خراسان رضوی
صفحه اصلی آرشیو کلی
بازگشت به صفحه قبلی
 
آرشیو کلی

آرشیو کلی » news » event-other

event-other

نتایج 101 - 120 از 978

news/event-other
واحد شعر و موسیقی مرکز خراسان رضوی در آستانه بهار سال نو اقدام به تهیه و تولید موسیقی هایی با این عناوین نموده است: قطعه موسیقی موسم شادی: این قطعه موسیقی محلی تلفیقی است . خواننده ان سعید سرکوهی؛ تنظیم کننده: ناصر نجفی؛ شعر محلی از اشعار فولکلور خراسان با موضوع بهار و نوروز و سبزی و طراوت بهار است . قطعه موسیقی قدم سبز بهار: شاعر و خواننده این قطعه موسیقی امیر حسین مشتاقی فر و تنظیم کننده: ناصر نجفی است . این کار در قالب سنتی ایرانی با موضوع بهار و عید نوروز تهیه و تنظیم شده است. قطعه موسیقی عیدی: شاعر این قطعه الهام سعیدی؛ خواننده: احسان نی ریزی و تنظیم کننده آن امیر حسین اسکندری با موضوع عید نوروزاست. عید آمده: شاعر و خواننده: این قطعه موسیقی امیر حسین مشتاقی فر و تنظیم کننده: رضا فرنیا است .؛ ساختار سنتی ایرانی با موضوع بهار در مشهد موضوع این قطعه موسیقی است که به لهجه مشهدی اجرا شده است و کار زیبایی است.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 272
news/event-other
1- مجموعه طنز نمایشی « میلان دوم » در این مجموعه برنامه 15 قسمتی 20 دقیقه ای به مسایل پاکیزگی و آراستگی شهر با زبان طنز توجه می شود و شخصیت محوری در این قصه ها یک پاکبان است که در هر قسمت با اتفاقاتی جذاب مخاطب را همراه می کند. 2- صبح بخیر خراسان ( ویژه نوروز ) در این برنامه تلاش می شود با تهیه و پخش آیتم های متعدد و همچنین اطلاع رسانی های نوروزی فضای مناسبی برای زائران و مجاوران فراهم شود. تهیه کننده این برنامه علی محمد کاظمیان پور و کارگردان رضا ضیغمی است . 3- پخش زنده برنامه شبانه و اما امشب در این برنامه نیز آیتم های نوروزی و متفاوت برای مخاطب پخش خواهد شد. تهیه کننده این برنامه احمد روئینی و کارگردان سعید برزگر است. برنامه نوروزی و اما امشب به مدت یک ساعت ، ساعت 21 تا 22 شب های نوروز میهمان خانه های مخاطبان است . 4- ویژه برنامه تحویل سال تولید و پخش یک ویژه برنامه جذاب با دعوت از هنرمندان و میهمانان خاص و بهره گیری ازجذابیت های بصری حرم مطهر رضوی و پخش زنده مراسم ویژه تحویل سال از حرم مطهر رضوی(با توجه به تقارن ایام بهار با شهادت دخت نبی اکرم این مناسبت مد نظر قرار گرفته است.) این برنامه در شب تحویل سال نو همراه هم استانی های عزیز خواهد بود . 5- سفر بخیر : در این ویژه برنامه زنده اطلاع رسانی و توصیه های لازم به زائران و مسافران به مدت 40 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی آقای روئینی داده خواهد شد . 6- جشنواره فیلم های سینمایی و تله فیلم های تولیدی مرکز مثل تابستان طولانی ، تبسم گرگ ، صدای سکوت و فرشته و .... 7- جشنواره مستندهای تولیدی مرکز مثل نیش ،سفره و سایر مستندهای سیمای خراسان رضوی 8- ویژه برنامه های کوتاه با عنوان اقلیم به مدت 10 دقیقه که به معرفی اماکن گردشگری و تفریحی استان خراسان رضوی می پردازد . تهیه کننده و و کارگردان این برنامه آقای عباس مهاجران است . ویژه برنامه ایام فاطمیه که به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س ) تهیه شده است .
