خراسان رضوی
صفحه اصلی آرشیو کلی
بازگشت به صفحه قبلی
 
آرشیو کلی
رویدادهای مرکز

نتایج 1 - 20 از 964

اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
به گزارش رواتبط عمومی صدا وسیمای خراسان رضوی ،همزمان با سفر ریاست محترم جمهور و هیأت همراه به استان خراسان رضوی، شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی اقدام به پوشش کامل این سفر به مدت 2490 دقیقه در قالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی با عناوین « در دهه کرامت با کاروان خدمت» و « کاروان امید در سایه خورشید » کرده است . این شبکه توانست پوشش کامل و زنده سخنرانی ریاست جمهور در دیدار مردمی در صحن جامع رضوی برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر، دیدار با علماء و فضلاء در تالار آیینه آستان قدس رضوی، دیدار با ایثارگران، دیدار با برگزیدگان و نخبگان ، دیدار با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان را با به کارگیری از امکانات فنی مرکز برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر و انعکاس اخبار بازدیدها، افتتاح ها و جلسات مرتبط با حضور اعضای محترم هیأت دولت را در شهرستان ها با سازماندهی 5 تیم پرتابل و اعزام به 27 شهرستان و نقاط مختلف استان را به انجام برساند . سیمای استانی با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « در دهه کرامت با کاروان خدمت » و انعکاس رویدادهای سفر و حضور برخی وزراء، مسئولان دفتر ریاست جمهوری و مسئولان استانی در برنامه های صبح خراسانی، شب نشینی، بهشت هشتم، مسابقه مسیر طلایی، مسابقه هشت و ... این سفر را پوشش تصویری بدهد . همچنین پخش 148 نوبت آنونس و تیزرهای سفر هیأت دولت به استان و شهرستان ها و اطلاع رسانی لازم درخصوص مراسم و نیز فعالیت های هیأت دولت در استان و سامانه 111 سامد وپخش 1352 نوبت زیرنویس درخصوص برنامه های سفر هیأت دولت، تولید آرایه های تصویری و تأمین و پخش سرودهای حماسی و ملی برای روزهای حضور هیأت دولت در استان به مدت مجموعا1100دقیقه این سفر را پوشش کامل تصویری داد . شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « کاروان امید در سایه خورشید » به مدت 860 دقیقه و انعکاس رویداد های سفر هیأت دولت به استان در برنامه های « این صبح تازه، صدای راهبران، پیام آفتاب و ... » و پخش بیش از 100 نوبت آنونس های مرتبط و اطلاعیه های حضور هیأت دولت در میان برنامه های تولیدی و فواصل پخش و پخش پیام های مختلف مقامات استانی و استقبال از هیأت دولت ( 50 مرتبه ) و پخش مصاحبه های مردمی به مدت 1390 دقیقه این سفر را پوشش داد. معاونت اطلاعات و اخبار مرکز نیز با برقراری سه نوبت ارتباط با بخش های خبری 14 و 21 شبکه یک سیما، ارسال 22 گزارش تصویری به واحد مرکزی خبر به مدت 70 دقیقه، پخش 48 خبر در سیما به مدت کل 140 دقیقه، پخش 96 خبر رادیویی به مدت کل 200 دقیقه و تنظیم و ارسال 116 خبر مکتوب اعم از عادی، محرمانه و ویژه به ستاد این سفر را پوشش داد. علاوه بر این در فضای مجازی با درج 102 مورد اخبار سفر رئیس جمهوری به استان و نیز اقدامات هیأت دولت به ویژه در سفر به شهرستان ها و نقاط مختلف استان در وب سایت مرکز و درج خلاصه سخنرانی های رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به همراه عکس های تولیدی، به پوشش این سفر پرداخته است.
جمعه, 21 شهریور 1393 | آبازدید 24
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
به گزارش رواتبط عمومی صدا وسیمای خراسان رضوی ،همزمان با سفر ریاست محترم جمهور و هیأت همراه به استان خراسان رضوی، شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی اقدام به پوشش کامل این سفر به مدت 2490 دقیقه در قالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی با عناوین « در دهه کرامت با کاروان خدمت» و « کاروان امید در سایه خورشید » کرده است . این شبکه توانست پوشش کامل و زنده سخنرانی ریاست جمهور در دیدار مردمی در صحن جامع رضوی برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر، دیدار با علماء و فضلاء در تالار آیینه آستان قدس رضوی، دیدار با ایثارگران، دیدار با برگزیدگان و نخبگان ، دیدار با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان را با به کارگیری از امکانات فنی مرکز برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر و انعکاس اخبار بازدیدها، افتتاح ها و جلسات مرتبط با حضور اعضای محترم هیأت دولت را در شهرستان ها با سازماندهی 5 تیم پرتابل و اعزام به 27 شهرستان و نقاط مختلف استان را به انجام برساند . سیمای استانی با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « در دهه کرامت با کاروان خدمت » و انعکاس رویدادهای سفر و حضور برخی وزراء، مسئولان دفتر ریاست جمهوری و مسئولان استانی در برنامه های صبح خراسانی، شب نشینی، بهشت هشتم، مسابقه مسیر طلایی، مسابقه هشت و ... این سفر را پوشش تصویری بدهد . همچنین پخش 148 نوبت آنونس و تیزرهای سفر هیأت دولت به استان و شهرستان ها و اطلاع رسانی لازم درخصوص مراسم و نیز فعالیت های هیأت دولت در استان و سامانه 111 سامد وپخش 1352 نوبت زیرنویس درخصوص برنامه های سفر هیأت دولت، تولید آرایه های تصویری و تأمین و پخش سرودهای حماسی و ملی برای روزهای حضور هیأت دولت در استان به مدت مجموعا1100دقیقه این سفر را پوشش کامل تصویری داد . شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « کاروان امید در سایه خورشید » به مدت 860 دقیقه و انعکاس رویداد های سفر هیأت دولت به استان در برنامه های « این صبح تازه، صدای راهبران، پیام آفتاب ، عیدانه ،شهر ما ، کله قند، دور تند ، گفتگو ... » و پخش بیش از 100 نوبت آنونس های مرتبط و اطلاعیه های حضور هیأت دولت در میان برنامه های تولیدی و فواصل پخش و پخش پیام های مختلف مقامات استانی و استقبال از هیأت دولت ( 50 مرتبه ) و پخش مصاحبه های مردمی به مدت 1390 دقیقه این سفر را پوشش داد. معاونت اطلاعات و اخبار مرکز نیز با برقراری سه نوبت ارتباط با بخش های خبری 14 و 21 شبکه یک سیما، ارسال 22 گزارش تصویری به واحد مرکزی خبر به مدت 70 دقیقه، پخش 48 خبر در سیما به مدت کل 140 دقیقه، پخش 96 خبر رادیویی به مدت کل 200 دقیقه و تنظیم و ارسال 116 خبر مکتوب اعم از عادی، محرمانه و ویژه به ستاد این سفر را پوشش داد. علاوه بر این در فضای مجازی با درج 102 مورد اخبار سفر رئیس جمهوری به استان و نیز اقدامات هیأت دولت به ویژه در سفر به شهرستان ها و نقاط مختلف استان در وب سایت مرکز و درج خلاصه سخنرانی های رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به همراه عکس های تولیدی، به پوشش این سفر پرداخته است.
