خراسان رضوی
صفحه اصلی آرشیو کلی
بازگشت به صفحه قبلی
 
آرشیو کلی
رویدادهای مرکز

نتایج 101 - 120 از 970

اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: ظرفیت های هنری و هنرمندان میتوانند درتولیدات صدا وسیما نقش بسزایی داشته باشند به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد حجت الاسلام علي نهاونديان در آیین افتتاح دفتر واحد مرکزی خبر سبزوار با بیان اینکه صدا و سیما از نهادهای تاثیر گذاردر حوزه‌های مختلف اجتماعی است اظهارداشت:تولیدات پویانمایی و انیمیشن دارای ردیف الف در سازمان صدا و سیماست و کسانیکه در راه تولید این مجموعه ها گام برمیدارند دارای فکر ،اندیشه و خلاقیت هستند. وی با اشاره به ساخت مجموعه انیمیشن راشن و ماهشن توسط هنرمندان سبزواری تصریح کرد: این انیمیشن از مجموعه هایی است که دارای هزینه زیادی بود که باهمت جوانان سبزواری ساخته شد . وی از همکاری چند گروه انیمیشن ساز در شهرستانهای دیگر استان و پخش برنامه کوجه باغ های خراسان از رادیو نیز خبرداد واضافه کرد: باید پشتیبانی هایی نیز از سوی مدیران در شهرستانها صورت گیرد و تولیدات سازمان به سمت نشان دادن طرفیت های موجود در شهرستانها برود. مدیرکل سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی ادامه داد: با برنامه ریزی‌هایی که در استان داشته ایم امسال 13 ساعت را برای تولید انیمیشن اختصاص داده ایم. نهاوندیان با بیان اینکه سبزوار جزو نادرترین شهرهایی است که در جهت اعتلای فرهنگ و توسعه و پیشرفت انقلاب قدم برداشته است تاکید کرد: شهر سبزوار دارای شخصیت های قوی در رشته های مختلف در کشور است. وی ادامه داد:بنده بعد از معرفی به عنوان مدیرکل صدا و سیمای استان اولین مکان برای سفر کاری را این شهر انتخاب کرده ام که اعتقاد من بر این بوده است که سبزوار پیشینه خوبی در این حوزه دارا می باشد. این مسئول خاطر نشان کرد:در سفر اول متوجه حضور نیروهای جوان شهرستان شدیم که خود اعلام آمادگی برای انجام برنامه های برا به ما گفتند. وی تصریح کرد:ادعای انجام کارهای الف سیما مانند تولید انیمیشن که پر هزینه هم می‌باشد جزو این اعلام آمادگی ها از سوی جوانان سبزواری بوده است. وی با بیان اینکه شهر سبزوار در حوزه های گوناگون دارای مشاهیر و متخصصین بسیاری می باشد اظهار کرد:این پدیده ویژه ای بود که تعدادی از جوانان به ما این پیشنهاد را بدهند و بعد از جلسات متعدد و مکرر و انجام کارهای کارشناسی این اثر به دست جوانان سبزواری تولید گردید. نهاوندی عنوان کرد:با برنامه ریزی هایی که در استان داشته ایم امسال 13 ساعت را برای تولید انیمیشن اختصاص داده است./ز Authors: باشگاه خبرنگاران
شنبه, 19 بهمن 1392 | آبازدید 130
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی امروز در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: صدا و سیمای استان بیشترین حجم تولید و پخش برنامه در حوزه های صدا، سیما و برون مرزی در بین مراکز استان های کشور را دارد. وی با اشاره به تصویب طرح تأسیس شبکه ملی زیارت در دولت،گفت: برای تأسیس شبکه ملی زیارت در مشهدالرضا (ع) شورای اسلامی شهر مشهد و شهرداری همت کنند تا گام اساسی در این زمینه برداشته شود. مدیر کل صدا و سیمای استان با اشاره به آیات و روایات و احادیث دینی در زمینه مدیریت شهری ،افزود: مهمترین عناصر اصلی مدیریت کلان شهری تأمین سلامت، امنیت، تقویت بازار کسب و کار حلال، برقراری ارتباطات مؤثر و تأمین آرامش روحی و روانی برای افراد اجتماع است. وی با تأکید بر اینکه رسانه ملی یک نهاد حاکمیتی است و براساس اصول و ضوابط خاص برای تقویت امید، پیشرفت، عدالت و تربیت نسلهای انقلابی فعال است ،گفت: در اجرای این اهداف با تلاش انجام شده 95 درصد استان از سیستم آنالوگ به دیجیتال تبدیل وضعیت شده و هم اکنون بیش از 300 ایستگاه رادیو و تلویزیونی در استان فعال است که وظیفه سیگنال رسانی به 6 میلیون مخاطب ثابت استان و 27 میلیون مخاطب غیر ثابت شبکه استانی را انجام می دهد. در ادامه تعدادی از نمایندگان شورای شهر ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده، خواستار مشارکت فعال شورای شهر در تولید برنامه های صدا و سیما، معرفی پتانسیل های موجود، تقویت بنیه های دینی و مذهبی، توجه به طرحهای در دست اجرای شهرداری به ویژه قطار شهری، حاشیه نشینی و زیباسازی شهر مشهد شدند. یادآوری می شود با وجود طرح سؤالات متعدد از سوی 6 نفر از اعضای شورای شهر، رئیس شورای شهر برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان هیچ فرصتی به مدیر کل صدا و سیمای استان نداد و آنرا به نشست داخلی و جلسات بعدی شورا موکول کرد.
