خراسان رضوی
صفحه اصلی آرشیو کلی
بازگشت به صفحه قبلی
 
آرشیو کلی

آرشیو کلی » news » event-other

event-other

نتایج 1 - 20 از 978

news/event-other
استاد رضا رضاپور ، صدا ی ماندگار صدا و سیمای خراسان رضوی امروز دار فانی را وداع گفت . به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی . استاد رضاپور که ماهها بر اثر سکته مغزی در بستر بیماری بود پس از 50 سال فعالیت در عرصه های هنری صبح امروز درگذشت . اگرچه هنردوستان، استاد رضا رضاپور را با سابقه هنري او در تئاتر مي شناسند، اما بسياري از هم استاني ها با صداي گرم و شيواي او با لهجه شيرين مشهدي در برنامه ها و نمايش هاي راديويي صدا و سيماي خراسان رضوي آشنا هستند. رضا رضاپور در سال 1322 در مشهد متولد شد. سابقه فعاليت هاي هنري او به بيش از 50 سال پيش بر مي گردد. کارگرداني، نويسندگي و بازيگري در نمايش هاي راديويي، بخشي از کارنامه هنري او در صدا و سيماي خراسان رضوي است. دريافت لوح تقدير در زمينه هاي مختلف هنري از جمله بهترين نويسنده، بازيگر، تهيه کننده و مجري در سطح کشور و هم چنين بهترين بازيگري و بهترين کارگرداني در جشنواره رضوي از افتخارات اوبود . ارديبهشت ماه سال گذشته نيز در جشن ارديبهشت تئاتر خراسان رضوي، از استاد رضاپور به عنوان سپيد موي هنرهاي نمايشي مشهد تجليل شد. روحش شاد .
سه شنبه, 29 مهر 1393 | آبازدید 361
news/event-other
واحد شعر وموسیقی مرکز خراسان رضوی به مناسبت عید غدیر خم دو سرود با عناوین مولای غدیر و مولای عاشقان د ر ساختار پاپ تولید نموده است . قطعه موسیقی مولای غدیر با صدای مصطفی حسامی فر و آهنگ و تنظیم حامد ارین نژاد و شعر جواد گنجعلی به مدت بیش از 3 دقیقه تولید شده است . قطعه موسیقی مولای عاشقان نیز با خوانندگی سید احمد موسوی و یحیی سمیعی و شعری از قاسم شادمان و آهنگ و تنظیم پژمان یزدانی به مدت بیش از 4 دقیقه در این واحد تولید شده است .
دوشنبه, 28 مهر 1393 | آبازدید 53
news/event-other
رسانه صدای برونمرزی جمهوری اسلامی ایران امروز منادی صلح، ارزشهای اصیل اسلامی و پیشرفت بشریت است. مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در جلسه تقدیر از مدیر سابق رادیو تاجیکی برون مرزی مرکز گفت: همانگونه که در گذشته زمینه های پیوند دو ملت، تقرب ادیان و صبغه های فرهنگی و ادبی بود، امروز هم در کنار تعاملات تجاری، اشتراکات و هم افزایی فرهنگی از جمله مهمترین انگیزه های تعاملات بشری است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی هجوم فرهنگی غرب و ترویج بی بند و باری اخلاقی در جوامع انسانی را چالش فراروی بشریت خواند و تأکید کرد: فعالیت های رادیوهای برون مرزی به ویژه رادیو تاجیکی که مخاطبین آن فارس زبان و به لحاظ فرهنگی متأثر از فرهنگ ایرانی – اسلامی است می تواند در همکاری های چند جانبه میان در کشور بسیار مؤثر باشد. خادم مدیر سابق رادیو تاجیکی هم در سخنانی با اشاره به ریشه های درک متقابل دو ملت ایران و تاجیکستان گفت: به روز بودن فرایند اطلاع رسانی از الزامات امروزه هر رسانه بین المللی است. فرزادی مدیر رادیو تاجیکی نیز بهره مندی از ظرفیت های علمی – ادبی و اجتماعی در تاجیکستان را در پیشبرد اهداف فرهنگی – اقتصادی و سیاسی دو کشور دوست ایران و تاجیکستان مؤثر ارزیابی و تأکید کرد: تقویت فرهنگ ها و بینش اجتماعی با مضامین ارزشی دین مبین اسلام از جمله مهمترین کارکرد رسانه ای برون مرزی چون رادیو تاجیکی بوده و خواهد بود.
دوشنبه, 28 مهر 1393 | آبازدید 64
news/event-other
گزارش موضوعی « سبک زندگی » به عنوان برترین اثر در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شناخته شد. به گزارش روابط عمومی مرکز خراسان رضوی، گزارش موضوعی «سبک زندگی » به خبرنگاری و تدوین گری مریم تکافی با کسب امتیاز 75 در بین 411 گزارش ارسالی مراکز استان ها، در شهریور ماه امسال حائز رتبه برتر شد. از نگاه تدوین هم این اثر موفق به کسب عنوان بهترین تدوین در میان گزارشهای ارسالی شد.