جمعه, 21 شهریور 1393 | آبازدید 15
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
از پانزده قطعه موسیقی با موضوع امام رضا (ع) در دهه کرامت توسط شورای شعر و موسیقی مرکز خراسان رضوی رونمایی شد. این موسیقی ها در ساختار پاپ توسط هنرمندان جوان برای عرض ادب به ساحت مقدس امام رضا (ع) و برای پخش از صدا وسیمای خراسان رضوی در دهه کرامت ساخته شده است. آستان مهر، گنبد افلاکی، مهر هشتم، هشتمین پناه، امام رضا (ع)، خواب گنبد طلا، خورشید شرق، شهر بهشت عناوین این قطعه ها به خوانندگی آقایان حسن یزدی، حسن آدینه پور، مهدی محمد زاده، حسن زاده، علی عرشی فر، صدرا نیایی، مهدی رهنما، علی یکتا، محمد میرکمالی بوده است. همچنین یک قطعه نماهنگ با عنوان خورشید شرق با صدای صدرا نیایی تولید و پخش شد. یک قطعه ویژه نیز با عنوان مسافر در ساختار محلی و شعری از غلامحسین طوسی، آهنگساز و تنظیم محسن عسگریان به خوانندگی عبدالبصیر احمدی، صدابرداری ناصر نجفی و میکس و مسترینگ حمید شاه میرزایی، با اجرای سازهای دوتار و دف در ساختار محلی تولید شده است.
جمعه, 21 شهریور 1393 | آبازدید 17
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی در ایام دهه کرامت که با ولادت حضرت معصومه (س) شروع و با تولد حضرت رضا( ع )خاتمه می یابد ، سعی کرد در این مناسبت با تولید و پخش ویژه برنامه هایی به انتقال پیام های معارفی و اخلاقی رضوی به مخاطبان بپردازد . شبکه استانی سیمای خراسان رضوی در برنامه های مختلف و ارتباط زنده با حرم مطهر رضوی به مدت 6641 دقیقه ویژه این دهه برنامه تهیه و تولید نموده است . این شبکه در این ایام با شبکه های یک، الکوثر، قرآن، شما و مراکز اصفهان، فارس، بوشهر، دنا، ارومیه، جهان بین، طبرستان، گلستان، کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بوشهر، تبریز، گلستان، یاسوج، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و مازندران به مدت 274 دقیقه با پخش دعای کمیل، ندبه، سخنرانی، برنامه زمزمه ارادت، ارتباط زنده با حرم مطهر رضوی و ... به گرامیداشت این دهه پرداخت . پخش سیمای خراسان رضوی نیز در این ایام به مدت 1034 دقیقه از طریق زیرنویس ها ( اعم از روزشمار دهه کرامت، اطلاع رسانی، جملات رضوی و...)، تیزرهای تبلیغی و اطلاع رسانی، پخش میان برنامه ها و کلیپ های ویژه، سرودهای ویژه ،مداحی، جانمایی نامواره ویژه دهه کرامت در تصویر شبکه و ... این دهه را گرامی داشت. تأمین برنامه سیمای خراسان رضوی نیز به مدت 3144 دقیقه با پخش فیلم های سینمایی، مستندها و نماهنگ ها و برنامه های ویژه رضوی به استقبال این دهه رفت. شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز در مدت 6109 دقیقه با تولید ویژه برنامه های گفتگو ، پیام افتاب ، کاروان امید در سایه خورشید ، کله قند ، عیدانه ، نمایش ، پابوس ، ره اورد ، گفتگوی رضوی ، گلبرگ ، مسابقه بوی بهشت ، به گرامیداشت این ایام پرداخت . برنامه پابوس در 11 قسمت و برنامه قرار عاشقی برای پخش از شبکه های استانی تولید شد . برنامه شب های ایران نیز از سایر شبکه ها پخش شد . این شبکه در این ایام با شبکه های رادیو سراسری و استانی نیز ارتباط برقرار نمود . تامین و پخش شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز در برنامه های آسمان هشتم ، خورشید توس ، بانوی کرامت ، میلاد آفتاب ، سلام ای آفتاب ، جشن کرامت ، زیارت امین الله ، سخنرانی ، نمایش ، موسیقی و... به استقبال این ایام رفت . حوزه فنی صدا وسیمای خراسان رضوی نیز در این ایام با اعزام دوربین های پرتابل و متصل به واحد سیار به تعداد 9 دستگاه با مجموع 312 ساعت آفیش، اعزام واحدهای سیار تلویزیونی به تعداد 28 واحد به مدت 158 ساعت آفیش، تولید و پشتیبانی فنی برنامه های زنده تلویزیونی تعداد 85 آفیش به مدت 215 ساعت آفیش و ارتباطات مستقیم تلویزیونی تعداد 29 مورد به مدت 16 ساعت آفیش این ایام را پوشش داد . واحد اطلاعات و اخبار مرکز نیز در مدت 239 دقیقه در قالب خبر مکتوب ارسالی به تهران به مدت 62 دقیقه،گزارش تصویری ارسال به تهران به مدت 75 دقیقه،عملکرد خبر رادیو استانی به مدت 68 دقیقه،عملکرد خبر تلویزیون استانی به مدت 34 دقیقه و جمعا به مدت دقیقه 239 به پوشش رویدادهای این ایام پرداخت .
