای دینی و ارزشی و تکریم زائران، مدیریت افکار عمومی و اطلاع رسانی صحیح، توجه به بررسی و پیگیری مشکلات مردم و اقتصاد مقاومتی و تولید ایرانی را بخشی از محورهای عمومی فعالیت عوامل خبری برشمرد. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی در ادامه به تشریح محورهای اختصاصی حوزه خبر پرداخت و افزود: پرهیز از مسئول زدگی خبری – فرهنگ سازی در جهت پیشگیری از مهاجرت به شهرها، توجه متعادل به همه بخشهای استان – مردمی کردن خبر – تولید، توزیع و جریان سازی مؤثر و مفید خبری را به عنوان اساسی ترین محورها دانست و گفت: ایجاد هویت مستقل در بخشهای خبری – تقویت کانالهای اطلاعاتی – ارتباطی، تقویت بنیه های مدیریتی استان – توجه به تنوع در سوژه – ساختار نگارش و نوآوری در بخشهای خبری از جمله نکات مهمی است که در سال جدید باید توجه ویژه ای به آن شود. در ادامه این نشست موسی خادم معاون اطلاعات و اخبار مرکز خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت پوشش خبری فراگیر وقایع استان و بهره مندی از تمامی امکانات و ظرفیتهای خراسان رضوی، بر تعامل خبرنگاران آزاد با مردم و مسئولان و همچنین توجه آنان به انعکاس و پیگیری مشکلات مردمی در حوزه فعالیت خود تأکید کرد. در پایان این گردهمایی از تلاش خانمها بهجتی فر و فراهی ( دبیران خبر )، تکافی ( خبرنگار ) و آقایان محبی ( تصویر بردار )، میرزایی ( خبرنگار آزاد سرخس ) و خیر آبادی ( خبرنگار آزاد فیروزه ) با اهداء لوح و هدایایی تقدیر شد.
پنجشنبه, 22 اسفند 1392 | آبازدید 49
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی مهمترین الویت برنامه سازی در سال 93 را رضایت مندی مخاطبین شبکه استانی اعلام کرد. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی امروز در نشست ارزیابی برنامه های سیمای استانی به تبیین سیاستهای کلی حوزه سیمای مرکز پرداخت و گفت: عملکرد عوامل دست اندرکار در این حوزه در سال 92 بیش از تعهدات مرکز بوده و آمارها از افزایش میانگین تعداد مخاطب و سطح رضایت آنها حکایت دارد. وی در جمع عوامل دست اندرکار حوزه تولید سیما ،تولیدات این حوزه را به لحاظ کمی و کیفیت محتوایی برنامه ها به ویژه در مواجهه با هجوم فرهنگی شبکه های متفاوت ماهواره ای مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: توجه به روانشناسی مخاطب و الزامات تربیتی ، روحی و روانی آنها باید در رأس برنامه سازی از طرح تا اجرا قرار گیرد. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی تحکیم بنیان خانواده، توجه به فرهنگ زیارت و تکریم زائران، اصلاح فرهنگ عمومی، توجه به سبک زندگی و افزایش جمعیت در چارچوب محورهای چهارگانه دین، اخلاق، امید و آگاهی را از جمله سیاستهای کلی شبکه پایتخت معنوی ایران نام برد و افزود: توجه بیش از پیش به الویتهای نسبی استان به ویژه حضور پر برکت حضرت رضا (ع) و پرداختن به نقش تأثیر گذار آن امام همام در ترویج و نشر معارف اسلامی و همچنین توجه به باورهای دینی و گسترش فرهنگ زیارت و میزبانی ضروری ترین محورهای تولید برنامه ها در سال جدید خواهد بود. مدیر کل صدا و سیمای استان اهتمام برنامه سازان نسبت به بررسی آسیب های اجتماعی، مشکلات مردم، تولیدات ملی و اقتصاد مقاومتی را خواستار شد و گفت: توصیه به علم اندوزی، موضوع هدفمندی یارانه ها و مسائل مربوط به بحران آب و محیط زیست نیز باید در ساخت برنامه ها مد نظر تهیه کنندگان و عوامل برنامه ساز قرار گیرد. در ادامه این نشست از آقایان عرفانیان، رهبر، قرائی، ناصری، به عنوان تهیه کننده و آقایان خطائیان، علیزاده و خیابانی به عنوان کارگردان و همچنین رحمانی (تصویربردار)، فریدی راد (ناظر پخش) و خانمها قنبری( منشی صحنه ) و سید رمضان (متصدی تأمین برنامه )با اهداء لوح سپاس قدردانی شد.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 67