پنجشنبه, 10 بهمن 1392 | آبازدید 135
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
سیما: - ویژه برنامه جشن انقلاب از 11 تا 23 بهمن هر شب ساعت 19 و تکرار آن صبح ساعت 9 به مدت 35 دقیقه .این برنامه به انعکاس برنامه های شهرستان های استان در دهه فجر می پردازد. تهیه کننده برنامه آقای جواد خانی است. - پخش مجموعه 26 قسمتی مستند کوچه های خورشید در دهه فجر، ساعت 22:15 و تکرار آن روز بعد ساعت 11:10 به مدت 25 دقیقه ،به تهیه کنندگی آقای حجت احمدی زر . این مستند به بررسی مهمترین وقایع قبل و بعد از انقلاب اسلامی در استان خراسان رضوی می پردازد. - برنامه صبح بخیر خراسان به تهیه کنندگی آقای کاظمیان پور ساعت 7 صبح به مدت 110 دقیقه و برنامه شبانه و اما امشب به تهیه کنندگی آقای احمد روئینی به مدت 70 دقیقه ساعت 21:10 به صورت ویژه این مناسبت را پوشش می دهند. - پخش مستند مردان روح ا... به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی آقای رضازاده ساعت 16:30 این مستند به زندگی شهدای تاریخ انقلاب اسلامی در استان خراسان رضوی می پردازد. - پخش فیلم های سینمایی انقلابی ساعت 14:20 دقیقه هر روز و تکرار آن ساعت 2:45 نیمه شب در دهه فجر در برنامه سینما خورشید. - پخش سخنرانی های مرتبط با دهه مبارک فجر هر روز بعد از ویژه برنامه اذان و نماز ظهر. - پخش سرود، نماهنگ و وله و برنامه های خراسان در انقلاب و بازیگران دیکتاتور و فرار شاه و ..... از جمله برنامه های سیمای خراسان رضوی در دهه فجر است.ضمن اینکه سایر برنامه های شبکه استانی صدا این مناسبت را پوشش می دهند. صدا: - برنامه ساعت گزارش در 20 برنامه 5 دقیقه ای به معرفی برنامه های فرهنگسرای انقلاب اسلامی ویژه ایام ا... دهه مبارک فجر می پردازد. این برنامه از روز 12 تا 22 بهمن هر روز صبحها در ساعت 10:30 و بعد از ظهرها ساعت 17 از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می شود. معرفی مساجدی که در دوران انقلاب حائز اهمیت و تأثیرگذار بوده اند از جمله مسجد فیل ( در خیابان نواب صفوی )، مسجد کرامت ( چهارراه شهداء )، مسجد امام حسن مجتبی (ع) ( خیابان دانش ) و ... که مقام معظم رهبری در این مساجد سخنرانی داشته اند. گزارشهای مردمی از جشن های انقلاب و مراسم برگزار شده به مناسبت این دهه در سطح شهر، معرفی برنامه های دهه فجر مدارس ( زنگ انقلاب، جشنواره من و خاطرات انقلاب و ... )، گزارش از برپایی تور انقلاب دانش آموزی مثلاً در میدان های مهم شهر در دوران انقلاب به همراه پژوهشگر انقلاب اسلامی، گزارش از فیلم های اکران شده و ... از بخش های مختلف برنامه ساعت گزارش است. تهیه کننده و گزارشگر این برنامه خانم مرضیه رحیمی است. - برنامه « گفتمان انقلاب » در 6 قسمت 60 دقیقه ای روزهای یکشنبه، سه شنبه، پنج شنبه ساعت 13 تا 14 از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می شود. این برنامه به مباحث تبیینی انقلاب با حضور کارشناسان با موضوع تاریخ و انقلاب و به بحث دستاوردهای انقلاب در استان خراسان رضوی با حضور مسئولان ارشد استان می پردازد. - برنامه شب های ایران در ساعت 30 دقیقه بامداد تا ساعت 2 روز 14 بهمن به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از شبکه سراسری رادیو ایران پخش می شود . گفتگو با شخصیت های فعال شهر مشهد در دوران انقلاب ، معرفی تاریخی انقلاب در سطح شهر مثل میدان شهدا، بیمارستان امام رضا و... از بخشهای مختلف این برنامه است . تهیه کننده این برنامه آقای میثم نظری زاده است . - پخش برنامه راهپیمایی 22 بهمن با موضوع حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پخش گزارش هایی از راهپیمایی به صورت زنده. - همچنین در برنامه های صبح، عصر، صدای زائر، جوان، خانواده رادیو به این مناسبت پرداخته می شود.
پنجشنبه, 10 بهمن 1392 | آبازدید 169
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی :مسئله اطلاع رسانی بهنگام و پیش بینی های کم خطا ضرورتی است که برای زائران حضرت رضا (ع) و مجاوران ایشان بسیار لازم است . حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی در نشست با مدیر کل هواشناسی استان، گفت : با ایجاد یک کمیته مشترک بین رسانه و اداره هواشناسی می توان به اطلاع رسانی به صورت ویژه در خصوص وضعیت آب و هوا ، اقلیم شناسی ، خشکسالی و آموزش به مخاطبان اقدام کرد و با پیشگیری جلوی بسیاری از مخاطرات و بلایلای طبیعی را گرفت . وی با اشاره به اینکه موضوع زیست محیطی در منابع اسلامی ما لحاظ شده است ، گفت : رسانه ملی یک نهاد اجتماعی و حاکمیتی است و به عبارتی پل ارتباطی مرد م با مسئولان است . این نهاد برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ، هدایت افکار عمومی را بر عهده دارد . وی افزود:زائران امام رضا (ع) این حق را دارند که در یک تعامل دو سویه و تاثیر گذار اطلاعات مختلف از جمله وضعیت آب و هوای استان را ازیک شبکه سراسری مانند شبکه ملی زیارت دریافت کنند . دکتر حبیبی نوخندان مدیر کل هواشناسی استان نیز در این نشست بر حضور فعال و پررنگ هواشناسی در صدا وسیمای استان و استفاده و هم افزایی از ظرفیت های موجود تاکید کرد. وی بهره مندی مردم از اخبار هواشناسی را از ضروریات زندگی اجتماعی دانست و گفت : 95 در صد بلایای طبیعی منشا آب و هوایی دارند ،وی افزود : رسالت ذاتی سازمان هواشناسی اطلاع رسانی است و همکاری های متقابل با رسانه استانی می تواند مردم را در جریان کامل اوضاع آب و هوایی قرار دهد . در پایان جلسه همگان برای بارش رحمت الهی و نزولات آسمانی دعا کردند .