پنجشنبه, 20 شهریور 1393 | آبازدید 23
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
رئیس جمهور گفت: نخستین توقع و انتظار را از روحانیت داریم تا برای کمک به دولت وارد صحنه شوند حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دیشب در جمع علما، فضلا و طلاب خراسان رضوی در مشهد افزود : همدلی و همراهی همگان برای عبور از مشکلات کشور ضروری است در این زمینه نخستین توقع و انتظار را از روحانیت داریم تا به عنوان قشر مورد اعتماد مردم، برای کمک به دولت وارد صحنه شوند. او افزود : مردم ما به رغم همه تبلیغات مخالفان انقلاب علیه روحانیت، به این قشر اعتماد دارند و در انتخابات سال 92این اعتماد خود را به روحانیت به رغم حضور رقبای شایسته، باسابقه و برجسته، نشان دادند. رئیس جمهور گفت : امروز دنیا، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشور منطقی، ضد خشونت و ضد تروریسم می شناسد و در کشورهای منطقه که تروریسم، جان، آزادی و امنیت مردم را به خطر انداخته، جمهوری اسلامی ایران با همه توان خود علیه تروریسم وارد عمل شده و به دنبال ایجاد آرامش و ثبات در منطقه است. روحانی تصریح کرد: برای اینکه در زمینه اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی و مسایل فرهنگی و امنیتی موفق باشیم نیازمند کمک و هماهنگی هستیم ، اینکه مقام معظم رهبری فرمودند حمایت از دولت وظیفه است، در راس این وظیفه صاحبان نفوذ، علما و حوزه های علمیه هستند که باید دولت را یاری کنند. او با بیان اینکه تلاش، رفاقت و همدلی، لازمه پیشبرد امور کشور است، گفت : وجود جناح ها و سلایق مختلف اشکال و ایرادی ندارد اما اینکه همدیگر را تکفیر کنند ،نادرست است ، اختلاف سلیقه تا حدودی می تواند مفید باشد اما اگر از چارچوب و قاعده خارج شود چه بسا زیان آور باشد. رییس جمهور با تاکید بر تقویت وحدت، اتحاد و همدلی در جامعه تصریح کرد: به هر میزان که وحدت بیشتر باشد مردم و دوستان ما به همان میزان در دنیا خوشحال تر می شوند و دست ما برای اتحاد و وحدت به سوی علما و فرهیختگان دراز است ،همه باید دست به دست هم دهیم و با اتحاد، همدلی و اخوت و بهره مندی از هدایت های مقام معظم رهبری کشورمان را به پیش ببریم و از مشکلات عبور کنیم. رییس جمهور'گفت : از سال گذشته تا به امروز به رغم همه مشکلات، موفقیت هایی را که به دست آورده ایم تنها در سایه حضور و حمایت مردم بویژه علما، حوزه های علمیه، مراجع عظام، مقام معظم رهبری و هماهنگی و همدلی بین قوا بوده است و اگر اینها نبود نمی توانستیم موفقیتی کسب کنیم. اوبا تاکید بر اهمیت راستگویی و امانتداری گفت: باید در هر سمت و جایگاهی که هستیم، امین خوبی برای مذهب، دین، کشور و ملت خود باشیم. دکتر روحانی با بیان اینکه برخی مشکلات ریشه دار و تاریخی است و به راحتی قابل حل و فصل نیست، افزود: از جمله می توان به تک محصولی بودن اقتصاد کشور اشاره کرد؛ برای خروج از این شرایط نیازمند تلاش بلندمدت هستیم . او در ادامه با اشاره به برخی مشکلات ریشه دار در کشوراز جمله فساد افزود : مبارزه با فساد وظیفه بزرگ همه است و مبارزه در این راه به اقدامی طولانی مدت نیاز دارد که همه دست به دست هم دهیم و آن را برطرف سازیم. رییس جمهوربا اشاره به اقدامات یک ساله دولت در زمینه سیاست خارجی گفت: دولت در بخش سیاست خارجی توانسته است در یکسال گذشته گام مطمئن و مهمی بردارد و امروز نظر و دیدگاه جهانیان نسبت به ایران با دیروز متفاوت شده است؛ دولت با اقدامات خود توانسته ذهنیت دنیا را در خصوص جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد البته این موضوع بدان معنا نیست که همه جهانیان طرفدار ایران شده اند اما امروز دیگر هیچکس در دنیا موضوعاتی همچون تروریسم را به ایران نسبت نمی دهد. او همچنین با اشاره به اقدامات دولت در بخش های گوناگون گفت: پارسال زمانی که برنامه ریزی برای مهار تورم را شروع کردیم عده ای با نامه نگاری های مختلف اظهارنگرانی کردند و معتقد بودند که دولت باید اولین گام خود را از رکود شروع کند ، این دولت پس از مشورت با صاحبنظران به این نتیجه رسید که ابتدا باید تورم را مهار کند و امروز به حمدالله توانسته ایم آن را مهار کنیم و سرعت تورم را پایین آوریم. رییس جمهور افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده، نرخ تورم تا پایان سال به زیر 20درصد خواهد رسید. روحانی با بیان اینکه در زمینه رکود هم نگرانی های زیادی وجود داشت ،گفت : برنامه مفصلی را تنظیم و تدوین کردیم؛ بخشی از آن که نیاز به قانون داشت در قالب لایحه ای به مجلس تقدیم شده است اما در عین حال در زمینه رکود شرایط مناسبی داریم و از رکود خارج شده ایم و اکنون کشور با رشد 1و 8 دهم درصدی بدون احتساب نفت و با رشد 2 و نیم درصدی با احتساب نفت، همراه است که این کاری بسیار بزرگ برای کشوری است که دو سال پیاپی در سال های 91 و 92با رشد منفی و رکود مواجه بود. آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در سخنانی در ابتدای این نشست گفت : سلایق گوناگونی در کشور وجود دارد که چه بسا به دولت فشار بیاورند اما از مدیریت عالی دستگاه اجرایی انتظار داریم با سعه صدر آن را تحمل کند و با هماهنگی کامل میان همه نهادها به ویژه دیگر قوا و نهادها و سازمان هایی که احساس مسوولیت دارند، با هدایت های رهبر معظم انقلاب در مسیر حل و فصل مسایل گام بردارد. در این جلسه تعدادی از روحانیون حاضر در جلسه دیدگاههای خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند. حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی وزیر دادگستری، آیت‌الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات، آیت‌الله گرکانی رئیس دیوان عالی کشور، آیت‌الله هاشم زاده هریسی، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی و حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد از جمله روحانیون حاضر در این جلسه بودند .
دوشنبه, 17 شهریور 1393 | آبازدید 18
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
وزیر آموزش و پرورش با حضور در برنامه صبح خراسانی سیمای خراسان رضوی ، گفت :در حالی سال تحصیلی را شروع می کنیم که برای نخستین بار سند تحول نظام آموزشی در کشور عملیاتی می شود. وی که همراه با کاروان رییس جمهور و هیئت همراه در مشهد حضور دارد، در برنامه صبحگاهی صدا وسیمای خراسان رضوی ،افزود: در سال تحصیلی جدید حدود 12 میلیون دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به درس می شوند. فانی گفت، با و جود 6هزار پروژه عمرانی نیمه تمام ،اولویت دولت یازدهم به پایان رساندن آن پروژه ها ،با کمک خیران است. وزیر آموزش و پرورش گفت، توزیع 1300 میلیون جلد کتاب درسی دانش آموزان بجز اول تا ششم ابتدایی که در مدارس توزیع می شود ،از طریق کتابفروشی ها در اختیار آنان قرار می گیرد. فانی افزود: 300 پژوهش سرای ویژه دانش آموزی در کشور تجهیز شده که حدود 90 پژوهش سرا در دولت یازدهم بوده است. احداث پژوهش سرا ها برای دبیران و اساتید دانشگاهی جهت پژوهش در رشته های زیست شناسی، ادبیات ،فارسی، شیمی و سایر رشته ها است که به رشد و آگاهی دانش آموزان و معلمان کمک خواهد کرد.