دوشنبه, 28 مهر 1393 | آبازدید 49
news/event-other
به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای خراسان رضوی دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان جشنواره فیلم اصفهان به آقای تارخ دیانتیان بازیگر فیلم تبسم گرگ، تولید سیمای خراسان رضوی اهدا شد . این جایزه در ائین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان به آقای تارخ دیانتیان بازیگر معلول فیلم تبسم گرگ تولید سیمای خراسان رضوی در بخش آثار نمایشی ویدئویی تعلق گرفت . تله فیلم تبسم گرگ با موضوع تعامل انسان با طبیعت در مرکز خراسان رضوی ساخته شده است .
چهارشنبه, 16 مهر 1393 | آبازدید 94
news/event-other
درگذشت استاد غلامعلی پورعطایی ضایعه ای جبران ناپذیر برای موسیقی نواحی منطقه خراسان بود و بدون هیچ تردیدی بعد از استاد نور محمد در پور، استاد غلامعلی پورعطایی یکی از بهترین نوازندگان و خوانندگان منطقه تربت جام بود که دارای سبکی متفاوت و البته ارزش بسیار فراوانی است. استاد غلامعلی پورعطایی از خوانندگان و نوازندگان برجسته موسیقی مقامی است که در سال 1320 در روستای محمود آباد تربت جام به دنیا آمد و بخش اعظم زندگی اش را با معلمی گذراند. زنده یاد پورعطایی از هنرمندانی بود که در جشنواره های مختلف هنری حضور داشت و اجراهای خاطره انگیزی را برای مخاطبان جشنواره موسیقی فجر، جشنواره موسیقی نواحی ایران و ... رقم زد. اجرای مقام « نوایی نوایی » از مشهورترین آثار این هنرمند است که بارها و بارها از رسانه های مختلف پخش شده و در آثار هنری نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این هنرمند بلند آوازه کشور و نوازنده چیره دست و پیشکسوت موسیقی نواحی خراسان برای اشاعه موسیقی مقامی خراسان نیز زحمت های فراوانی کشید. سبکی که استاد پورعطایی در حوزه نوازندگی موسیقی نواحی منطقه تربت جام داشت،سبکی بود که جوانان بسیار زیادی را علاقمند موسیقی نواحی کرد و باعث شد که آنها به دنبال این نوع موسیقی باشند، همین نکته به خودی خود دارای ارزشهای فراوانی است که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد. استاد پور عطایی از جمله هنرمندان موسیقی نواحی بود که دارای مدرک فوق دیپلم بود و به واسطه همین تحصیلات اندک دانشگاهی که برای یک نوازنده موسیقی مقامی موضوعی جالب توجه است، علاقه بسیار زیادی به پژوهش داشت، و بصورت علمی با تمام زوایای کهن موسیقی خراسان آشنا بود و همین آشنایی باعث می شد که بسیاری از کشورهای جهان از او برای شرکت در فستیوال های بین المللی دعوت کنند.
دوشنبه, 14 مهر 1393 | آبازدید 78
news/event-other
همزمان با فرا رسیدن عید قربان شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی ویژه برنامه هایی را به این مناسبت تهیه و تدارک دیده است. شبکه استانی صدای خراسان رضوی با ویژه برنامه صبح روز عید از ساعت 7 تا 8 صبح به تهیه کنندگی ضیاعلوی به پوشش نماز عید قربان می پردازد . برنامه عیدانه نیز از ساعت 9 تا 11 صبح به تهیه کنندگی رضا سلیمانی با پوشش برنامه های حرم مطهر رضوی، ارتباط با شبکه های سراسری و استانی ، نمایش، کارشناس ، مداحی، میهمان و ... این مناسبت را پوشش می دهد . شبکه استانی سیمای خراسان رضوی نیز در شب عید با ویژه برنا مه جنگ شب نشینی ساعت 21 تا 22 وبا بخش های گزارش ، طنز ، نمایش ، مهمان و... به تهیه کنندگی محمد حسین محمدی و در برنامه صبح خراسانی از ساعت 8 تا 30:10 صبح عید این مراسم را پوشش می دهد . همچنین ارتباط با حرم مطهر رضوی در شب عید در دو نوبت بعد از اذان مغرب مراسم جشن در حرم رضوی را پوشش می دهد.
دوشنبه, 14 مهر 1393 | آبازدید 52
news/event-other
استاد غلامعلی پور عطایی از اساتید موسیقی مقامی خراسان در بیمارستان امام رضا (ع ) مشهد درگذشت. مراسم تشییع پیکر ایشان امروز 14 مهرماه 93 از محل پارک ملت، مجتمع فرهنگی امام رضا (ع ) برگزار میشود. به گفته فرماندار تربت جام, پیکر استاد غلامعلی پورعطایی به درخواست مردم تربت جام در این شهر به خاک سپرده خواهد شد. آخرین قطعه اجرا شده توسط استاد قطعه ی « یــار » بر اساس شعری از عطار نیشابوری بود که در واحد شعر موسیقی صدا وسیمای خراسان رضوی اجرا و ضبط گردید.