شنبه, 05 بهمن 1392 | آبازدید 230
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی مستندهای شیرآباد، انتهای فلسطین جنوبی و شاگرد امام از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی دیپلم افتخار و فانوس زرین جشنواره فیلم عمار را از آن خود کرد. مستند انتهای فلسطین جنوبی از آقای هادی حاجتمند در بخش تاریخ معاصر جشنواره فیلم عمار دیپلم افتخار و فانوس زرین جشنواره را به دست آورد. این مستند روایت دیدار 8 جانباز قطع نخاعی استان خراسان رضوی با مقام معظم رهبری است. مستند شیر آباد از آقای حجت احمدی زر در بخش روایت شهادت جشنواره عمار موفق به کسب دیپلم افتخار و فانوس زرین جشنواره شد . موضوع این مستند درخصوص شهدای روستای اکبر آباد کوهسرخ کاشمر است. مستند شاگرد امام از مجموعه کوچه های خورشید از آقای حجت احمدی زر نیز در این جشنواره و در بخش روحانیت و بیداری اسلامی دیپلم افتخار را کسب کرد و شایسته تقدیر شناخته شد. موضوع این مستند درخصوص فعالیت های مقام معظم رهبری در زمان قبل از انقلاب است. گفتنی است 5 مستند تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی با نام های خلق قهرمان ایران، شاگرد امام، صبح نیمه شعبان، شیرآباد و انتهای فلسطین جنوبی و انیمیشن قصه های گلنار به بخش مسابقه چهارمین جشنواره فیلم مردمی عمار راه یافت. این جشنواره دیروز اختتامیه خود را پشت سر گذراند و اسامی برگزیدگان در 10 بخش اقتصاد مقاومتی، انیمیشن، نقد درون گفتمانی، فتنه 88 و جنگ نرم، داستانی، روایت شهادت، تاریخ معاصر، روحانیت و بیداری اسلامی و بین الملل معرفی شد.
يكشنبه, 22 دی 1392 | آبازدید 187
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مستندهای تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی به بخش مسابقه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار راه یافت . 5مستند تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی به نام خلق قهرمان ایران ، شاگرد امام ، صبح نیمه شعبان ،شیر آباد و انتهای فلسطین جنوبی به بخش مسابقه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار راه یافت . مستندهای به نام خلق قهرمان ایران در بخش تاریخ معاصر ایران ، شاگرد امام و صبح نیمه شعبان در بخش روحانیت و بیداری اسلامی و شیر آباد در بخش شهدا و مادران شهدای این جشنواره به کارگردانی محمد حجت احمدی زر و انتهای فلسطین جنوبی به بخش شهدای این جشنواره راه یافت. موضوع مستند انتهای فلسطین جنوبی به تهیه کنندگی و کارگردانی هادی حاجتمند رویت دیدار 8 جانباز قطع نخاعی استان خراسان رضوی با مقام معظم رهبری است.این مستند در 8 قسمت 25 دقیقه ای با هدف شناساندن و نمایاندن مدل زندگی جهادی و انقلابی، به خانواده ایرانی در شبکه استانی سیمای خراسان رضوی تهیه شده است. مستند به نام خلق قهرمان ایران در خصوص موضوع منافقین خلق و فعالیت های آنها قبل از انقلاب تا شروع ترورها ، مستند شاگرد امام در خصوص فعالیت های مقام معظم رهبری قبل از انقلاب، مستند صبح نیمه شعبان در خصوص فعالیت های مرحوم کافی و موضوع مستند شیرآباد در باره شهدای روستای اکبر آباد کوهسرخ کاشمر می باشد.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 209
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
تله فیلم های فرشته و تبسم گرگ تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی به دفتر سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال شد . تله فیلم 90 دقیقه ای فرشته به تهیه کنندگی و کارگردانی حسن آخوند پور در خصوص خانواده ای است که به علت بحران اقتصادی و کلاهبرداری شرکا ، پدر خانواده به زندان می ا فتد و فرشته با طلب کاران پدر مواجهه می شود و.... تله فیلم تبسم گرگ به نویسندگی و کارگردانی جواد علیزاده نیز به موضوع تقابل انسان با طبیعت می پردازد و روایت گر زندگی یک شکارچی است که بر اثر مشکلات مالی دست به شکار غیر مجاز می زند و.... شایان گفتن است 2 مستند تولید سیمای خراسان رضوی با نام های نیش و به نام خالق مردم ایران نیز به بخش مستند سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال شد.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 288
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
سامانه مکاتبات اداری ( اتوماسیون اداری ) صدا و سیمای خراسان رضوی در بین مراکز استان های صدا و سیما رتبه دوم را کسب کرد. در مراسمی که به همین مناسبت در تهران و به منظور تقدیر از مدیران اتوماسیون اداری سازمان برگزار شد، لوح تقدیر کسب مقام دوم در سطح کشور درخصوص اتوماسیون اداری به آقای محمد علی چوپانیان مدیر اتوماسیون اداری مرکز خراسان رضوی اهداء شد. این لوح برای تعداد نامه و سرعت رشد استفاده از اتوماسیون مکاتبات اداری به ایشان اهداء شد. عسگری مدیر کل فناوری اطلاعات سازمان صدا وسیما نیز در لوح تقدیری که به همین منظور به مدیران اتوماسیون اداری مراکز اهدا شد ، از همکاری و تلاش خدا پسندانه همکاران که در مسیر انجام وظایف و مأموریت های محوله با رویکرد و بهره گیری از سامانه مکاتبات اداری نهایت تلاش و سعی خود را به عمل آورده اند، تقدیر و تشکر نمود.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 137