دوشنبه, 17 شهریور 1393 | آبازدید 15
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
معاون سیمای خراسان رضوی گفت: با بهره‌گیری از کلیه نیروهای انسانی و امکاناتی که صدا و سیمای خراسان رضوی در اختیار دارد پوشش خبری کلیه برنامه‌های سفر هیأت دولت به پایتخت معنوی ایران اسلامی را انجام می‌دهیم. علیرضا آیینه‌دار اظهار کرد: با بهره‌گیری از کلیه نیروهای انسانی و امکاناتی که صدا و سیمای خراسان رضوی در اختیار دارد پوشش خبری کلیه برنامه‌های سفر هیئت دولت به پایتخت معنوی ایران اسلامی را انجام می‌دهیم. آیینه‌دار تصریح کرد: پس از هماهنگی‌هایی که با استانداری انجام شده است تمام برنامه‌هایی که هیئت دولت در سفر خود به مشهد مقدس دارد را از طریق سیمای خراسان رضوی برای کلیه شهروندان این استان پخش می‌کنیم. وی با تأکید بر دشواری و اهمیت پوشش خبری دقیق و به موقع عنوان کرد: از چند روز قبل هماهنگی‌های لازم برای پوشش خبری صورت گرفته است و در حال حاضر سیمای خراسان رضوی با تمام توان خود و با کمک از نیروهای استان‌های دیگر و تهران برای آغاز برنامه‌های هیئت دولت در مشهد آماده است. آیینه‌‌دار خاطرنشان کرد: از ابتدای ورود رئیس جمهور به مشهد مقدس و با مراسم استقبال استاندار خراسان رضوی از رئیس جمهور برنامه‌های سیمای خراسان رضوی به طور ویژه پخش می‌شود، پس از آن مسیر استقبال، برنامه‌های حرم مطهر و سالن صبا از دیگر برنامه‌هایی است که پوشش تصویری آن توسط گروه سیمای خراسان رضوی انجام می‌شود. معاون سیمای خراسان رضوی اظهار کرد: برنامه‌های تولید شده توسط سیمای خراسان رضوی در این ایام از چند شبکه دیگر پخش می‌شود و اضافه بر این رادیو خراسان رضوی نیز در این حوزه فعالیت دارد. آیینه‌دار از پخش ویژه برنامه "در دهه کرامت با کاروان خدمت" از شبکه خراسان رضوی خبر داد و افزود: در حال حاضر کلیه نیروها و امکانات فنی و تخصصی این کار در محل استقبال از رئیس جمهور مستقر هستند و با آمادگی کامل برنامه‌های هیئت دولت را در مشهد مقدس پوشش می‌دهند. وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی درباره سفر رئیس جمهور به مناسبت ولادت با سعادت امام هشتم شیعیان جهان از دو روز پیش آغاز شده و تا پایان سفر ادامه دارد .
يكشنبه, 16 شهریور 1393 | آبازدید 26
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
به دنبال سفر ریاست محترم جمهوری حسن روحانی و همراهان ایشان به مشهد مقدس شبکه استانی صدای خراسان رضوی با تهیه و پخش ویژه برنامه هایی با عنوان « کاروان امید در سایه خورشید » به استقبال و انعکاس برنامه های رئیس جمهور و هیئت محترم دولت می رود. ویژه برنامه های «کاروان امید در سایه خورشید» روز شنبه از ساعت 15 تا 19 به تهیه کنندگی محمد کمالی و یکشنبه از ساعت 9 تا 13 به تهیه کنندگی سید ضیاء علوی و 15 تا 17 به تهیه کنندگی محمد کمالی و 19:30 تا 22 به تهیه کنندگی رضا سلیمانی به صورت زنده وظیفه اطلاع رسانی و پوشش سفر ریاست محترم جمهور اعم از مراسم استقبال، سخنرانی در حرم مطهر رضوی، دیدارها، بازدیدها و جلسات مختلف را بر عهده دارد. مجموعه برنامه های رادیویی شبکه استانی صدای خراسان رضوی در این دو روز مخاطبان این شبکه را با برنامه های کاروان امید و طرح و بیان مشکلات و مطالبات مردمی همراه می سازد.
شنبه, 15 شهریور 1393 | آبازدید 16
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی برنامه‎ های سفر ریاست محترم جمهوری به خراسان رضوی را تشریح کرد. امیر مهدی پور در گفت و گو با خبرنگار واحدمرکزی خبر صدا وسیمای خراسان رضوی گفت: رئیس جمهوری عصر شنبه پانزدهم شهریورماه وارد شهر مقدس مشهد خواهد شد و مورد استقبال مردم خونگرم و مهمان نواز مشهد قرار می گیرد. مهدی پور افزود: مراسم استقبال مردمی، عصر شنبه، در محل میدان پانزده خرداد آغاز خواهد شد و مردم شریف مشهد، رییس‎جمهوری را تا حرم رضوی همراهی خواهند کرد. وی اولین برنامه رئیس جمهور را دیدار با عموم مردم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در ادامه مراسم استقبال، رییس‎ جمهوری در حرم مطهر با مردم مشهد سخن خواهد گفت. پورمهدی ادامه داد: ریاست محترم جمهوری پس از پایان این مراسم، به دیدار علما و اندیشمندان استان خواهد رفت و با انجام این دیدار، برنامه های اولین روز سفر استانی وی پایان می گیرد. مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: رییس ‎جمهوری در روز یکشنبه 16 شهریور ماه با نخبگان و برگزیدگان استان دیدار می کند و پس از آن به دیدار خانواده ‎های شهدا و ایثارگران خواهد رفت. وی ادامه داد: آقای روحانی عصر یکشنبه نیز از نمایشگاه دستاوردهای توسعه استان بازدید خواهد کرد و با حضور درجمع صنعتگران استان در محل نمایشگاه، از مشکلات و درخواست ‎های آنان آگاه خواهد شد. پورمهدی همچنین گفت: یکشنبه شب جلسه رییس ‎جمهوری با شورای اداری استان تشکیل خواهد شد و پس از آن رییس‎ جمهوری با هیأت دولت اولین جلسه خود را در هشتمین سفر استانی، تشکیل خواهد داد. وی برنامه پایانی ریاست جمهوری را در روز دوم سفر استانی، برگزاری نشست خبری عنوان و اظهار کرد: در این نشست ریاست جمهور دستاوردهای این سفر را به استحضار مردم شریف استان می ‎رساند. مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی افزود: برنامه پایانی رئیس جمهور در هشتمین سفر استانی دولت، کنفرانس خبری در صبح روز دوشنبه 17 شهریور ماه خواهد بود و پس از کنفرانس، سفر استانی رئیس جمهور به طور رسمی پایان می یابد. همچنین وزیران دولت یازدهم هم با سفر به شهرستان ‌های خراسان رضوی به بررسی مشکلات شهرستان‌ های این استان می ‌پردازند. همزمان با سفر هیئت دولت به خراسان رضوی جمعی از معاونان رئیس جمهور و وزیران هیئت دولت به 27 شهرستان خراسان رضوی سفر می ‌کنند که مشروح این سفرها به این شرح