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 209
news/event-other
برنامه های نوروزی صدای استانی خراسان رضوی سین هشتم، سال نو این برنامه ویژه تحویل سال نو به مدت 3 ساعت به تهیه کنندگی آقای میثم نظری زاده تهیه شده است. مهمان، نمایش، گزارش مستقیم از مراسم سال تحویل از حرم مطهر رضوی ،ارتباط با شبکه های استانی و سراسری، پیام های رهبری و مقامات در هنگام سال تحویل از بخش های مختلف این برنامه است. عطر گل، بوی بهشت این برنامه ویژه سخنرانی مقام معظم رهبری در سال جدید روز اول فروردین به مدت 2 ساعت پخش می شود. گزارش از اجتماع مردم در حرم رضوی، کارشناس، گزارش و ... از بخش های مختلف برنامه به تهیه کنندگی آقای محمد کمالی است. پیک بهاری این برنامه در 16 روز فروردین هر روز به مدت 2 ساعت به صورت زنده ساعت 9 تا 11 صبح با رویکرد پیامی برای مخاطب زائرو مسافر و با فضای بهار فاطمی پخش می شود. سلامت باشید رعایت نکات بهداشتی در ایام نوروز و اطلاع رسانی آموزشی ،از محتوای این برنامه است که صبح ها بین ساعت11 تا 12 به تهیه کنندگی خانم سمانه رفیعی در ایام نوروز پخش می شود. دهکده بیان آداب و رسوم مردم روستاهای استان خراسان رضوی، موسیقی های محلی، گزارش از روستاها و ... به تهیه کنندگی آقای محمد جواد دهقان از بخش های برنامه نوروزی دهکده است. این برنامه ساعت 8 شب در ایام نوروز پخش می شود. کرمانجی بیان آداب و رسوم مردم کرمانج در ایام نوروز، نغمه ها، سرودهای محلی، از بخش های این برنامه به تهیه کنندگی آقای ارسلان سبحانی است. شدو محله این برنامه با رویکرد طنز، لهجه خراسانی، آداب و رسوم مردم خراسان، یادی از خاطرات گذشته، موسیقی محلی، ضرب المثل های محلی و ... به تهیه کنندگی آقای حبیب شهسوار پور در شب های ایام نوروز پخش می شود. صد سال به این سالها برنامه ترکیبی نمایشی شاد عصرانه صد سال به این سالها به مدت 2 ساعت از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می شود. نمایش، گزارش، باکس های اطلاع رسانی، مهمان، سرود، مستندهای گزارشی، مسابقه و ... از بخش های مختلف این برنامه است. صدای راهبران این برنامه ویژه رانندگان و مسافران جاده ها هر شب به طور زنده ساعت 9 تا 10 شب از شبکه صدای استانی پخش می شود.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 196
news/event-other
تبیین نقش و جایگاه پرستار در جامعه به طریق فرهنگ سازی رسانه ای از جمله مهمترین دغدغه صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی ست. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در نشست هیأت مدیره نظام پرستاری – مامایی استان با اشاره به نقش حضرت زینب (س) در کربلا و تأسی پرستاران از آن حضرت دو عنصر صبر و انسانیت را در حرفه پرستاری با اهمیت توصیف و تأکید کرد: مردم در زمینه بهداشت و درمان نیازمند خدمات این قشر زحمت کش از جامعه اند. لذا بیان جایگاه واقعی آنان ضرورتی اجتناب ناپذیر در فعالیتهای رسانه ای است. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی با تشریح سه حوزه مهم جمعیت ،طول عمر و سبک زندگی در اجتماع انسانی گفت: در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری جامعه پرستاری در زمینه اطلاع رسانی و آموزشهای صحیح برای افزایش جمعیت، نکات بهداشتی، افزایش طول عمر و همچنین نوع تغذیه و رعایت بهداشت جسمی و روانی در چارچوب سبک زندگی تأثیر گذارند. وی افزود: ارتقای سطح فرهنگ عمومی نسبت به نوع کار و آگاهی از مشکلات و محدودیت های شغلی پرستاران نیازمند تعامل دو جانبه رسانه و جامعه پرستاری است که از این حیث صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی آمادگی هرگونه همکاری و همیاری است. در این نشست احمد نجاتیان، رئیس نظام پرستاری – مامایی مشهد با ارائه گزارشی تعداد نیروی شاغل