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی و به همت امور اجتماعی و رفاهی ،تیم تنیس روی میز مرکز برای حضور در مسابقات کشوری بین مراکز در زیباکنار در یک دوره مسابقه مقدماتی شرکت کرد. 4 نفر از همکاران از جمله آقایان: محمد رضا خسروی، رضا اسماعیل پور ، احمد سلامی راد و محمد رضا جدی برای حضور در مسابقات کشوری بین مراکز در زیباکنار انتخاب شدند و به فینال مسابقات مقدماتی راه یافتند.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 127
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
موضوعات و ميهمانان پيشنهادي برنامه زنده تلويزيوني « اشاره » در هفته آتي : شنبه 14/10/92 ، « بررسي برخي مشكلات شهرستان داورزن » . ميهمان حضوري : آقاي غفاري ، فرماندار شهرستان بردسكن. ميهمانان تلفني : دكتر تقي زاده رييس دانشگاه پيام نور استان ، رشيد معاون سياسي امنيتي اجتماعي استانداري خراسان رضوي ، دكتر مسلم سرپرست دانشگاه علوم پزشكي سبزوار ، رمضاني رييس شوراي شهر داورزن ، تاج آبادي مدير جهاد كشاورزي شهرستان داورزن. دوشنبه 16/10/92 ، موضوع « كم فروشي در بازار مسكن بويژه انبوه سازي » . ميهمان حضوري رييسي رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي ، ميهمان تلفني : ثنايي دبير انجمن صنفي انبوه سازان خراسان رضوي ، كريم مدير كل تعزيرات حكومتي خراسان رضوي. چهارشنبه 18/10/92 ، « بررسي وضعيت طرح ممنوعيت بكارگيري سلاح سرد و تشديد مبارزه با جرايم خشونت بار » . ميهمان حضوري : آقاي دكتر قاضي زاده نماينده مردم مشهد و كلات و سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي ، ميهمان تلفني سرهنگ بيدمشكي رييس پليس آگاهي خراسان رضوي.
يكشنبه, 15 دی 1392 | آبازدید 122
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی برای مناسبت های آخر صفر( رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و نیز شهادت هشتمین پیشوای شیعیان جهان حضرت ثامن الحجج (ع)) ویژه برنامه هایی را به این شرح تهیه و تدارک دیده است. شبکه استانی صدای خراسان رضوی ویژه برنامه رادیویی عصر همنوایی به مدت 60 دقیقه از 7 تا 8 شب با پرداخت موضوعی به مناسبت رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به تهیه کنندگی آقای مهدی مقدس زاده. بخشهای مختلف این برنامه عبارتند از: گزارش از مراسم عزاداری در سطح شهر، دسته ها و کاروان های زیارتی، زائران پیاده و خدمتگزاری به آقا ثامن الحجج (ع)، ارتباط با شبکه های سراسری و استانی، دعوت از کارشناسان حوزه و دانشگاه، با موضوع سیره پیامبر، محبت به اهل بیت (ع)، زیارت و امام رضا (ع)، مداحی، روضه خوانی ، ارتباط با حرم مطهر رضوی و انعکاس برنامه های بارگاه منور رضوی و... ویژه برنامه چلچراغ به مدت 120 دقیقه در روزهای رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت ثامن الائمه (ع) به تهیه کنندگی حبیب شهسوار پور و محمد کمالی از ساعت 9 تا 12 صبح. بخشهای مختلف این برنامه عبارتند از: تهیه و پخش گزارشهای مرتبط با موضوع برنامه از سطح شهر و ارتباط با شهرستانها، ارتباط با حرم مطهر رضوی (ع) و انعکاس مراسم مختلف در حرم مطهر ثامن الحجج (ع)،ارتباط با شبکه های سراسری و استانی، حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه با طرح موضوعات مربوط به نبوت و پیامبری آداب زیارت، صلح امام حسن (ع) و ... علاوه بر اینها در برنامه های رادیویی دلت را آسمانی کن، این صبح تازه، زیر یک سقف، صدای زائر، دهکده، سیب سبز، دلم هوای قصه کرده، هنرنامه، کرمانجی و... به این مناسبت ها پرداخته می شود. همچنین واحد پخش صدای خراسان رضوی در برنامه های خانه غم( ویژه رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع)، نمایشهای رادیویی به مدت 120 دقیقه ویژه شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)،سخنرانی رحیم پور ازغدی با موضوع ویژگی های پیامبر (ص) به استقبال از این مناسبت ها می رود. شبکه استانی سیمای خراسان رضوی نیز در این مناسبت ها با تولید ویژه برنامه هایی زنده از ساعت 7 تا 8 شب و ساعت 9 صبح با مخاطبان همراه می شوند . در این برنامه های زنده پوشش برنامه ها و مراسم حرم مطهر رضوی ، مداحی ، گروه همخوانی ، شاعرو کارشناسانی از حوزه و دانشگاه با موضوع این مناسبت ها و ارتباط با حرم مطهر رضوی و شبکه های سراسری و استانی عزاداران را همراهی می کنند .