دوشنبه, 14 مهر 1393 | آبازدید 59
news/event-other
نظام ارزیابی عملکرد نیروی انسانی مبتنی بر 360 درجه قطعاً در کیفیت تولید و اثر بخشی در مخاطب مؤثر است. معاون برنامه ریزی و نظارت سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در نشست آغاز اجرای طرح نوین ارزیابی عملکرد نیروی انسانی در رسانه ملی، نظام نوین ارزیابی ها را با رویکرد ارزیابی عملکرد سازمان نسبت به نیروی انسانی و بالعکس دیدگاه کارکنان نسبت به سازمان توصیف و خاطرنشان کرد: در متدولوژی جدید مدیریت نیروی انسانی، بهبود توانمندی هاو توجه به شایستگی های نیروی انسانی کانون توجه قرار گرفته است. دکتر خجسته که در جمع مدیران و کارکنان صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی سخن می گفت با اشاره به اینکه عملکرد نیروی انسانی در سازمان شامل دو مؤلفه ارزیابی شایستگی های عملکردی و همچنین ارزیابی نتایج عملکرد است افزود: برایند این دو مولفه ،نگاه همه جانبه کارکنان به وضعیت خود،دیدگاه او از رفتار سازمان و همچنین رویکرد همکاران و مدیران مستقیم و غیر مستقیم نسبت به فعالیت نیروها را شامل می شود که در نظام گذشته کمتر به آن توجه شده و در نظام جدید به آن پرداخته می شود. وی توجه به شایستگیهای فردی را مهمترین برایند نظام نوین ارزیابی 360 درجه عنوان و تصریح کرد: از آنجا که مرکز خراسان رضوی از نظر کمی و کیفی از تراز ملی برخوردار است این مرکز به عنوان مرکز پیشگام در اجرای نظام نوین ارزیابی عملکرد نیروی انسانی برگزیده شده است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی هم در سخنانی با برشمردن ویژگی های مذهبی جغرافیایی، بافت شهری و آسیب اجتماعی مطرح در استان خراسان رضوی تأکید کرد: جایگاه خطه خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد که در طول تاریخ منشاء ظهور بسیاری از چهره های علمی مذهبی بوده است نیازمند ارزیابی دقیق از عملکرد نیروی انسانی فعال در نهادهای دولتی به ویژه صدا و سیمای استان است. وی تصریح کرد ارزیابی عملکرد نیروی انسانی در مرکز خراسان رضوی با 24 هزار ساعت تولید و پخش برنامه، یقیناً در پیدایی نقاط ضعف و قوت در نتیجه بهبود عملکرد آن نقش خواهد داشت.ایشان همچنین اعلام آمادگی نمود که مرکز با تمام توان برای توفیق این پروژه سازمانی همکاری داشته باشد.
دوشنبه, 07 مهر 1393 | آبازدید 103
news/event-other
تله فیلم تبسم گرگ و انیمیشن خادم کوچک از صدا و سیمای خراسان رضوی به مرحله داوری بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان راه یافت. تله فیلم تبسم گرگ با موضوع تقابل انسان با طبیعت به بخش داوری آثار بلند ویدئویی و انیمیشن خادم کوچک با موضوع امام رضا (ع) در بخش آثار نیمه بلند این جشنواره راه یافت. بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان از 11 تا 14 مهر ماه در اصفهان برگزار می شود.
سه شنبه, 01 مهر 1393 | آبازدید 72
news/event-other
پاسداری از مرزهای فرهنگی – اعتقادی نظام جمهوری اسلامی ایران از وظایف اصلی صدا و سیماست مدیر کل صد ا و سیمای خراسان رضوی در استانه هفته دفاع مقدس در دیدار با فرمانده مرزبانی و جمعی از مقامات عالیرتبه مرزبانی نیروی انتظامی استان ، به اهمیت امنیت پایدار اشاره و تاکید کرد : تا مین امنیت مهمترین کارکرد مرزبانان و نیروهای انتظامی و نظامی ایران است و این مهم به پایداری ارزشها و تداوم حاکمیت فرهنگ اسلامی بر جامعه منجر خواهد شد. . حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی گفت : نا امنیهای اجتماعی و روانی در کشورهای همجوار نظیر افغانستان و عراق در شرایط کنونی ، رسالت خطیر مرزبانان نیروی انتظامی را سنگین تر و حساس تر کرده است ، چرا که دنیای استکبار همواره با حمایت پنهان از جریانهای بر انداز و معاند در صدد ضربه زدن به نظام است . وی همچنین نسبت به پوشش رسانه ای تلاش نیروها ی انتظامی و نظامی اعلام امادگی کرد . سردار تقوی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی استان خراسان رضوی هم در این دیدار با ارائه گزارشی از روند کشفیات و فعالیت مرزبانان در شمال شرق کشور با توجه تحرکات متفاوت اشرار و قاچاقچیان ، از موفقیت یگانهای مرزی خبر داد و تاکید کرد : در پی برخورد قاطعانه مرزبانان با سودا گران مرگ ، میزان تلفات انسانی در ماموریتها نسبت به سال گذشته 35 درصد کاهش و مرزهای حوزه شمال شرق کشور از امنیتی پایدار برخوردار است . وی تعامل رسانه ای را در ارتقای دلگرمی نیروها و اطلاع عموم از تلاش مرزبانان جمهوری اسلامی ایران بسیار موثر و با اهمیت تو صیف کرد .