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به همراه جمعی از مدیران مرکز برای باری دیگر از همکار ارجمند استاد رضا رضاپور پیشکسوت لهجه مشهدی و هنرمند سپید موی هنرهای نمایشی رادیو خراسان عیادت کردند. استاد رضاپور پس از یک دوره بیماری ( سکته مغزی ) در بیمارستان بستری و در حال حاضر بهبودی نسبی یافته و در منزل دوره درمان و نقاهت را پشت سر می گذارند. گفتنی است تاکنون مدیران نهادهای مختلف استان از جمله مدیران آموزش و پرورش، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نظام پزشکی و ... از ایشان عیادت نموده و از نزدیک جویای احوالات ایشان شده اند. رضا رضاپور در سال ۱۳۲۲ در مشهد متولد شد. سابقه فعالیت های هنری او به بیش از ۵۰ سال پیش بر می گردد. کارگردانی، نویسندگی و بازیگری در نمایش های رادیویی، بخشی از کارنامه هنری او در صدا و سیمای خراسان رضوی است. دریافت لوح تقدیر در زمینه های مختلف هنری از جمله بهترین نویسنده، بازیگر، تهیه کننده و مجری در سطح کشور و هم چنین بهترین بازیگری و بهترین کارگردانی در جشنواره رضوی از افتخارات اوست. اردیبهشت ماه سال گذشته نیز در جشن اردیبهشت تئاتر خراسان رضوی، از استاد رضاپور به عنوان سپید موی هنرهای نمایشی مشهد تجلیل شد. برای همکار ارجمند جناب آقای رضاپور که سال ها در صدا و سیمای خراسان رضوی در خدمت تعالی فرهنگ این مرز و بوم تلاش نموده است، آرزوی شفای کامل داریم و برای بهبودی و سلامت ایشان دعا می کنیم.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 72
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر پشتیبانی فنی صدا و سیمای خراسان رضوی از امکان پوشش تصویری مناسب تر شبکه استانی در آینده نزدیک خبر داد. مهندس مجید ساقی با اشاره به ضرورت تجهیز و نوسازی امکانات صدا و تصویر سیمای شبکه پایتخت معنوی ایران، گفت: با اقدامات فنی که در حال انجام است امکان پوشش همزمان تصویری وقایع از 16 نقطه فراهم خواهد شد. مدیر پشتیبانی فنی مرکز خراسان رضوی طرح های در دست اقدام این مجموعه را به صورت طرح های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت عنوان و اذعان کرد: بهره برداری از تجهیزات جدید و نوسازی شده در بخش اتاق های فرمان سیما از بیستم اسفند ماه و نودال حداکثر از دو ماه آینده آغاز می شود. مهندس ساقی ارتقای کیفی ابزار و امکانات صدا و تصویر با توجه به 24 ساعته شدن پخش برنامه ها، رفع اشکالات فنی، ایجاد ساز و کار پشتیبانی از تجهیزات حرکتی جدید، پوشش بدون نقص نمای دوربین ها و افکت های تصویری را از دیگر دستاوردهای مهم و ضروری اقدامات اخیر حوزه فنی نام برد. وی بهبود گرافیک پخش سیما و امکان استفاده از تصاویر H.D و تقویت سیگنالهای پخش سیما را از نتایج طرح دانست و افزود: 35 نفر به صورت شبانه روزی در حین انجام وظایف اصلی سازمانی مشغول به کارند که همگی از عوامل و متخصصان فنی مرکز هستند.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 129