است: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور میهمان مردم تایباد، فریمان و تربت جام است و در بین مردم آن شهرستان ها سخنرانی می‌ کند. حمید چیت‌چیان وزیر نیرو روز یکشنبه در مشهد مقدس از پست 132 کیلوولتی برق واقع در حاشیه این شهر رونمایی می‌کند. بیژن زنگنه وزیر نفت نیز یکشنبه به سرخس سفر می‌کند و از پالایشگاه نفت این شهرستان بازدید می‌ کند. در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله روند استخراج نفت و صادرات آن در استان خراسان رضوی مورد بررسی قرار می ‌گیرد. وزیر امور اقتصادی و دارایی به شهرستان‌ های فیروزه و خوشاب و وزیر اطلاعات به زاوه و باخرز سفر می ‌کنند. وزیر دادگستری در تربت حیدریه، وزیر جهاد کشاورزی در مه ولات و بجستان، وزیر ورزش و جوانان در خلیل آباد و بردسکن، وزیر بهداشت در جوین و جغتای، وزیر نیرو در قوچان و وزیر راه و شهرسازی در رشتخوار و خواف حضور خواهند داشت. علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با دانش آموزان نخبه و برگزیدگان شهرستانهای کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ نشستی صمیمی برگزار می کند. شهرستان کاشمر علاوه بر میزبانی از وزیر آموزش و پرورش میزبان وزیر جهاد کشاوری است که در طی این سفر محمود حجتی ضمن دیدار از دو طرح تولید گیاهان دارویی و چرخه تولید گوشت سفید طیور در شرکت پیشرو صالح، در نشستی با اعضای تشکلهای بخش کشاورزی شهرستان کاشمر شرکت خواهد کرد. حجتی همچنین از بزرگ ‌ترین بادامستان دیم کشور در بخش کوهسرخ کاشمر نیز دیدار می کند. الهام امین ‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور میهمان مردم خلیل‌آباد است. بازدید از بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان خلیل ‌آباد و بازدید از روند اجرای پروژه بزرگ دوبانده کردن محور خلیل‌آباد به بردسکن از برنامه های امین زاده در سفر به خلیل آباد است. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به درگز و کلات سفر می‌ کند. شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان به نیشابور و معاون حفاظت محیط زیست رییس جمهور به شهرستان‌ های چناران و بینالود سفر می ‌کنند. حجت الاسلام علی یونسی دستیار رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ های دینی و مذهبی به تایباد می رود و با بعضی از علمای این شهر دیدار و گفت ‌و گو می ‌کند. مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز به شهرستان سبزوار سفر می‌کند و در جریان برخی از مصوبات این شهرستان قرار می‌ گیرد. همچنین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و مسعود سلطانی رئیس سازمان میراث فرهنگی به ترتیب به شهرستان ‌های داورزن و گناباد سفر می‌کنند
شنبه, 15 شهریور 1393 | آبازدید 26
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
پزشک معتمد صدا و سیمای خراسان رضوی به عنوان « پزشک نمونه » برگزیده شد. به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای خراسان رضوی از سوی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران شهرستان مشهد، پیرو مصوبات ستاد بزرگداشت روز پزشک و بر اساس مصادیق ابلاغی، دکتر محمد مهدی چرخنده، پزشک معتمد صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی و مشامور مدیر کل در امور سلامت را به عنوان پزشک نمونه معرفی کرده است. گفتنی است آقای دکتر چرخنده در سال 89 نیز به عنوان تلاشگر عرصه بهداشت و درمان از سوی دانشگاه علوم پزشکی معرفی و از ایشان تجلیل به عمل آمد .
سه شنبه, 11 شهریور 1393 | آبازدید 33
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
میلاد آفتاب شبکه استانی سیمای خراسان رضوی با ویژه برنامه میلاد آفتاب در دهه کرامت هر روز هنگام نماز ظهر و مغرب از حرم مطهر رضوی به پخش مستقیم نماز و برنامه های جشن و سرور بارگاه منور رضوی می پردازد. این برنامه به تهیه کنندگی آقایان محمد رضا امیری و عبدالرزاق رمضان نژاد با طرح مباحث کارشناسی، مولودی خوانی، احکام و غیره مخاطبان استانی را در دهه کرامت با ویژگی ها و شخصیت امام هشتم (ع) بیشتر آشنا می سازد. بهشت هشتم جنگ بهشت هشتم در دهه کرامت هر شب از ساعت 22:05 تا 22:40 به اجرای مشترک سیمای خراسان رضوی با یکی از شهرستان های استان می پردازد. ارتباط با حرم مطهر رضوی، پخش سرود، حضور میهمانان جشنواره رضوی، گزارش از شهرستان ها و ... از بخش های مختلف این برنامه است. تهیه کنندگی این برنامه را آقای هادی افشار صفوی بر عهده دارد.
سه شنبه, 11 شهریور 1393 | آبازدید 22
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
همزمان با فرا رسیدن هفته دولت شبکه استانی صدای خراسان رضوی برنامه هایی با رویکرد تبیینی و ارائه و انعکاس خدمات دولت تهیه و تدارک دیده شده است. در برنامه زنده گفتگو ساعت 13 تا 14 روزهای یکشنبه تا پنج شنبه استاندار در برنامه حضور دارد و به تشریح عملکرد دولت در استان می پردازد. همچنین دو برنامه گفتگو محور در طول هفته با موضوع دستاوردهای دولت در زمینه های بهداشت و سلامت، صنعت و اقتصاد، کشاورزی، روستاها و غیره به این مناسبت می پردازد. در برنامه صدای راهبران به انعکاس خدمات دولت در بخش حمل و نقل در ساعت 21 تا 22 پرداخته می شود . در برنامه پیام آفتاب ( از ساعت 11:30 تا 13 ) این مناسبت پوشش داده می شود. برنامه صبح تازه نیز به موضوع هفته دولت (ساعت 7 تا 8 صبح) و ارائه و خدمات و دستاوردهای دولت اختصاص دارد. به خدمات دولت درخصوص بهداشت و سلامت در برنامه سلامت باشید ( ساعت 9:30 تا 10) پرداخته می شود. شبکه استانی سیمای خراسان رضوی نیز در برنامه های گفتگو (ساعت 21:30 تا 22:30 ) و اشاره 20 تا 20:45 با حضور استاندار، مدیران کل، فرمانداران و معاونان استاندار به این مناسبت درخصوص انعکاس خدمات دولت می پردازد.