دوشنبه, 31 شهریور 1393 | آبازدید 82
news/event-other
قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی گفت : ترویج و بسط ارزشهای دفاع مقدس در فضای مجازی بسیار با اهمیت و در خور تامل است . مهندس ذوقی در نشست اطلاع رسانی برنامه های هفته گرامیداشت دفاع مقدس با اشاره به اینکه تولید محتوای متناسب با نیاز جوانان باید سر لوحه فعالیتها ی ویژه هفته دفاع مقدس باشد افزود : هم افزایی برای تعمیق بخشیدن به ارزشهای دفاع مقدس نقش مهمی در ایجاد هماهنگی برنامه های ارگانهای مختلف دارد . در این نشست شریفی مدیرتولید شبکه استانی خراسان رضوی گفت : با سه رویکرد اطلاع رسانی ، حضور مسئو لان و برنامه های روتین تلویزیونی ویژه برنامه هایی تهیه و پخش می شود . خسروی مدیر پخش شبکه استانی صدا نیز با اعلام اینکه حدود 59 ساعت برنامه سازی ویژه این ایام انجام شده است گفت : 10 برنامه 30 دقیقه ای با موضوع ارزشهای دفاع مقدس پخش خواهد شد . قربانی دبیر کمیته اطلاع رسانی هفته دفاع مقدس برگزاری نشست ها با رویکرد دفاع مقدس ، گردهمایی اصحاب رسانه ، بر پایی نمایشگاههای ویژه هفته گرامیداشت دفاع مقدس، تبلیغات شهری و قرائت ادعیه و ... از جمله برنامه های ویژه هفته گرامیداشت دفاع مقدس است . سرهنگ نبوی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی نیز گفت : در خصوص حفظ نظم و امنیت در روز رژه یگانهای نظامی و انتظامی هماهنگیهای لازم انجام شده است . در این نشت نمایندگانی روزنامه های خراسان ، قدس و شهر ارا هم از اختصاص مطالب مخصوص این ایا م در بنر های اختصاصی سایت اینترنتی و همچنین انتشار ویژه نامه هایی خبر دادند .
دوشنبه, 31 شهریور 1393 | آبازدید 68
news/event-other
به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای خراسان رضوی و همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس شبکه استانی صدا وسیمای خراسان رضوی ویژه برنامه هایی را برای این مناسبت تهیه و تدارک دیده است . سیمای خراسان رضوی با ویژه برنامه « یکی مثل ما » به سبک زندگی رزمندگان و فعالان دفاع مقدس در 8 قسمت 45 دقیقه ای می پردازد . تهیه کننده برنامه جواد قطمیری و کارگردان آن حجت احمدی زر است . این برنامه ساعت 22 هرروز در ایام دفاع مقدس پخش می شود . همچنین در این ایام در برنامه های صبح خراسانی و شب نشینی با حضور مسئولان و رزمندگان دفاع مقدس ودر مستندهای "آواز عندلیب" ، "گردانی که بود،گردانی که هست "،" آب ، آتش و آب" ،" نذر سرخ" ، "وقت خوب دیدار" ، "انیمیشن قصه های گلنار" با موضوع دفاع مقدس این مناسبت را پوشش می دهد . در این هفته فیلم های سینمایی جاسم به جبهه میرود ، سجده بر آب ، بهشت منتظر می ماند ، روزهای زندگی ، افق ، پر ، تابستان طولانی ، حمله به اچ 3 ، رقص من در برابر مرگ ، دوئل با موضوع هفته دفاع مقدس به نمایش در خواهد آمد . شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز با تهیه برنامه هایی با موضوع ارزش های دفاع مقدس با عناوین « نمایش سرداران شهید خراسان» هر روزساعت 23 به تهیه کنندگی عباس طاهری در روزهای هفته دفاع مقدس ، «مسابقه حماسه» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:20 تا 17 به تهیه کنندگی محمد کمالی و « برنامه گفتگو» یک شنبه و سه شنبه ساعت 13 تا 14 به تهیه کنندگی محمد کمالی این مناسبت را در هفته دفاع مقدس پوشش می دهند .
دوشنبه, 31 شهریور 1393 | آبازدید 62
news/event-other
شبکه استانی صدا وسیمای خراسان رضوی همزمان با باز گشایی مدارس ویژه برنامه هایی را تهیه و تدارک دیده است . صدای خراسان رضوی با برنامه همکلاسی سلام از اول مهر به تهیه کنندگی طیبه تناکی ساعت 6:30 تا 7 صبح از شنبه تا چهارشنبه تا پایان سال تحصیلی همراه دانش اموزان خواهد بود . گزارش ، نمایش ، مشاوره ، گزارشگر افتخاری از مدارس ، معرفی دانش آموزان نمونه از شهرستان ها ، ورزش و... از بخش های مختلف این برنامه است . در برنامه صبح رادیو روز اول مهر نواخته شدن زنگ مدارس با حضور استاندار و در برنامه خانواده 31 شهریور شروع سال تحصیلی در حرم مطهر رضوی با حضور دانش آموزان پوشش داده می شود . در برنامه پیام افتاب در ساعت 11:30 تا 13 به تهیه کنندگی ضیا علوی با مدیر حوزه علمیه مشهد ارتباط برقرار می شود . شبکه استانی سیمای خراسان رضوی نیز در برنامه صبح خراسانی روز اول مهر نواختن زنگ مدارس از سطح شهر را پوشش تصویری میدهد و با پخش گزارش هایی از خرید های مردمی و نوشت افزارهای فرهنگی ، شادابی و پویایی شهر در این فصل به استقبال باز گشایی مدارس می رود . برنامه باشگاه نوجوان و شهر کودک نیز به تهیه کنندگی خانم الهه صلح جو به ترتیب در ساعات 17 و 9:45 پخش خواهد شد.