شنبه, 07 دی 1392 | آبازدید 232
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
مدیر‌کل صدا‌وسیمای خراسان رضوی، از بخش‌های مختلف روزنامه شهرآرا روزنامه شهر مشهد بازدید کرد و با مدیر‌عامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا نیز دیدار و گفتگو کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین علی نهاوندی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خبرنگاران روزنامه مردم مشهد، اظهار کرد: روزنامه شهرآرا در چند سال فعالیت خود، با استفاده از تیم جوان و با انگیزه توانسته به‌خوبی در جهت انعکاس و رفع مشکلات کلان‌شهر مشهد گام بردارد. استراتژی رسانه‌ای ما، تأکید بر هویت‌ها و حوزه‌های اصیل و ماندگار میراث‌فرهنگی و تمدنی ایران است. وی در ادامه با تأکید بر ضرورت پایداری بر هویت‌های محلی و بومی و توسعه آن‌ها به‌عنوان یک حرکت تقابلی در برابر هجمه‌های رسانه‌ای غرب، افزود: اگر بخواهیم از ساختار رسانه‌ای به استراتژی غربی و دهکده جهانی نگاه کنیم که بناست هیچ مرزی وجود نداشته باشد و همه مفاهیم و پدیده‌ها از یک کانون تحلیل شود، در این زمینه استراتژی رسانه‌ای ما، تأکید بر هویت‌ها و حوزه‌های اصیل و ماندگار میراث‌فرهنگی و تمدنی ایران است. حجت‌الاسلام نهاوندی تصریح کرد: بنا بر این ضرورت، وجود مجموعه‌ای همانند روزنامه شهرآرا که در راستای رفع معضلات شهری گام بر‌می‌دارد، انکار‌ناپذیر است. وی با اشاره به اینکه دغدغه‌مندبودن مجموعه شهرآرا به‌عنوان ارگان رسمی شهرداری، یکی از ویژگی‌های این مجموعه فرهنگی است، عنوان کرد: روزنامه مردم مشهد باید زبان گویایی میان مخاطبان و مسئولان از نظر رفع مشکلات و معضلات باشد. مدیر‌کل صدا‌وسیمای خراسان رضوی اضافه کرد:از دیگر ویژگی شهرآرا این است که دغدغه این مجموعه فرهنگی، حل‌وفصل امور و رسیدگی به مشکلات و توجه به نظرات مخاطبان و از سوی دیگر انعکاس آن‌ها به مدیران است. وی با بیان اینکه باید به سمتی پیش برویم که شالوده فعالیت‌های رسانه‌ای ما به زندگی‌های جمعی هم‌افزا و معرفت‌افزا کمک کند، خاطرنشان کرد: برای ایجاد کار هم‌افزایی و معرفت‌افزایی، ضروری است به چند عنصر اساسی توجه کنیم. حجت‌الاسلام نهاوندی افزود: یکی از این عناصر، سلامت است که برای زندگی جمعی هم‌افزا و معرفت‌افزا باید به آن توجه ویژه شود. وی با اشاره به اینکه دیگر عنصر ایجاد کار هم‌افزایی و معرفت‌افزایی، امنیت است، تصریح کرد: کسی می‌تواند تراوش و پیشرفت خودش را دنبال کند که علاوه بر سلامت، امنیت هم برایش محرز شود. مدیر‌کل صدا‌وسیمای استان با بیان اینکه معنویت و تربیت، عنصری دیگر برای تحقق کار هم‌افزاست، خاطرنشان کرد: فرهنگ معنوی جامعه را باید با فعالیت‌های رسانه‌ای افزایش داد که تحقق آن هم به برقراری ارتباطات مؤثر و افزایش آگاهی مردم بستگی دارد. وی ادامه داد: زائران در مدت اقامت خود در جوار حضرت رضا(ع)، باید احساس رضایت نسبی داشته باشند. حجت‌الاسلام نهاوندی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که تعلقات را افزایش می‌دهد، درآمدهای مناسب و درخور اتکا بر پایه رزق و روزی حلال است که نیاز به فرهنگ و پیوست ارتباطی و هویتی دارد. وی با تأکید بر اینکه متن پیشرفت و توسعه بر پایه فرهنگ است، افزود: بدون شک تهیه پیوست فرهنگی برای فعالیتی که شالوده‌اش با ایده فرهنگی شکل نگرفته باشد، اثرگذار نخواهد بود. مدیر‌کل صدا‌وسیمای خراسان رضوی اظهار کرد: خدمت به زائران امام‌رضا(ع)، خدمت به رشد و توسعه فرهنگ متعالی دین مبین اسلام است. حجت‌الاسلام نهاوندی در پایان با تأکید بر پرهیز از اقدامات شتاب‌زده، خاطرنشان کرد: اقدام تأثیر‌گذار و فرهنگی باید سر‌لوحه کار رسانه‌ها باشد. گفتنی است پیش از این مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی از روزنامه های خراسان و قدس نیز بازدید داشته است .
شنبه, 07 دی 1392 | آبازدید 177
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، مراسم مذهبی و معنوی دهه آخر صفر از شب اربعین سیدالشهداء (ع) و رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و تعزیت سبط اکبر ایشان امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) به مدت ده شب در مسجد و مجتمع فرهنگی رضوان صدا و سیما برگزار می شود. سخنرانان این مراسم از تاریخ 1/10/92 ساعت 19 تا 21:30 حجج اسلام ماندگاری و اسکندری و مداحان اهل بیت (ع) آقایان سماواتی، ماهرخسار و ذاکران و شاعران اهل بیت ( علیهم السلام ) می باشند.