يكشنبه, 09 شهریور 1393 | آبازدید 40
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
شهروندان برای دریافت صدا و تصویر شبکه استانی باید گیرنده های دیجیتال خود را تنظیم مجدد کنند. مهندس صدوقی معاون فنی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی گفت: با تنظیم خودکار یا دستی گیرنده های دیجیتال مشکل عدم دریافت صدا و تصویر شبکه استانی رفع می شود. وی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت افزایش پهنای باند و ارتقای کیفیت سیگنال رسانی افزود: فشرده سازی و فراهم کردن فضای بیشتر با بهره گیری از فن آوری به روز دنیا مهمترین علت ضرورت تنظیم مجدد گیرنده های دیجیتال است. مهندس صدوقی همچنین تأکید کرد 94 درصد استان تحت پوشش دیجیتال قرار دارد و با تلاش همکاران فنی مرکز خراسان رضوی پوشش شش درصد باقیمانده که عمدتاً در نقاط دور دست و صعب العبور قرار دارند در آینده ای نزدیک تحقق می یابد. وی تعداد نیروی متخصص مشغول به این فعالیت ها را 800 نفر روز اعلام کرد.
يكشنبه, 09 شهریور 1393 | آبازدید 37
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
ارتقاء سطح همکاری های مشترک در تولیدات رسانه استانی موضوع نشست هم اندیشی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با معاون استاندار و فرماندار سبزوار و برخی مدیران شهری این شهرستان بود. حجت الاسلام نهاوندی در این نشست با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی هفتصدمین سالگرد قیام شیعی سربداران در سبزوار، از امادگی صدا و سیمای استانی برای همکاری در جهت تولیدات برنامه ای در این خصوص خبر داد و گفت: برنامه رادیویی در کوچه باغ های سبزوار و تجهیز دفتر خبر صدا و سیما در سبزوار با توجه به حجم فعالیت های ارزنده ای که انجام می شود ،از دیگر موضوعات مورد بحث و توافق طرفین بود. وی با اشاره به پیشینه تاریخی و علمی سبزوار، گفت: سبزوار جزو نخستین شهرهای ولایت مدار و دوستدار اهل بیت در کشور است و این بنیه های فرهنگی و علمی ما را بران داشت که توجه ویژه ای به این خطه داشته باشیم. همان طور که همگان می دانند سبزوار در اکثر امور در استان جزو پیشگامان محسوب می شود و در بحث توسعه علم نیزبعد از مشهد قرار دارد . مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی به توانمندی های دیگر سبزوار در عرصه های فرهنگی , اقتصادی و ورزشی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد، رسانه استانی بتواند در این حوزه ها با همکاری مسئولان سبزوار به نتایج خوب و برنامه های مناسبی دست یابد تا حق مطلب ادا شود. معاون استاندار و فرماندار سبزوار نیز در این نشست با اشاره به قابلیت های خوبی که سبزوار دارد، گفت: قرار شد در اولین فرصت نسبت به تجهیز مجموعه دفتر خبر سبزوار و امکانات مورد نیاز اقداماتی انجام شود . برادران در خصوص کنگره هفتصدمین سالگرد قیام سربداران در سبزوار، ابراز امیدواری کرد، با تعاملات و گفتگوهایی که انجام شد، بتوان از تمامی ظرفیت های این شهرستان در رسانه ملی استفاده و زمینه ارتقاء انها نیز فراهم شود. نشست صمیمی مدیر کل صداو سیمای خراسان رضوی با هنرمندان جوین مدیر کل صداو سیمای خراسان رضوی طی نشستی از نزدیک با مشکلات و پیشنهادات هنرمندان و متولیان فرهنگ و ارشاد اسلامی جوین آشنا شد. در این نشست که با حضور مدیر کل صدا و سیما و جمعی از معاونین , امام جمعه و فرماندار جوین و جمعی از هنرمندان و مسئولان انجمن های هنری و فرهنگی این شهرستان برگزار شد امام جمعه جوین ضمن قدردانی از برگزاری این نشست گفت: این شهرستان با دارا بودن دو حوزه علمیه و مراکز علمی و کشاورزی از ظرفیت خوبی برای حضور در رسانه استانی برخوردار است و امید می رود این نشست سرآغازی باشد برای استفاده از پتانسیل های فرهنگی و هنری این منطقه که تاریخچه غنی در حوزه فرهنگ و مذهب دارد. حجت الاسلام محمد تقی دلیری پور خواستار رفع مشکلات مربوط به حوزه گیرنده های تلویزیونی در حوزه شهرستان جوین شد و گفت: نواقصی در دریافت برخی شبکه های صدا و سیما وجود دارد که امید است برطرف گردد. فرماندار جوین نیز با اشاره به ظرفیت های اقتصادی به خصوص در مجتمع کشت و صنعت جوین خواستار مشارکت رسانه استانی در معرفی این مجموعه و مباحث کارآفرینی برای توسعه منطقه شد. جدی کار رشد علمی منطقه را نسبتا مثبت عنوان کرد و گفت: جوانان و نخبگان زیادی در شهرستان هستند که می توان از استعدادهای انان در زمینه های فیلم سازی و و ساخت مستند بهره برد. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این نشست ضمن تایید ظرفیت های بالقوه در حوزه های کشاورزی , صنعتی در حوزه دشت جوین گفت: رسانه استانی اماده مشارکت با هنرمندان این خطه جهت تولید برنامه های فاخر برای معرفی فرهنگ و پیشینه و ارزش های فرهنگی این منطقه می باشد. حجت الاسلام نهاوندی در خصوص پوشش رسانه ای نیز گفت:خوشبختانه بعد از راه اندازی بخش دیجیتال بیش از 90درصد از استان پهناور خراسان رضوی تحت پوشش برنامه های شبکه دیجیتال قرار گرفت و شهروندان شهرها و روستاهای استان با کیفیت بالا شبکه های صدا و سیما را دریافت می کنند که با تغییراتی که بتازگی صورت گرفته کیفیت تصویری افزایش یافته است.در این نشست همچنین مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جوین و دو نفر از انجمن های هنری شهرستان به بیان مشکلات و توانمندی های پیش رو پرداختند.شهرستان جوین با حدود 55 هزار نفر جمعیت در غرب خراسان رضوی قرار گرفته است. بازدید مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی از مجتمع کشت و صنعت جوین مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی همچنین در این سفر به همراه معاونین خود از مجتمع کشت و صنعت جوین بازدید و از نزدیک با توانمندی های این مجتمع آشنا شد. در این بازدید حجت الاسلام نهاوندی از کارخانه قند جوین که بزرگترین کارخانه قند کشور با ظرفیت تولید 5هزار تن شکر می باشد ،بازدید کرد. کارخانه ساخت ماشین های ابتکار فنون ، کارخانه در حال احداث اسید سیتریک (بزرگترین کارخانه تولید اسید سیتریک با ظرفیت 20 هزار تن)، واحدهای دام و طیور و باغات مجتمع کشت و صنعت از دیگر واحدهایی بود که مورد بازدید قرار گرفت. مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت جوین در این بازدید با اشاره به توانمندی های این مجتمع در بخش های کشاورزی و صنعتی خواستار همکاری رسانه استانی در انعکاس توانمندی های این مجتمع شد و گفت: عمده سهام داران این مجتمع بسیجیان می باشند و ما در نظر داریم با بومی سازی در تمامی بخش ها به توسعه کمی و کیفی تولیدات این مجتمع دست یابیم. گرمه ای به استقرار قرار گاه اقتصاد مقاومتی در مجموعه کشت و صنعت اشاره کرد و گفت: برنامه های متنوعی بدین منظور طراحی شده تا علاوه بر خودکفایی در بخش های مختلف مجتمع ،درامد روستائیان نیزبا مشاغل جدید و کارگاه های کوچک تولیدی همچون پرورش قارچ ،زنبور داری و شیلات افزایش یابد. مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی در این بازدید با اشاره به ظرفیت های اقتصادی فرهنگی و آموزشی در این مجتمع، بر ارتباط بین این مجتمع با جامعه مخاطب که عمدتا صنعتگران و کشاورزان می باشد تاکید کرد و گفت: طرح های ارزشمندی توسط مدیران متعهد این مجتمع در حال اجراست که ایجاد قرار گاه اقتصاد مقاومتی نمونه ای از این طرح های ارزشمند در جهت خودکفایی این مجموعه می باشد . حجت الاسلام نهاوندی از امادگی رسانه استانی برای تولید برنامه هایی در جهت معرفی بیشتر فعالیت های این مجتمع خبر داد و گفت: آماده ایم با همکاری عزیزان در مجتمع کشت و صنعت برش های رسانه ای در جهت ارتباط دوسویه بین مردم و این مجتمع برقرار سازیم و در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز همکار و همیار آنان باشیم. مجتمع کشت و صنعت جوین یکی از بزرگرتین مجتمع های کشور محسوب می شود که در شهرستان جوین در شمال غرب استان قرار گرفته و حدود یکهزارو 500نفر در ان مشغول بکارند.