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
واحد شعر و موسیقی مرکز خراسان رضوی در آستانه بهار سال نو اقدام به تهیه و تولید موسیقی هایی با این عناوین نموده است: قطعه موسیقی موسم شادی: این قطعه موسیقی محلی تلفیقی است . خواننده ان سعید سرکوهی؛ تنظیم کننده: ناصر نجفی؛ شعر محلی از اشعار فولکلور خراسان با موضوع بهار و نوروز و سبزی و طراوت بهار است . قطعه موسیقی قدم سبز بهار: شاعر و خواننده این قطعه موسیقی امیر حسین مشتاقی فر و تنظیم کننده: ناصر نجفی است . این کار در قالب سنتی ایرانی با موضوع بهار و عید نوروز تهیه و تنظیم شده است. قطعه موسیقی عیدی: شاعر این قطعه الهام سعیدی؛ خواننده: احسان نی ریزی و تنظیم کننده آن امیر حسین اسکندری با موضوع عید نوروزاست. عید آمده: شاعر و خواننده: این قطعه موسیقی امیر حسین مشتاقی فر و تنظیم کننده: رضا فرنیا است .؛ ساختار سنتی ایرانی با موضوع بهار در مشهد موضوع این قطعه موسیقی است که به لهجه مشهدی اجرا شده است و کار زیبایی است.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 89
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
1- مجموعه طنز نمایشی « میلان دوم » در این مجموعه برنامه 15 قسمتی 20 دقیقه ای به مسایل پاکیزگی و آراستگی شهر با زبان طنز توجه می شود و شخصیت محوری در این قصه ها یک پاکبان است که در هر قسمت با اتفاقاتی جذاب مخاطب را همراه می کند. 2- صبح بخیر خراسان ( ویژه نوروز ) در این برنامه تلاش می شود با تهیه و پخش آیتم های متعدد و همچنین اطلاع رسانی های نوروزی فضای مناسبی برای زائران و مجاوران فراهم شود. تهیه کننده این برنامه علی محمد کاظمیان پور و کارگردان رضا ضیغمی است . 3- پخش زنده برنامه شبانه و اما امشب در این برنامه نیز آیتم های نوروزی و متفاوت برای مخاطب پخش خواهد شد. تهیه کننده این برنامه احمد روئینی و کارگردان سعید برزگر است. برنامه نوروزی و اما امشب به مدت یک ساعت ، ساعت 21 تا 22 شب های نوروز میهمان خانه های مخاطبان است . 4- ویژه برنامه تحویل سال تولید و پخش یک ویژه برنامه جذاب با دعوت از هنرمندان و میهمانان خاص و بهره گیری ازجذابیت های بصری حرم مطهر رضوی و پخش زنده مراسم ویژه تحویل سال از حرم مطهر رضوی(با توجه به تقارن ایام بهار با شهادت دخت نبی اکرم این مناسبت مد نظر قرار گرفته است.) این برنامه در شب تحویل سال نو همراه هم استانی های عزیز خواهد بود . 5- سفر بخیر : در این ویژه برنامه زنده اطلاع رسانی و توصیه های لازم به زائران و مسافران به مدت 40 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی آقای روئینی داده خواهد شد . 6- جشنواره فیلم های سینمایی و تله فیلم های تولیدی مرکز مثل تابستان طولانی ، تبسم گرگ ، صدای سکوت و فرشته و .... 7- جشنواره مستندهای تولیدی مرکز مثل نیش ،سفره و سایر مستندهای سیمای خراسان رضوی 8- ویژه برنامه های کوتاه با عنوان اقلیم به مدت 10 دقیقه که به معرفی اماکن گردشگری و تفریحی استان خراسان رضوی می پردازد . تهیه کننده و و کارگردان این برنامه آقای عباس مهاجران است . ویژه برنامه ایام فاطمیه که به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س ) تهیه شده است .