دوشنبه, 31 شهریور 1393 | آبازدید 62
news/event-other
به گزارش رواتبط عمومی صدا وسیمای خراسان رضوی ،همزمان با سفر ریاست محترم جمهور و هیأت همراه به استان خراسان رضوی، شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی اقدام به پوشش کامل این سفر به مدت 2490 دقیقه در قالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی با عناوین « در دهه کرامت با کاروان خدمت» و « کاروان امید در سایه خورشید » کرده است . این شبکه توانست پوشش کامل و زنده سخنرانی ریاست جمهور در دیدار مردمی در صحن جامع رضوی برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر، دیدار با علماء و فضلاء در تالار آیینه آستان قدس رضوی، دیدار با ایثارگران، دیدار با برگزیدگان و نخبگان ، دیدار با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان را با به کارگیری از امکانات فنی مرکز برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر و انعکاس اخبار بازدیدها، افتتاح ها و جلسات مرتبط با حضور اعضای محترم هیأت دولت را در شهرستان ها با سازماندهی 5 تیم پرتابل و اعزام به 27 شهرستان و نقاط مختلف استان را به انجام برساند . سیمای استانی با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « در دهه کرامت با کاروان خدمت » و انعکاس رویدادهای سفر و حضور برخی وزراء، مسئولان دفتر ریاست جمهوری و مسئولان استانی در برنامه های صبح خراسانی، شب نشینی، بهشت هشتم، مسابقه مسیر طلایی، مسابقه هشت و ... این سفر را پوشش تصویری بدهد . همچنین پخش 148 نوبت آنونس و تیزرهای سفر هیأت دولت به استان و شهرستان ها و اطلاع رسانی لازم درخصوص مراسم و نیز فعالیت های هیأت دولت در استان و سامانه 111 سامد وپخش 1352 نوبت زیرنویس درخصوص برنامه های سفر هیأت دولت، تولید آرایه های تصویری و تأمین و پخش سرودهای حماسی و ملی برای روزهای حضور هیأت دولت در استان به مدت مجموعا1100دقیقه این سفر را پوشش کامل تصویری داد . شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « کاروان امید در سایه خورشید » به مدت 860 دقیقه و انعکاس رویداد های سفر هیأت دولت به استان در برنامه های « این صبح تازه، صدای راهبران، پیام آفتاب و ... » و پخش بیش از 100 نوبت آنونس های مرتبط و اطلاعیه های حضور هیأت دولت در میان برنامه های تولیدی و فواصل پخش و پخش پیام های مختلف مقامات استانی و استقبال از هیأت دولت ( 50 مرتبه ) و پخش مصاحبه های مردمی به مدت 1390 دقیقه این سفر را پوشش داد. معاونت اطلاعات و اخبار مرکز نیز با برقراری سه نوبت ارتباط با بخش های خبری 14 و 21 شبکه یک سیما، ارسال 22 گزارش تصویری به واحد مرکزی خبر به مدت 70 دقیقه، پخش 48 خبر در سیما به مدت کل 140 دقیقه، پخش 96 خبر رادیویی به مدت کل 200 دقیقه و تنظیم و ارسال 116 خبر مکتوب اعم از عادی، محرمانه و ویژه به ستاد این سفر را پوشش داد. علاوه بر این در فضای مجازی با درج 102 مورد اخبار سفر رئیس جمهوری به استان و نیز اقدامات هیأت دولت به ویژه در سفر به شهرستان ها و نقاط مختلف استان در وب سایت مرکز و درج خلاصه سخنرانی های رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به همراه عکس های تولیدی، به پوشش این سفر پرداخته است.