يكشنبه, 09 شهریور 1393 | آبازدید 21
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر کل آسیای مرکزی و قفقاز معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن بازدید از رادیوی تاجیکی صدای خراسان رضوی ،گفت : با اشاره به توانمندی های بالقوه رادیو تاجیکی ،وجود دفتر خبری ، خبرنگاران و گزارشگران فعال و پیشینه درخشان رادیوی تاجیکی در جامعه تاجیکستان ، زمینه برای ارتقای موقعیت این رسانه فراهم شده است. علی اسکندری به فعالیت بعضی رسانه های رقیب رادیوی تاجیکی در تاجیکستان اشاره و تصریح کرد: اگر چه امروز رسانه های سایبری و دیداری و شنیداری گسترش زیادی پیدا کرده اند، اما باید تلاش کنیم موقعیت قبلی را بازیابیم. مدیرکل آسیای مرکزی و قفقاز معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رادیوی تاجیکی صدای خراسان در میان سایر رادیوهای برون مرزی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ابراز امیدواری کرد: این رسانه بتواند، تحولی در روند برنامه سازی رسانه بوجود بیاورد. توجه به فرهنگ جامعه تاجیکستان در ساخت برنامه های رادیو، ایجاد تنوع در ساختار برنامه ها ، تاکید بر ارتباط گیری با مخاطبان رادیو و.... از محورهای مطرح شده در این جلسه بود. وی همچنین در بازدیداز فرستنده رادیویی تایباد در شرق ایران در جمع مدیران رادیوهای تاجیکی ، ازبکی و دری و کارکنان این فرستنده ها ،گفت: کارکنان فرستنده های رادیویی از نیروهای پرتلاش و بی ادعای سازمان صدا و سیما هستند. همت عالی و تلاش کارکنان فرستنده های رادیویی عامل اصلی انتقال پیام نظام اسلامی به سراسر دنیا و نیز پیام ملتهای مسلمان جهان از طریق رادیوهای برون مرزی جمهوی اسلامی ایران در دنیاست . علی اسکندری از خدمات کارکنان رادیوهای برون مرزی و فرستنده های رادیویی مرکز خراسان رضوی قدردانی کرد. گفتنی است رادیوی تاجیکی صدای خراسان هر روز در دو بخش صبحگاهی و شبانگاهی از ساعت 5 و 50 دقیقه تا 7 و 20 صبح و 21 و 50 دقیقه تا 22 و 20 دقیقه روی موج های متوسط720 و 1098 کیلوهرتز و موج کوتاه 9090 کیلو هرتز شنیده می شود. همچنین سایت اینترنتی رادیو تاجیکی به نشانی tajik.irib.ir همه روزه یه صورت فعال ، اخبار و گزارش های مهم تاجیکستان، منطقه و جهان را منتشر می کند.
يكشنبه, 09 شهریور 1393 | آبازدید 21
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
سردار امیری مقدم فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی در برنامه رادیویی « لبه تاریکی » که به طور مستقیم از صدای مرکز خراسان رضوی پخش می شد، با تاکید بر اینکه پلیس در مبارزه با سوداگران مرگ جدی است و شدیدترین برخوردها را خواهد داشت، گفت: تلاش نیروی انتظامی در جهت پیشگیری است و آمارها حاکی است عدم افزایش قاچاق مواد مخدر است. این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته 55 درصد افزایش کشفیات انواع مخدر داشتیم گفت: در 6 ماه سال جاری بیش از یازده تن در استان و یک تن در مرزهای استان انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است. وی گفت: نیروهای پر تلاش انتظامی طی این مدت 38 باند توزیع مواد مخدر که بعضاً مسلح بودند را متلاشی و در این خصوص 9 هزار نفر دستگیر و به مقامات قضایی تحویل شده اند. فرمانده انتظامی خراسان رضوی با تشریح اهداف غرب در بهره گیری از جوانان درباره قاچاق و استعمال مواد مخدر صنعتی نظیر شیشه افزود: سیاست کلان ما بر پیشگیری و مبارزه جدی با افرادی است که به هر دلیل در اینگونه فعالیت ها آسیب بسیار جدی به خانواده و جامعه وارد می کنند. سردار امیری مقدم معتاد را بیمار دانست و تأکید کرد: خانواده ها با نگرش بیمارگونه به این افراد ، زمینه ترک آنان و بازگشت به دامان خانواده و جامعه را فراهم آوردند. وی همچنین گفت: نهصد نفر به عنوان پلیس افتخاری پس از طی مراحل آزمایشی جسمی و روحی با نیروی انتظامی همکاری دارند. وی از عموم مردم خواست با گزارش مواد مشکوک درخصوص مواد مخدر به پلیس از طریق تلفنهای 197 یا 110 نیروهای انتظامی را در پاکسازی محلات و اماکن توزیع و استعمال مواد مخدر یاری دهند. گفتنی است برنامه رادیویی لبه تاریکی به تهیه کنندگی محمد کمالی، دستیار تهیه زهرا محمدی، صدابردار دادور و مجری رضا نهاوندی فر به مدت یک ساعت از رادیوی مشهد پخش شد.