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 89
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
برنامه های نوروزی صدای استانی خراسان رضوی سین هشتم، سال نو این برنامه ویژه تحویل سال نو به مدت 3 ساعت به تهیه کنندگی آقای میثم نظری زاده تهیه شده است. مهمان، نمایش، گزارش مستقیم از مراسم سال تحویل از حرم مطهر رضوی ،ارتباط با شبکه های استانی و سراسری، پیام های رهبری و مقامات در هنگام سال تحویل از بخش های مختلف این برنامه است. عطر گل، بوی بهشت این برنامه ویژه سخنرانی مقام معظم رهبری در سال جدید روز اول فروردین به مدت 2 ساعت پخش می شود. گزارش از اجتماع مردم در حرم رضوی، کارشناس، گزارش و ... از بخش های مختلف برنامه به تهیه کنندگی آقای محمد کمالی است. پیک بهاری این برنامه در 16 روز فروردین هر روز به مدت 2 ساعت به صورت زنده ساعت 9 تا 11 صبح با رویکرد پیامی برای مخاطب زائرو مسافر و با فضای بهار فاطمی پخش می شود. سلامت باشید رعایت نکات بهداشتی در ایام نوروز و اطلاع رسانی آموزشی ،از محتوای این برنامه است که صبح ها بین ساعت11 تا 12 به تهیه کنندگی خانم سمانه رفیعی در ایام نوروز پخش می شود. دهکده بیان آداب و رسوم مردم روستاهای استان خراسان رضوی، موسیقی های محلی، گزارش از روستاها و ... به تهیه کنندگی آقای محمد جواد دهقان از بخش های برنامه نوروزی دهکده است. این برنامه ساعت 8 شب در ایام نوروز پخش می شود. کرمانجی بیان آداب و رسوم مردم کرمانج در ایام نوروز، نغمه ها، سرودهای محلی، از بخش های این برنامه به تهیه کنندگی آقای ارسلان سبحانی است. شدو محله این برنامه با رویکرد طنز، لهجه خراسانی، آداب و رسوم مردم خراسان، یادی از خاطرات گذشته، موسیقی محلی، ضرب المثل های محلی و ... به تهیه کنندگی آقای حبیب شهسوار پور در شب های ایام نوروز پخش می شود. صد سال به این سالها برنامه ترکیبی نمایشی شاد عصرانه صد سال به این سالها به مدت 2 ساعت از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می شود. نمایش، گزارش، باکس های اطلاع رسانی، مهمان، سرود، مستندهای گزارشی، مسابقه و ... از بخش های مختلف این برنامه است. صدای راهبران این برنامه ویژه رانندگان و مسافران جاده ها هر شب به طور زنده ساعت 9 تا 10 شب از شبکه صدای استانی پخش می شود.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 81
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
تبیین نقش و جایگاه پرستار در جامعه به طریق فرهنگ سازی رسانه ای از جمله مهمترین دغدغه صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی ست. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در نشست هیأت مدیره نظام پرستاری – مامایی استان با اشاره به نقش حضرت زینب (س) در کربلا و تأسی پرستاران از آن حضرت دو عنصر صبر و انسانیت را در حرفه پرستاری با اهمیت توصیف و تأکید کرد: مردم در زمینه بهداشت و درمان نیازمند خدمات این قشر زحمت کش از جامعه اند. لذا بیان جایگاه واقعی آنان ضرورتی اجتناب ناپذیر در فعالیتهای رسانه ای است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی با تشریح سه حوزه مهم جمعیت ،طول عمر و سبک زندگی در اجتماع انسانی گفت: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری جامعه پرستاری در زمینه اطلاع رسانی و آموزشهای صحیح برای افزایش جمعیت، نکات بهداشتی، افزایش طول عمر و همچنین نوع تغذیه و رعایت بهداشت جسمی و روانی در چارچوب سبک زندگی تأثیر گذارند. وی افزود: ارتقای سطح فرهنگ عمومی نسبت به نوع کار و آگاهی از مشکلات و محدودیت های شغلی پرستاران نیازمند تعامل دو جانبه رسانه و جامعه پرستاری است که از این حیث صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی آمادگی هرگونه همکاری و همیاری است. در این نشست احمد نجاتیان، رئیس نظام پرستاری – مامایی