جمعه, 21 شهریور 1393 | آبازدید 90
news/event-other
به گزارش رواتبط عمومی صدا وسیمای خراسان رضوی ،همزمان با سفر ریاست محترم جمهور و هیأت همراه به استان خراسان رضوی، شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی اقدام به پوشش کامل این سفر به مدت 2490 دقیقه در قالب برنامه های رادیویی و تلویزیونی با عناوین « در دهه کرامت با کاروان خدمت» و « کاروان امید در سایه خورشید » کرده است . این شبکه توانست پوشش کامل و زنده سخنرانی ریاست جمهور در دیدار مردمی در صحن جامع رضوی برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر، دیدار با علماء و فضلاء در تالار آیینه آستان قدس رضوی، دیدار با ایثارگران، دیدار با برگزیدگان و نخبگان ، دیدار با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی استان را با به کارگیری از امکانات فنی مرکز برای پخش از شبکه استانی و شبکه خبر و انعکاس اخبار بازدیدها، افتتاح ها و جلسات مرتبط با حضور اعضای محترم هیأت دولت را در شهرستان ها با سازماندهی 5 تیم پرتابل و اعزام به 27 شهرستان و نقاط مختلف استان را به انجام برساند . سیمای استانی با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « در دهه کرامت با کاروان خدمت » و انعکاس رویدادهای سفر و حضور برخی وزراء، مسئولان دفتر ریاست جمهوری و مسئولان استانی در برنامه های صبح خراسانی، شب نشینی، بهشت هشتم، مسابقه مسیر طلایی، مسابقه هشت و ... این سفر را پوشش تصویری بدهد . همچنین پخش 148 نوبت آنونس و تیزرهای سفر هیأت دولت به استان و شهرستان ها و اطلاع رسانی لازم درخصوص مراسم و نیز فعالیت های هیأت دولت در استان و سامانه 111 سامد وپخش 1352 نوبت زیرنویس درخصوص برنامه های سفر هیأت دولت، تولید آرایه های تصویری و تأمین و پخش سرودهای حماسی و ملی برای روزهای حضور هیأت دولت در استان به مدت مجموعا1100دقیقه این سفر را پوشش کامل تصویری داد . شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز با تولید و پخش ویژه برنامه ی زنده « کاروان امید در سایه خورشید » به مدت 860 دقیقه و انعکاس رویداد های سفر هیأت دولت به استان در برنامه های « این صبح تازه، صدای راهبران، پیام آفتاب ، عیدانه ،شهر ما ، کله قند، دور تند ، گفتگو ... » و پخش بیش از 100 نوبت آنونس های مرتبط و اطلاعیه های حضور هیأت دولت در میان برنامه های تولیدی و فواصل پخش و پخش پیام های مختلف مقامات استانی و استقبال از هیأت دولت ( 50 مرتبه ) و پخش مصاحبه های مردمی به مدت 1390 دقیقه این سفر را پوشش داد. معاونت اطلاعات و اخبار مرکز نیز با برقراری سه نوبت ارتباط با بخش های خبری 14 و 21 شبکه یک سیما، ارسال 22 گزارش تصویری به واحد مرکزی خبر به مدت 70 دقیقه، پخش 48 خبر در سیما به مدت کل 140 دقیقه، پخش 96 خبر رادیویی به مدت کل 200 دقیقه و تنظیم و ارسال 116 خبر مکتوب اعم از عادی، محرمانه و ویژه به ستاد این سفر را پوشش داد. علاوه بر این در فضای مجازی با درج 102 مورد اخبار سفر رئیس جمهوری به استان و نیز اقدامات هیأت دولت به ویژه در سفر به شهرستان ها و نقاط مختلف استان در وب سایت مرکز و درج خلاصه سخنرانی های رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به همراه عکس های تولیدی، به پوشش این سفر پرداخته است.
جمعه, 21 شهریور 1393 | آبازدید 69
news/event-other
از پانزده قطعه موسیقی با موضوع امام رضا (ع) در دهه کرامت توسط شورای شعر و موسیقی مرکز خراسان رضوی رونمایی شد. این موسیقی ها در ساختار پاپ توسط هنرمندان جوان برای عرض ادب به ساحت مقدس امام رضا (ع) و برای پخش از صدا وسیمای خراسان رضوی در دهه کرامت ساخته شده است. آستان مهر، گنبد افلاکی، مهر هشتم، هشتمین پناه، امام رضا (ع)، خواب گنبد طلا، خورشید شرق، شهر بهشت عناوین این قطعه ها به خوانندگی آقایان حسن یزدی، حسن آدینه پور، مهدی محمد زاده، حسن زاده، علی عرشی فر، صدرا نیایی، مهدی رهنما، علی یکتا، محمد میرکمالی بوده است. همچنین یک قطعه نماهنگ با عنوان خورشید شرق با صدای صدرا نیایی تولید و پخش شد. یک قطعه ویژه نیز با عنوان مسافر در ساختار محلی و شعری از غلامحسین طوسی، آهنگساز و تنظیم محسن عسگریان به خوانندگی عبدالبصیر احمدی، صدابرداری ناصر نجفی و میکس و مسترینگ حمید شاه میرزایی، با اجرای سازهای دوتار و دف در ساختار محلی تولید شده است.
جمعه, 21 شهریور 1393 | آبازدید 105
news/event-other
شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی در ایام دهه کرامت که با ولادت حضرت معصومه (س) شروع و با تولد حضرت رضا( ع )خاتمه می یابد ، سعی کرد در این مناسبت با تولید و پخش ویژه برنامه هایی به انتقال پیام های معارفی و اخلاقی رضوی به مخاطبان بپردازد . شبکه استانی سیمای خراسان رضوی در برنامه های مختلف و ارتباط زنده با حرم مطهر رضوی به مدت 6641 دقیقه ویژه این دهه برنامه تهیه و تولید نموده است . این شبکه در این ایام با شبکه های یک، الکوثر، قرآن، شما و مراکز اصفهان، فارس، بوشهر، دنا، ارومیه، جهان بین، طبرستان، گلستان، کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بوشهر، تبریز، گلستان، یاسوج، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و مازندران به مدت 274 دقیقه با پخش دعای کمیل، ندبه، سخنرانی، برنامه زمزمه ارادت، ارتباط زنده با حرم مطهر رضوی و ... به گرامیداشت این دهه پرداخت . پخش سیمای خراسان رضوی نیز در این ایام به مدت 1034 دقیقه از طریق زیرنویس ها ( اعم از روزشمار دهه کرامت، اطلاع رسانی، جملات رضوی و...)، تیزرهای تبلیغی و اطلاع رسانی، پخش میان برنامه ها و کلیپ های ویژه، سرودهای ویژه ،مداحی، جانمایی نامواره ویژه دهه کرامت در تصویر شبکه و ... این دهه را گرامی داشت. تأمین برنامه سیمای خراسان رضوی نیز به مدت 3144 دقیقه با پخش فیلم های سینمایی، مستندها و نماهنگ ها و برنامه های ویژه رضوی به استقبال این دهه رفت. شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز در مدت 6109 دقیقه با تولید ویژه برنامه های گفتگو ، پیام افتاب ، کاروان امید در سایه خورشید ، کله قند ، عیدانه ، نمایش ، پابوس ، ره اورد ، گفتگوی رضوی ، گلبرگ ، مسابقه بوی بهشت ، به گرامیداشت این ایام پرداخت . برنامه پابوس در 11 قسمت و برنامه قرار عاشقی برای پخش از شبکه های استانی تولید شد . برنامه شب های ایران نیز از سایر شبکه ها پخش شد . این شبکه در این ایام با شبکه های رادیو سراسری و استانی نیز ارتباط برقرار نمود . تامین و پخش شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز در برنامه های آسمان هشتم ، خورشید توس ، بانوی کرامت ، میلاد آفتاب ، سلام ای آفتاب ، جشن کرامت ، زیارت امین الله ، سخنرانی ، نمایش ، موسیقی و... به استقبال این ایام رفت . حوزه فنی صدا وسیمای خراسان رضوی نیز در این ایام با اعزام دوربین های پرتابل و متصل به واحد سیار به تعداد 9 دستگاه با مجموع 312 ساعت آفیش، اعزام واحدهای سیار تلویزیونی به تعداد 28 واحد به مدت 158 ساعت آفیش، تولید و پشتیبانی فنی برنامه های زنده تلویزیونی تعداد 85 آفیش به مدت 215 ساعت آفیش و ارتباطات مستقیم تلویزیونی تعداد 29 مورد به مدت 16 ساعت آفیش این ایام را پوشش داد . واحد اطلاعات و اخبار مرکز نیز در مدت 239 دقیقه در قالب خبر مکتوب ارسالی به تهران به مدت 62 دقیقه،گزارش تصویری ارسال به تهران به مدت 75 دقیقه،عملکرد خبر رادیو استانی به مدت 68 دقیقه،عملکرد خبر تلویزیون استانی به مدت 34 دقیقه و جمعا به مدت دقیقه 239 به پوشش رویدادهای این ایام پرداخت .
پنجشنبه, 20 شهریور 1393 | آبازدید 83
news/event-other
رئیس جمهور گفت: نخستین توقع و انتظار را از روحانیت داریم تا برای کمک به دولت وارد صحنه شوند حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دیشب در جمع علما، فضلا و طلاب خراسان رضوی در مشهد افزود : همدلی و همراهی همگان برای عبور از مشکلات کشور ضروری است در این زمینه نخستین توقع و انتظار را از روحانیت داریم تا به عنوان قشر مورد اعتماد مردم، برای کمک به دولت وارد صحنه شوند. او افزود : مردم ما به رغم همه تبلیغات مخالفان انقلاب علیه روحانیت، به این قشر اعتماد دارند و در انتخابات سال 92این اعتماد خود را به روحانیت به رغم حضور رقبای شایسته، باسابقه و برجسته، نشان دادند. رئیس جمهور گفت : امروز دنیا، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشور منطقی، ضد خشونت و ضد تروریسم می شناسد و در کشورهای منطقه که تروریسم، جان، آزادی و امنیت مردم را به خطر انداخته، جمهوری اسلامی ایران با همه توان خود علیه تروریسم وارد عمل شده و به دنبال ایجاد آرامش و ثبات در منطقه است. روحانی تصریح کرد: برای اینکه در زمینه اقتصاد، سیاست داخلی و خارجی و مسایل فرهنگی و امنیتی موفق باشیم نیازمند کمک و هماهنگی هستیم ، اینکه مقام معظم رهبری فرمودند حمایت از دولت وظیفه است، در راس این وظیفه صاحبان نفوذ، علما و حوزه های علمیه هستند که باید دولت را یاری کنند. او با بیان اینکه تلاش، رفاقت و همدلی، لازمه پیشبرد امور کشور است، گفت : وجود جناح ها و سلایق مختلف اشکال و ایرادی ندارد اما اینکه همدیگر را تکفیر کنند ،نادرست است ، اختلاف سلیقه تا حدودی می تواند مفید باشد اما اگر از چارچوب و قاعده خارج شود چه بسا زیان آور باشد. رییس جمهور با تاکید بر تقویت وحدت، اتحاد و همدلی در جامعه تصریح کرد: به هر میزان که وحدت بیشتر باشد مردم و دوستان ما به همان میزان در دنیا خوشحال تر می شوند و دست ما برای اتحاد و وحدت به سوی علما و فرهیختگان دراز است ،همه باید دست به دست هم دهیم و با اتحاد، همدلی و اخوت و بهره مندی از هدایت های مقام معظم رهبری کشورمان را به پیش ببریم و از مشکلات عبور کنیم. رییس جمهور'گفت : از سال گذشته تا به امروز به رغم همه مشکلات، موفقیت هایی را که به دست آورده ایم