سه شنبه, 03 دی 1392 | آبازدید 235
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
شبکه استانی صدای خراسان رضوی به مناسبت اربعین حسینی ویژه برنامه هایی را تهیه کرده است . ویژه برنامه رادیویی عصر همنوایی از شب اربعین به مدت 60 دقیقه در 10 شب( ساعت 7 تا 8 شب) به تهیه کنندگی آقایان مهدی مقدس زاده و سید ضیاء علوی مناسبت های آخر صفر را پوشش می دهد. فلسفه قیام امام حسین (ع)، محبت اهل بیت (ع)، ارتباط با کربلای معلی، مدینه منوره و حرم مطهر رضوی (ع)، گزارش از سطح شهر و مراسم عزاداری ها و دسته ها، حضور کارشناسان دانشگاه و حوزه، ارتباط با شبکه های سراسری از بخش های مختلف این برنامه است. برنامه رادیویی چلچراغ ویژه روز اربعین نیز به مدت 120 دقیقه به تهیه کنندگی حبیب شهسوار پور از ساعت 9 تا 12 به این مناسبت می پردازد. پرداخت موضوعی، گزارش از سطح شهر و ارتباط با شهرستانها، کربلای معلی و حرم مطهر رضوی و ارتباط با شبکه های استانی و سراسری و حضور کارشناس در برنامه با بحث فلسفه قیام عاشورا از بخشهای مختلف برنامه است. علاوه بر اینها در برنامه غمنامه عشق به مدت 30 دقیقه به بحث پیرامون قیام حسینی (ع) و نقش بازماندگان این قیام پرداخته خواهد شد . در نمایش رادیویی قیام مدینه نیز به مدت 30 دقیقه به بازسازی قیام مردم مدینه علیه یزید می پردازد. همچنین مخاطبان شبکه استانی صدای خراسان رضوی از بیانات سخنرانان آقای رحیم پور ازغدی، آیت ضیاء آبادی و حجت الاسلام پناهیان با موضوعات قیام امام حسین (ع) و دلایل این قیام بهره میبرند . علاوه بر اینها در برنامه های رادیویی دلت را آسمانی کن، این صبح تازه، زیر یک سقف، صدای زائر، دهکده، سیب سبز، دلم هوای قصه کرده، هنرنامه، کرمانجی به این مناسبت به صورت ویژه پرداخته می شود. شبکه استانی سیمای خراسان رضوی نیز به مناسبت اربعین حسینی با برنامه سر همراهی برگرفته از شعر هر که دارد سر همراهی بسم الله شب اربعین ساعت 7 تا 8 شب و ساعت 9 صبح با مخاطبان همراه می شود . در این برنامه زنده پوشش برنامه ها و مراسم حرم مطهر رضوی ، مداح ، گروه همخوانی ، شاعرو کارشناسانی از حوزه و دانشگاه با موضوع اربعین و فلسفه قیام امام حسین (ع) عزاداران را همراهی می کند . تهیه کنندگان برنامه زنده صبح و شب اربعین آقایان محمد رضا امیری و علی سرادار می باشند .
دوشنبه, 02 دی 1392 | آبازدید 164
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
رضا لعل چشمه تصویربردار مرکز خراسان رضوی دار فانی را وداع گفت. به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، مرحوم رضا لعل چشمه تصویربردار صدا و سیمای خراسان رضوی از همکاران رسمی مرکز و متولد سال54 با 38 سال سن به دلیل نارسایی قلبی و تنفسی به دیار باقی شتافت. لعل چشمه برادر 2 شهید و خود دارای 2 فرزند پسر و دختر است. وی شاغل در واحد سیما و سالهاست که به تصویربرداری مشغول است . مرحوم لعل چشمه آرامش و نجابت خاصی داشت و به گواه همگان وی از چنین خصوصیتی برخوردار بوده است . برای این همکار از دست رفته غفران و علو درجات و برای خانواده گرانقدر وی صبر و شکیبایی آرزومندیم.