مشهد با ارائه گزارشی تعداد نیروی شاغل در حرفه پرستاری را هشت هزار و پانصد نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 20 درصد پرستار مرد و 80 درصد پرستاران زن هستند. وی ارائه خدمات رایگان پرستاری به زائران پیاده در قالب تیم 400 نفره و همچنین غربالگری فشار خون را از جمله اقدامات جامعه پرستاری عنوان و اذعان کرد: در راستای عمل به منشور پرستاری حدود هشت هزار شهروند مشهدی تحت آموزشهای رایگان امدادی و فوریت های پزشکی قرار گرفتند. نجاتیان با تأکید بر اینکه اکنون پرستار بیکار نداریم، یکی از مشکلات کنونی را کمبود پرستار مرد دانست و ابراز امیدواری کرد، با همکاری رسانه صدا و سیما و اصلاح فرهنگ عمومی در آینده مشکل رفع شود. دکتر حیدری، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی مشهد هم در ادامه این نشست با اشاره به تحصیل بیش از یک هزار دانشجو در هشت رشته تخصصی حرفه پرستاری در مقاطع کارشناسی تا دکترا گفت: همکاری رسانه ها به ویژه صدا و سیما در ارتقای نگرش عمومی نسبت به نقش پرستار در جامعه بسیار مهم و غیر قابل انکار است.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 66
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی بر ضرورت توجه عوامل رسانه به خواست و ذائقه مخاطبین صدا و سیما تأکید کرد. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی صبح امروز چهارشنبه در نشست بررسی و ارزیابی برنامه های رادیویی و تقدیر از عوامل شبکه استانی صدا در سالن همایشهای ساختمان رضوان گفت: بهره گیری از ظرفیت های استانی در تولید برنامه ها در هویت بخشی و فرهنگ سازی بومی نقش بسیار مهم و تأثیر گذاری دارد که برنامه سازان رادیویی مکلف به استفاده از توانمندی عوامل درون سازمانی و خارج از مرکز می باشند. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در جمع مدیران و کارکنان مرکز، روند رشد کمی و کیفی تولیدات رادیویی در بخشهای مختلف را مثبت ارزیابی و تأکید کرد: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، رادیوی استانی در رقابت و مواجهه با هجمه فرهنگی رسانه های بیگانه ،در خلق حماسه سیاسی – مردمی عملکرد مطلوب داشته است. اما در جهت بهبود و ارتقای سطح برنامه ها، بهره مندی از دانش عوامل دست اندرکار اعم از تهیه کنندگان، نویسندگان، گزارشگران و ارائه خلاقیت و ایده های جدید ضرورتی اجتناب ناپذیر است. وی تقویت و تحکیم بنیان خانواده – فرهنگ سازی در راستای شعار سال 93، توجه به سبک زندگی حول محورهای چهارگانه دین، اخلاق، امید وآگاهی، توجه به مناسبتهای ملی و استانی، پرداختن به موضوعات مهمی چون اقتصاد مقاومتی، افزایش جمعیت را از جمله مهمترین راهبرد کلی رادیو در سال 93 عنوان و تصریح کرد: گسترش فرهنگ زیارت و تکریم زائر و توجه به باورهای دینی و آداب و رسوم و علائق مردم نیز همواره در برنامه سازی رسانه ای با رویکرد رادیویی آن باید مد نظر قرار گیرد. حجت الاسلام و المسلمین نهاوندی مدیریت افکار عمومی و استفاده از توانایی کارشناسان حوزه و دانشگاه، اطلاع رسانی صحیح، دقیق و سریع مسائل مورد علاقه مخاطب، انعکاس مشکلات مردمی و توجه به آسیب های اجتماعی را محورهای تولید برنامه های رادیویی در سال 93 دانست و افزود: توجه به ویژگی های شخصیتی مخاطبین – اقشار مختلف و آگاهی بخشی نسبت به واقعیتهای زندگی شهری و جلوگیری از مهاجرت به شهرها توصیه به علم اندوزی و تبیین ارزش دانش در جامعه و واکاوی دقیق مسائل روز مره مردم از نکاتی است که باید در ساخت و پخش تولیدات رادیویی لحاظ شود. در ادامه این نشست از آقایان فروردین به عنوان گزارشگر برتر رادیو – بیواره نویسنده – میری مقدم تهیه کننده – کشوری گوینده و خانمها حسینی تهیه کننده و باغبان صدابردار برتر شناخته شده در ارزیابی اداره کل صدای استانها با اهدای لوح سپاس، تقدیر و قدردانی شد.