تنها در سایه حضور و حمایت مردم بویژه علما، حوزه های علمیه، مراجع عظام، مقام معظم رهبری و هماهنگی و همدلی بین قوا بوده است و اگر اینها نبود نمی توانستیم موفقیتی کسب کنیم. اوبا تاکید بر اهمیت راستگویی و امانتداری گفت: باید در هر سمت و جایگاهی که هستیم، امین خوبی برای مذهب، دین، کشور و ملت خود باشیم. دکتر روحانی با بیان اینکه برخی مشکلات ریشه دار و تاریخی است و به راحتی قابل حل و فصل نیست، افزود: از جمله می توان به تک محصولی بودن اقتصاد کشور اشاره کرد؛ برای خروج از این شرایط نیازمند تلاش بلندمدت هستیم . او در ادامه با اشاره به برخی مشکلات ریشه دار در کشوراز جمله فساد افزود : مبارزه با فساد وظیفه بزرگ همه است و مبارزه در این راه به اقدامی طولانی مدت نیاز دارد که همه دست به دست هم دهیم و آن را برطرف سازیم. رییس جمهوربا اشاره به اقدامات یک ساله دولت در زمینه سیاست خارجی گفت: دولت در بخش سیاست خارجی توانسته است در یکسال گذشته گام مطمئن و مهمی بردارد و امروز نظر و دیدگاه جهانیان نسبت به ایران با دیروز متفاوت شده است؛ دولت با اقدامات خود توانسته ذهنیت دنیا را در خصوص جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد البته این موضوع بدان معنا نیست که همه جهانیان طرفدار ایران شده اند اما امروز دیگر هیچکس در دنیا موضوعاتی همچون تروریسم را به ایران نسبت نمی دهد. او همچنین با اشاره به اقدامات دولت در بخش های گوناگون گفت: پارسال زمانی که برنامه ریزی برای مهار تورم را شروع کردیم عده ای با نامه نگاری های مختلف اظهارنگرانی کردند و معتقد بودند که دولت باید اولین گام خود را از رکود شروع کند ، این دولت پس از مشورت با صاحبنظران به این نتیجه رسید که ابتدا باید تورم را مهار کند و امروز به حمدالله توانسته ایم آن را مهار کنیم و سرعت تورم را پایین آوریم. رییس جمهور افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده، نرخ تورم تا پایان سال به زیر 20درصد خواهد رسید. روحانی با بیان اینکه در زمینه رکود هم نگرانی های زیادی وجود داشت ،گفت : برنامه مفصلی را تنظیم و تدوین کردیم؛ بخشی از آن که نیاز به قانون داشت در قالب لایحه ای به مجلس تقدیم شده است اما در عین حال در زمینه رکود شرایط مناسبی داریم و از رکود خارج شده ایم و اکنون کشور با رشد 1و 8 دهم درصدی بدون احتساب نفت و با رشد 2 و نیم درصدی با احتساب نفت، همراه است که این کاری بسیار بزرگ برای کشوری است که دو سال پیاپی در سال های 91 و 92با رشد منفی و رکود مواجه بود. آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در سخنانی در ابتدای این نشست گفت : سلایق گوناگونی در کشور وجود دارد که چه بسا به دولت فشار بیاورند اما از مدیریت عالی دستگاه اجرایی انتظار داریم با سعه صدر آن را تحمل کند و با هماهنگی کامل میان همه نهادها به ویژه دیگر قوا و نهادها و سازمان هایی که احساس مسوولیت دارند، با هدایت های رهبر معظم انقلاب در مسیر حل و فصل مسایل گام بردارد. در این جلسه تعدادی از روحانیون حاضر در جلسه دیدگاههای خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند. حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی وزیر دادگستری، آیت‌الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات، آیت‌الله گرکانی رئیس دیوان عالی کشور، آیت‌الله هاشم زاده هریسی، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی و حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد از جمله روحانیون حاضر در این جلسه بودند .
دوشنبه, 17 شهریور 1393 | آبازدید 60
news/event-other
وزیر آموزش و پرورش با حضور در برنامه صبح خراسانی سیمای خراسان رضوی ، گفت :در حالی سال تحصیلی را شروع می کنیم که برای نخستین بار سند تحول نظام آموزشی در کشور عملیاتی می شود. وی که همراه با کاروان رییس جمهور و هیئت همراه در مشهد حضور دارد، در برنامه صبحگاهی صدا وسیمای خراسان رضوی ،افزود: در سال تحصیلی جدید حدود 12 میلیون دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به درس می شوند. فانی گفت، با و جود 6هزار پروژه عمرانی نیمه تمام ،اولویت دولت یازدهم به پایان رساندن آن پروژه ها ،با کمک خیران است. وزیر آموزش و پرورش گفت، توزیع 1300 میلیون جلد کتاب درسی دانش آموزان بجز اول تا ششم ابتدایی که در مدارس توزیع می شود ،از طریق کتابفروشی ها در اختیار آنان قرار می گیرد. فانی افزود: 300 پژوهش سرای ویژه دانش آموزی در کشور تجهیز شده که حدود 90 پژوهش سرا در دولت یازدهم بوده است. احداث پژوهش سرا ها برای دبیران و اساتید دانشگاهی جهت پژوهش در رشته های زیست شناسی، ادبیات ،فارسی، شیمی و سایر رشته ها است که به رشد و آگاهی دانش آموزان و معلمان کمک خواهد کرد.
دوشنبه, 17 شهریور 1393 | آبازدید 62

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 49

تاریخ آخرین به روز رسانی : 2014-12-22