يكشنبه, 01 دی 1392 | آبازدید 251
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
نمایشگاه آثار و دستاوردهای پژوهشی واحد آموزش و پژوهش صدا و سیمای خراسان رضوی در هفته پژوهش با بیش از 110 جلد پژوهش شامل تحقیقات اسنادی، میدانی و برنامه ای، پژوهش پوسترها، نشریات فصلنامه اشاره و ... در ساختمان رضوان مرکز برگزار شد. به بهانه برگزاری این نمایشگاه با علیزاده مدیر واحد آموزش و پژوهش مرکز خراسان رضوی گفت و گویی انجام شد . وی عناوین پژوهشی سال 92 این واحد را به این شرح بیان نمود: آشنایی با ادبیات دفاع مقدس، اوایل و عرایض رسانه ای، دو حنجره یک صدا ( شعر امروز ایرانیان و تاجیکان در یک نگاه )، بررسی تأثیر برنامه های خانوادگی صدا و سیمای خراسان رضوی در کاهش میزان طلاق در شهر مشهد، نقش شبکه استانی در اصلاح سبک زندگی در حوزه خانواده با تأکید بر درک متقابل اعضای خانواده، بایدها ونبایدهای آپارتمان نشینی، علل ضعف انضباط در فرهنگ رانندگی شهر مشهد، مسائل پیش روی رسانه استانی در آینده ناظر به چه مواردی است؟ وی درخصوص نقش یافته های پژوهشی در تولیدات رادیویی و تلویزیونی و نیز تولید آثار فاخر گفت: یکی از راهبردهای اصلی سازمان صدا و سیما و از جمله شبکه های استانی « تولید بر مبنای پژوهش » است. بسیاری از صاحبنظران عرصه ارتباطات معتقدند ناظر به گستردگی رادیو و تلویزیون و ضریب نفوذ آن در افکار عمومی هر برنامه ای که از رادیو یا تلویزیون پخش می شود، باید براساس مطالعه و پژوهش باشد. رسانه که هدایت افکار عمومی با جامعۀ هدف میلیونی را به عهده دارد نباید بدون پیوست مطالعاتی و پژوهشی ،برنامه ای را به مخاطبان ارائه دهد. ایشان افزود:بهره گیری از یافته های پژوهشی در تولیدات، علاوه بر اینکه آنها را مستند به منابع علمی و تحقیقاتی می کند باعث مدیریت مناسب تولید هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ انسانی می شود. در پیوند بین تولید و تحقیق این نکته را نیز باید گفت :که این یک ارتباط دو طرفه است و پژوهش ها هم باید به سمت کاربرد در تولید هدایت شوند. مدیر واحد آموزش و پژوهش مرکز خراسان رضوی در ادامه درخصوص نقش پژوهش و مطالبات مخاطبان گفت: رسانه قطعاً یکی از عوامل اصلی جامعه پذیری افراد جامعه است. این مهم میسر نمی شود مگر اینکه نیازها و مطالبات جامعۀ مخاطبان احصاء شود. پژوهش از دو منظر می تواند در این مورد به کمک رسانه بیاید، یکی سنجش نیازها و انتظارات از طریق نظرسنجی و نیازسنجی از مردم و ارائه نتایج آن به برنامه سازان و دست اندرکاران رسانه و دیگر انجام پژوهش های راهبردی و بنیادین، برای هدایت نیازها و ذائقه مخاطبان به سمت اهداف متعالی. وی در ادامه درباره نهادینه نمودن دوره های آموزشی مرتبط با پژوهش علاوه بر پیگیری و ایجاد جایگاه حقوقی پژوهش در فرآیند تولید به برگزاری دوره های آموزشی مختلف اشاره و اظهار نمود ، برگزاری دوره های تحلیل محتوا و ارزیابی برنامه ها، دوره آموزشی تحلیل داده های پژوهشی از طریق نرم افزار spss ، دوره های متعدد آموزش پرسشگری جهت نظرسنجی و جمع آوری اطلاعات از مخاطبان از این جمله است. مدیر آموزش و پژوهش مرکز خراسان رضوی همچنین از اقداماتی در حوزه پژوهش عملیاتی و اجراء در آینده به این شرح خبر داد. نظرسنجی از مخاطبان درباره برنامه های صدا و سیما ی خراسان رضوی با هدف سنجش میزان مخاطب، رضایت، اعتماد و ... ، نیازسنجی از مخاطبان با هدف سنجش انتظارات، مطالبات و نیازهای مردم از شبکه استانی، اثرسنجی برنامه های تولیدی بر مخاطبان، انجام پژوهش های برنامه ای با هدف تولید برنامه بر مبنای آنها، انجام پژوهش های راهبردی و توسعه ای با هدف سیاستگذاری و تصمیم گیری بر مبنای علم و تحقیق در مرکز، ارتباط با نهادهای پژوهشی و بهره گیری از یافته های مجامع علمی و تحقیقاتی در راستای تحقق شعار محوری تحول در تولید و شکوفایی در محتوا و نیز حمایت از تولید مسئله محور.
يكشنبه, 01 دی 1392 | آبازدید 178
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
موضوعات و ميهمانان پيشنهادي برنامه زنده تلويزيوني « اشاره » در 2 هفته آتي به اين شرح پيشنهاد مي شوند: شنبه 30/9/92 ، موضوع « آمادگي استان براي استقبال از زائرين در مناسبت هاي پيش رو » . ميهمان حضوري آقاي حجت الاسلام مرويان حسيني ، مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي و رييس ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي مذهبي . ميهمانان تلفني : شهركي مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان و حسني مدير گروه بهداشت محيط و كار دانشگاه علوم پزشكي مشهد مقدس. چهارشنبه 4/10/92 ، موضوع « آلودگي هواي مشهد – بايد ها و نبايد ها » . ميهمان حضوري آقاي صالحي مديركل حفاظت محيط زيست خراسان رضوي. ميهمانان تلفني: آقايان نعمتي مدير عامل شركت توليد برق توس ( آلودگي زياد سوخت مازوت نيروگاه مذكور و خودداري از استفاده از سوخت گاز حتي در روزهاي غير پيك ) ، خجسته مدير عامل سازمان اتوبوسراني مشهد ( روشن بودن اتوبوسهاي اين شركت در پاركينگ تا صبح! ) ، سرهنگ گرايلي رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان ( برخورد ضعيف با خودروهاي دودزا ) ، حسيني مدير كل آموزش و پرورش خراسان رضوي ( ادامه ورزش دانش آموزان در مدارس حتي در روزهاي خطر ! ) شنبه 7/10/92 ، « بررسي برخي مشكلات شهرستان داورزن » . ميهمان حضوري : آقاي غفاري ، فرماندار شهرستان داورزن.