چهارشنبه, 07 اسفند 1392 | آبازدید 130
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
۲۶ بهمن ماه در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد دو فیلم از دو کارگردان مشهدی تولید صدا و سیمای خراسان رضوی در سالن شهید اصغر زاده واقع در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) با حضور عوامل ، بازیگران ، تنی چند از مسئولان صدا و سیمای خراسان رضوی و مردم اکران شد. این دو فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود ولی به عنوان آثار نهایی جشنواره معرفی نشدند. از اکران این دو فیلم استقبال خیلی خوبی به عمل آمد .به شکلی که سینما اصغر زاده کاملا پر بود و صندلی خالی به سختی پیدا می شد. فیلم فرشته با مضمونی اجتماعی و به کارگردانی آخوند پور که به دنبال تصویر کشیدن مشکلات اقتصادی موجود در جامعه بود در ساعت ۱۳ اکران شد. همچنین فیلم “تبسم گرگ” به کارگردانی جواد علیزاده با موضوعی مرتبط با محیط زیست و حفاظت از آن در ساعت ۱۷ اکران شد و پس از این اکران هر دو فیلم در جلسه ای مورد نقد و بررسی قرار گرفتند. ابراهیم اصغری که تهیه کنندگی هر دو فیلم مذکور را بر عهده داشت در این جلسه اظهار کرد: برای پرداختن به مسائل اجتماعی در شهر مشهد با صدا و سیما استان رایزنی هایی داشتیم و توانستیم برای ساخت این دو فیلم به توافق برسیم.تابستان امسال شروع فیلمبرداری این دو اثر بود و این آثار را برای داوری به جشنواره فجر هم فرستادیم. وی در خصوص عدم پذیرفته شدن این دو فیلم در جشنواره گفت: جشنواره فیلم فجر ویترین سینمای ایران است و ما هم آثار را به موقع برای دبیرخانه این جشنواره ارسال کردیم. اما احساس کردیم که افرادی که در دبیرخانه هستند به دنبال حضور یک سری فیلم های خاص در جشنواره هستند و من عقیده دارم که این دو فیلم مظلوم واقع شدند. برخی از دلایلی هم که برای عدم حضور این دو فیلم مطرح شد، منطقی و کارشناسی نیست. در ادامه جواد علیزاده کارگردان فیلم تبسم گرگ بیان کرد: ذهنیت من برای فیلم سازی در فضاهای غیر شهری شکل گرفته است و به دنبال ساخت فیلم در لوکیشن های خارج از شهر هستم. در ابتدا من در روستاهای کلات گشت و گذاری داشتم و به اهمیت مسئله معیشت عشایر در آن منطقه رسیدم و اینگونه بود که قصه فیلم را تعریف کردم. همچنین اخوند پور کارگردان فیلم فرشته در این جلسه اذعان داشت: من موضوعات اجتماعی را در تله فیلم و سریال تجربه کرده بودم. اما این مرتبه با سینما به سراغ پرداختن به مسائل اجتماعی آمدم. لیلا برخورداری از بازیگران مطرح سینما که در فیلم تبسم گرگ هم بازی می کرد در این جلسه حضور داشت. برخورداری در خصوص فیلم تبسم تبسم گرگ بیان کرد: کم لطفی به مراکز استان ها در جشنواره امسال صورت گرفته است. اکثر فیلم ها در فضای آپارتمانی و شهری ساخته می شود ولی این فیلم به محیط زیست که یک موضوع جهانی است پرداخته است و متاسفانه به ان توجه لازم نشده است. همچنین ابراهیم اصغری تهیه کننده در خصوص مشکلات تولید فیلم در مشهد خاطر نشان کرد: بعد از تهران نیروهای حرفه ای و قوی سینما در مشهد حضور دارند. اما متاسفانه به دلیل شرایط چند سال گذشته و عدم حمایت لازم بسیاری از نیروهای خوب مشهد به تهران مهاجرت کردند و در مشهد حمایت خوبی صورت نمی گیرد. بنده هم اگر حمایت صدا و سیما برای این دو پروژه نبود وارد ساخت این دو اثر نمی شدم. همچنین در پایان جلسه لیلا برخورداری بیان کرد: من برای نقش مارال در فیلم “تبسم گرگ” که نقش یک زن لال است خیلی زحمت کشیدم و برای بهتر شدن نقش به انجمن ناشنوایان رفتم و رفتار افراد حاضر در آن مکان را بررسی کردم. همچنین چند روز زودتر از شروع فیلمبرداری به کلات رفتم و شرایط و آداب و رسوم آن منطقه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دادم. گفتنی است در این مراسم از تارخ بازیگر خردسال فیلم “تسبم گرگ” که از بچه های آسایشگاه معلولین فیاض بخش می باشد، با هدیه ای تقدیر به عمل آمد.