در حرفه پرستاری را هشت هزار و پانصد نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 20 درصد پرستار مرد و 80 درصد پرستاران زن هستند. وی ارائه خدمات رایگان پرستاری به زائران پیاده در قالب تیم 400 نفره و همچنین غربالگری فشار خون را از جمله اقدامات جامعه پرستاری عنوان و اذعان کرد: در راستای عمل به منشور پرستاری حدود هشت هزار شهروند مشهدی تحت آموزشهای رایگان امدادی و فوریت های پزشکی قرار گرفتند. نجاتیان با تأکید بر اینکه اکنون پرستار بیکار نداریم، یکی از مشکلات کنونی را کمبود پرستار مرد دانست و ابراز امیدواری کرد، با همکاری رسانه صدا و سیما و اصلاح فرهنگ عمومی در آینده مشکل رفع شود. دکتر حیدری، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی مشهد هم در ادامه این نشست با اشاره به تحصیل بیش از یک هزار دانشجو در هشت رشته تخصصی حرفه پرستاری در مقاطع کارشناسی تا دکترا گفت: همکاری رسانه ها به ویژه صدا و سیما در ارتقای نگرش عمومی نسبت به نقش پرستار در جامعه بسیار مهم و غیر قابل انکار است.
يكشنبه, 18 اسفند 1392 | آبازدید 177
news/event-other
مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی بر ضرورت توجه عوامل رسانه به خواست و ذائقه مخاطبین صدا و سیما تأکید کرد. حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی صبح امروز چهارشنبه در نشست بررسی و ارزیابی برنامه های رادیویی و تقدیر از عوامل شبکه استانی صدا در سالن همایشهای ساختمان رضوان گفت: بهره گیری از ظرفیت های استانی در تولید برنامه ها در هویت بخشی و فرهنگ سازی بومی نقش بسیار مهم و تأثیر گذاری دارد که برنامه سازان رادیویی مکلف به استفاده از توانمندی عوامل درون سازمانی و خارج از مرکز می باشند. مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در جمع مدیران و کارکنان مرکز، روند رشد کمی و کیفی تولیدات رادیویی در بخشهای مختلف را مثبت ارزیابی و تأکید کرد: در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، رادیوی استانی در رقابت و مواجهه با هجمه فرهنگی رسانه های بیگانه ،در خلق حماسه سیاسی – مردمی عملکرد مطلوب داشته است. اما در جهت بهبود و ارتقای سطح برنامه ها، بهره مندی از دانش عوامل دست اندرکار اعم از تهیه کنندگان، نویسندگان، گزارشگران و ارائه خلاقیت و ایده های جدید ضرورتی اجتناب ناپذیر است. وی تقویت و تحکیم بنیان خانواده – فرهنگ سازی در راستای شعار سال 93، توجه به سبک زندگی حول محورهای چهارگانه دین، اخلاق، امید وآگاهی، توجه به مناسبتهای ملی و استانی، پرداختن به موضوعات مهمی چون اقتصاد مقاومتی، افزایش جمعیت را از جمله مهمترین راهبرد کلی رادیو در سال 93 عنوان و تصریح کرد: گسترش فرهنگ زیارت و تکریم زائر و توجه به باورهای دینی و آداب و رسوم و علائق مردم نیز همواره در برنامه سازی رسانه ای با رویکرد رادیویی آن باید مد نظر قرار گیرد. حجت الاسلام و المسلمین نهاوندی مدیریت افکار عمومی و استفاده از توانایی کارشناسان حوزه و دانشگاه، اطلاع رسانی صحیح، دقیق و سریع مسائل مورد علاقه مخاطب، انعکاس مشکلات مردمی و توجه به آسیب های اجتماعی را محورهای تولید برنامه های رادیویی در سال 93 دانست و افزود: توجه به ویژگی های شخصیتی مخاطبین – اقشار مختلف و آگاهی بخشی نسبت به واقعیتهای زندگی شهری و جلوگیری از مهاجرت به شهرها توصیه به علم اندوزی و تبیین ارزش دانش در جامعه و واکاوی دقیق مسائل روز مره مردم از نکاتی است که باید در ساخت و پخش تولیدات رادیویی لحاظ شود. در ادامه این نشست از آقایان فروردین به عنوان گزارشگر برتر رادیو – بیواره نویسنده – میری مقدم تهیه کننده – کشوری گوینده و خانمها حسینی تهیه کننده و باغبان صدابردار برتر شناخته شده در ارزیابی اداره کل صدای استانها با اهدای لوح سپاس، تقدیر و قدردانی شد.