يكشنبه, 09 شهریور 1393 | آبازدید 21
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
فیلم فرشته محصول سیمای خراسان رضوی در بخش رویش یاس های دومین جشنواره بین المللی فیلم های ویدیویی تهران (یاس) موفق به در یافت دو تندیس زرین بهترین فیلم نامه و بهترین طراحی صحنه و لباس شد . فیلم فرشته جزو 10 اثر بخش مسابقه بین الملل این جشنواره و جزو 20 اثر بخش مسابقه ایران این جشنواره بود . در بخش بین الملل از 44 کشور جهان 190 فیلم شرکت کرده بوند و در بخش ایران این جشنواره 300 فیلم از سراسر کشور شرکت کرده بودند. فیلم فرشته در هر دو بخش ایران و بین الملل جزو آثار منتخب شد. دومین جشنواره بین المللی فیلم های ویدیویی تهران (یاس) در ششم شهریور ماه در تهران برگزار شد. فیلم سینمایی فرشته به‌کارگردانی حسن آخوندپور و تهیه کنندگی ابراهیم اصغری به مدت ۸۰ دقیقه محصول شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی است که در جشنواره فیلم فجر مشهد نیز اکران شد. این فیلم سینمایی به وضعیت اجتماعی خانواده‌‌ای متوسط که درگیر مسائل مالی و شرایط بد بازار در سال‌های اخیر بوده، می‌پردازد. خانواده‌ای که از لحاظ اقتصادی رو پا و رو به‌رشد بوده‌، ولی به‌ علت زندانی شدن سرپرست خانواده و فشار بی‌امان بی‌پولی، با موانعی روبه‌رو شده‌اند که هر لحظه فاصله و گسست بین اعضا بیشتر می‌شود و پدر خانواده را که در بند است، دورتراز خود می‌بینند. ولی فرشته دختر بزرگ خانواده سعی می‌کند با نگه داشتن چراغ امید در دلش و توکل به خدای خود، تدبیری بیندیشد که خانواده را از این بحران نجات دهد. در فیلم سینمایی «فرشته» از بازیگران بومی مشهد و استان استفاده شده است. بنابراین می‌توان به بازیگرانی چون الهه شه‌پرست، روشنک سه‌قلعگی، ندا کوهی، سعید ولی‌زاده، احسان ابراهیمی، امیر محاسبتی و امیرحسین رفیعا اشاره کرد. در این فیلم حسن آخوندپور، رئوف دشتی و علی حاتمی‌نژاد به عنوان نویسنده و داوود رحمانی مدیر فیلم‌برداری، محسن طیبی مدیر صدابرداری، سروش محمدزاده تدوینگر، علی نوری دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز و محبوبه سلطانی طراحی لباس را برعهده داشته‌اند.
يكشنبه, 09 شهریور 1393 | آبازدید 26
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
در اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم یاس که روز پنج شنبه ششم شهریور ماه برگزار شد .فیلم فرشته محصول شبکه استانی خراسان رضوی که در 9 بخش کاندیدای در یافت جایزه بود توانست تندیس زرین ،لوح افتخار و جایزه ویژه هیات داوران را در دو بخش بهترین فیلمنامه وهمچنین بهترین طراحی صحنه ولباس از آن خود کند.لازم به ذکر است فیلم فرشته دارای بیشترین کاندیدای دریافت جایزه در اختتامیه از سوی هیات داوران در بین فیلم های جشنواره بود که نشان دهنده کیفیت بالای فیلم در تمام بخش ها می باشد. فیلم فرشته در 9 بخش زیر کاندید دریافت جایزه بود. 1_ بهترین فیلم 2_ بهترین کارگردانی 3_ بهترین نویسندگی 4_ بهترین فیلمبرداری 5_ بهترین طراحی صحنه و لباس 6_ بهترین تدوین 7_بهترین بازیگر نقش اول زن 8 _ بهترین بازیگر مکمل مرد 9_ بهترین بازیگر مکمل زن فیلم با بیشترین تعداد کاندیدا
يكشنبه, 09 شهریور 1393 | آبازدید 27
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
نماینده جنبش حماس در ایران رمز واقعی توفیق مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی را حمایت مردمی از مقاومت ضد صهیونیستی دانست. دکتر خالد قدومی در گفتگوی اختصاصی با صدای مرکز خراسان رضوی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مدعی هولوکاست است در صورتیکه خود اکنون مجری هولوکاست علیه مردم مظلوم فلسطین است، به تشریح چگونگی آغاز تجاوزات اخیر رژیم صهیونیست پرداخت. وی که در ویژه برنامه حماسه مقاومت سخن می گفت بحران درونی در محافل صهیونیستی و عزلت سیاسی آنان در مجامع بین المللی را مهمترین شاخصه تجاوزات اخیر عنوان کرد. خالد قدومی ضعف و ناتوانی جهان عرب در حمایت از مردم فلسطین را از دیگر عوامل تشدید تجاوزات صهیونیست ها برشمرد و افزود: به توفیق پروردگار صفوف مقاومت فلسطینی ها علیرغم هزاران شهید و مجروح همچنان مقتدرانه در برابر جنایات وحشیانه صهیونیست ها مقاومت می کنند. وی آتش بس میان دو طرف منازعه را با توجه به خوی ناجوانمردانه صهیونیست ها اقدامی مؤثر ندانست و تأکید کرد: تجربه متعدد مذاکره با رژیم صهیونیستی حاکی از عدم پایبندی این رژیم به تعهدات خود می باشد. نماینده حماس در ایران با انتقاد شدید از دول اسلامی عرب درخصوص نبود حمایت آنان از فلسطینی های مظلوم، حمایتهای همه جانبه جمهوری اسلامی ایران را ستود و خاطرنشان کرد: فلسطینیان همواره بر احقاق حقوق خود مصمم هستند و همچنان در برابر ددمنشی صهیونیست ها ایستادگی خواهند کرد. گفتنی است ویژه برنامه حماسه مقاومت در گروه تولید صدای خراسان رضوی به تهیه کنندگی مصطفی اعلمی، گوینده محسن افکاری، صدابردار محمد جواد دهقان به مدت 40 دقیقه تهیه و پخش شده است.
شنبه, 08 شهریور 1393 | آبازدید 27
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر کل رادیوهای آسیای میانه و قفقاز معاونت برون مرزی روز با مدیر و کارکنان رادیو ازبکی مرکز خراسان رضوی در مشهد مقدس دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار علی اسکندری ضمن تشکر از زحمات همه کارکنان رادیو ازبکی در تهیه و پخش برنامه ها و همچنین انتشار این برنامه ها در فضای سایت، بر اهمیت و جایگاه فضاهای مجازی در پیشبرد مناسب اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد. ناصر زیارتی راد، مدیر رادیو ازبکی نیز از فعالیت و تلاش کارکنان رادیو در تهیه و پخش برنامه های جدید و همچنین چگونگی انتشار این برنامه ها در سایت رادیو، گزارشی ارائه کرد. در این جلسه همچنین کارکنان رادیو ازبکی درباره مسائل مختلف رادیو و سایت نظرات خود را مطرح کردند.
چهارشنبه, 29 مرداد 1393 | آبازدید 41

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 49

تاریخ آخرین به روز رسانی : 2014-09-20