چهارشنبه, 27 آذر 1392 | آبازدید 168
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، وصیت ماندگار عنوان برنامه رادیو ازبکی برون مرزی مرکز خراسان رضوی است. در این برنامه جنبه‌های مختلف وصیت نامه سیاسی، الهی امام خمینی (ره) تبیین و با صحبت‌های کارشناسی زوایای مختلف این وصیت نامه بررسی و تشریح می‌شود. امام خمینی (ره) به عنوان نظریه پرداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و معمار آن، در زمینه نهاد سازی و تبیین جهت گیری‌ها و رویکردهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی اندیشه ای پدید آورد که از سرچشمه زلال اسلام ناب محمدی (ص) نشئت گرفته است، بی تردید، تشریح، ترویج و ارائه دیدگاه‌های سیاسی و حکومتی آن حضرت، راهگشای تمامی اندیشمندان و پژوهشگران جهان اسلام خواهد بود. مهم‌ترین محورهای برنامه عبارتند از: مبانی سیاست و حکومت مطلوب از منظر امام خمینی (ره)، استقلال از دیدگاه امام راحل (ره)، آزادی و مصادیق آن از دیدگاه امام راحل (ره)، خودباوری و اتکا به داشته‌های ایرانی اسلامی به ویژه نیروهای جوان، عدالت اجتماعی و اجرای عادلانه قوانین، ایجاد وحدت میان بشریت و مسلمین، حکومت اسلامی از نظر امام راحل (ره)، دموکراسی از دیدگاه حضرت امام خمینی (ره)، ولایت فقیه از منظر امام (ره). تهیه کننده این برنامه امید صفایی نیا و نویسنده آن محمد رضا خیرآبادی با گویندگی و مترجمی عبدا... ظهوراف است، این برنامه ضبطی شامگاه هر دو شنبه از رادیو ازبکی صدای برون مرزی خراسان رضوی پخش می‌شود. رویدادهای فرهنگی در فرهنگ نامه برنامه « فرهنگنامه » در 54 قسمت 20 دقیقه ای در رادیو تاجیکی برون مرزی مرکز خراسان رضوی تهیه شده است. این برنامه به اطلاع رسانی درباره رویدادهای مهم فرهنگی، ادبی و هنری هفته در کشورهای فارسی زبان منطقه مثل ایران، تاجیکستان، افغانستان می‌پردازد. گزارش، متن، گفتار، کارشناس، اخبار فرهنگی و معرفی افراد فرهیخته از بخش‌های مختلف این برنامه است. برنامه فرهنگنامه روزهای سه شنبه ساعت 5:25 دقیقه به وقت ایران و 5:50 دقیقه به وقت تاجیکستان و تکرار همان روز ساعت 20:15 به وقت ایران و 20:45 به وقت تاجیکستان از رادیو تاجیکی پخش می‌شود. انتهای پیام/ آ Authors: خبرگزاری تسنیم
دوشنبه, 18 آذر 1392 | آبازدید 178
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
ورزش در سلامت و آمادگی جسمانی ، تعادل و ثبات هیجانی ، رقابت ، رشد اعتماد به نفس ، تصویر مثبت بدنی و اجتماعی و تامین نیازهای دوستی ، احساس امنیت و تقویت گروهی ، تاثیر فراوانی دارد سلامت روانی از موضوعاتی است که در اثر شرکت در فعالیت های ورزشی می تواند حاصل شود ،اگر سلامت روانی را به معنای احساس راحتی نسبت به خود و دیگران تعریف کنیم معیارهای آن موفقیت ، سازگاری با محیط ، واقع بینی ، احساس ارزشمندی و اجتماعی بودن خواهد بود بنابراین ورزش با فعال سازی چنین معیارهایی نه تنها به بهداشت جسم بلکه به بهداشت روانی هم کمک می کند و همچنین اضطراب افراد با پرداختن به ورزش به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد . به اين منظور صدا و سيماي خراسان رضوي اقدام به برگزاري مسابقات فوتبال با هدف تقويت روحيه ي همكاري ، ايجاد نشاط و سلامتي در بين كاركنان اين مركز نموده است . مهندس باغباني سرپرست ليگ، اين سری از بازي ها كه يادبودي از شهداي مرکز خراسان رضوی است را چنين تشريح مي كند ؛ مسابقات در قالب 13 تيم و 36 بازي صورت خواهد گرفت و به 6 ، 7 تيم تقسيم شده است .در 28 بازي انجام شده تا كنون 103گل به ثبت رسيده است . در انتهاي بازي ها مجموعا 4 تيم به مرحله ي نيمه نهايي راه پيدا مي كنند و تيم صعود كننده به فينال مشخص مي شود . باغباني حس همدلي در كار گروهي ، تقويت اخلاق و روحيه ي ورزشي را از اهداف ويژه ي اين بازي ذكر مي كند و برد و باخت را تنها بهانه اي براي در كنار هم بودن و سلامت جسم و روان همكاران مي داند، چه بسا استقبال كاركنان مركز جهت شركت در مسابقات را كه شامل 130 شركت كننده مي باشد مشهود بر اين قضيه است .
پنجشنبه, 14 آذر 1392 | آبازدید 165
اخبار استان خراسان رضوی/رویدادهای مرکز
همزمان با گرامیداشت روز ملی مجلس و سفر رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به خراسان رضوی شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی در برنامه های تلویزیونی یادداشت، مسابقه هشت، مسیر طلایی، صبح بخیر خراسان، سفر بخیر، آوا و نما و پخش زنده سخنرانی رئیس محترم مجلس از کاشمر به مدت 186 دقیقه این روز و مراسم را پوشش داد. شبکه استانی صدای خراسان رضوی نیز در برنامه های رادیویی رهاورد، کله قند، سیب سبز و صدای زائر به مدت 60 دقیقه به این مناسبت پرداخت. همچنین واحد اطلاعات و اخبار شبکه استانی خراسان رضوی در این حوزه در اخبار مکتوب و گزارش ها و تلفن های ارسالی به تهران به مدت 36 دقیقه به پوشش این مناسبت اقدام نمود.
پنجشنبه, 14 آذر 1392 | آبازدید 178

صفحه 6 از 49

تاریخ آخرین به روز رسانی : 2014-10-01