دوشنبه, 28 بهمن 1392 | آبازدید 103
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
فیلم سینمایی فرشته به‌ کارگردانی حسن آخوندپور و تهیه کنندگی ابراهیم اصغر زاده به مدت 80 دقیقه محصول شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی است. این فیلم سینمایی به وضعیت اجتماعی خانواده‌‌ای متوسط که درگیر مسائل مالی و شرایط بد بازار در سال‌های اخیر بوده، می‌پردازد. خانواده‌ای که از لحاظ اقتصادی رو پا و رو به‌رشد بوده‌؛ ولی به‌علت زندانی شدن سرپرست خانواده و فشار بی‌امان بی‌پولی، با موانعی روبه‌رو شده‌اند که هر لحظه فاصله و گسست بین اعضا بیشتر می‌شود و پدر خانواده را که در بند است، دورتر از خود می‌بینند. ولی فرشته دختر بزرگ خانواده سعی می‌کند با نگه داشتن چراغ امید در دلش و توکل به خدای خود، تدبیری بیندیشد که خانواده را از این بحران نجات دهد. در فیلم سینمایی «فرشته» از بازیگران بومی مشهد و استان استفاده شده است . لذا می‌توان به بازیگرانی چون الهه شه‌پرست، روشنک سه‌قلعگی، ندا کوهی، سعید ولی‌زاده، احسان ابراهیمی، امیر محاسبتی و امیرحسین رفیعا اشاره کرد. در این فیلم حسن آخوندپور، رئوف دشتی و علی حاتمی‌نژاد به عنوان نویسنده و داوود رحمانی مدیر فیلم‌برداری، محسن طیبی مدیر صدابرداری، سروش محمدزاده تدوینگر، علی نوری دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز و محبوبه سلطانی طراحی لباس را برعهده داشته‌اند. فیلم سینمایی فرشته نیز به دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال شد و قرار است در سینماهای مشهد در جشنواره فجر اکران شود .
سه شنبه, 22 بهمن 1392 | آبازدید 108
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
سیما: - ویژه برنامه جشن انقلاب با عنوان اقتدار ملت از 8 صبح سه شنبه به انعکاس حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن در شهر مشهد و شهرستان های استان می پردازد . گزارش از سطح شهر ، موسیقی، پخش سرود، نماهنگ و وله و برنامه های خراسان در انقلاب و بازیگران دیکتاتور و فرار شاه و ..... از بخش های مختلف برنامه است. صدا: برنامه رادیویی حماسه حضور در روز 22 بهمن از ساعت 8:30 تا 11 به پخش راهپیمایی 22 بهمن با موضوع حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پخش گزارش هایی از راهپیمایی به صورت زنده می پردازد .
سه شنبه, 22 بهمن 1392 | آبازدید 74

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 45

تاریخ آخرین به روز رسانی : 2014-04-20