چهارشنبه, 07 اسفند 1392 | آبازدید 302
news/event-other
۲۶ بهمن ماه در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد دو فیلم از دو کارگردان مشهدی تولید صدا و سیمای خراسان رضوی در سالن شهید اصغر زاده واقع در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) با حضور عوامل ، بازیگران ، تنی چند از مسئولان صدا و سیمای خراسان رضوی و مردم اکران شد. این دو فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود ولی به عنوان آثار نهایی جشنواره معرفی نشدند. از اکران این دو فیلم استقبال خیلی خوبی به عمل آمد .به شکلی که سینما اصغر زاده کاملا پر بود و صندلی خالی به سختی پیدا می شد. فیلم فرشته با مضمونی اجتماعی و به کارگردانی آخوند پور که به دنبال تصویر کشیدن مشکلات اقتصادی موجود در جامعه بود در ساعت ۱۳ اکران شد. همچنین فیلم “تبسم گرگ” به کارگردانی جواد علیزاده با موضوعی مرتبط با محیط زیست و حفاظت از آن در ساعت ۱۷ اکران شد و پس از این اکران هر دو فیلم در جلسه ای مورد نقد و بررسی قرار گرفتند. ابراهیم اصغری که تهیه کنندگی هر دو فیلم مذکور را بر عهده داشت در این جلسه اظهار کرد: برای پرداختن به مسائل اجتماعی در شهر مشهد با صدا و سیما استان رایزنی هایی داشتیم و توانستیم برای ساخت این دو فیلم به توافق برسیم.تابستان امسال شروع فیلمبرداری این دو اثر بود و این آثار را برای داوری به جشنواره فجر هم فرستادیم. وی در خصوص عدم پذیرفته شدن این دو فیلم در جشنواره گفت: جشنواره فیلم فجر ویترین سینمای ایران است و ما هم آثار را به موقع برای دبیرخانه این جشنواره ارسال کردیم. اما احساس کردیم که افرادی که در دبیرخانه هستند به دنبال حضور یک سری فیلم های خاص در جشنواره هستند و من عقیده دارم که این دو فیلم مظلوم واقع شدند. برخی از دلایلی هم که برای عدم حضور این دو فیلم مطرح شد، منطقی و کارشناسی نیست. در ادامه جواد علیزاده کارگردان فیلم تبسم گرگ بیان کرد: ذهنیت من برای فیلم سازی در فضاهای غیر شهری شکل گرفته است و به دنبال ساخت فیلم در لوکیشن های خارج از شهر هستم. در ابتدا من در روستاهای کلات گشت و گذاری داشتم و به اهمیت مسئله معیشت عشایر در آن منطقه رسیدم و اینگونه بود که قصه فیلم را تعریف کردم. همچنین اخوند پور کارگردان فیلم فرشته در این جلسه اذعان داشت: من موضوعات اجتماعی را در تله فیلم و سریال تجربه کرده بودم. اما این مرتبه با سینما به سراغ پرداختن به مسائل اجتماعی آمدم. لیلا برخورداری از بازیگران مطرح سینما که در فیلم تبسم گرگ هم بازی می کرد در این جلسه حضور داشت. برخورداری در خصوص فیلم تبسم تبسم گرگ بیان کرد: کم لطفی به مراکز استان ها در جشنواره امسال صورت گرفته است. اکثر فیلم ها در فضای آپارتمانی و شهری ساخته می شود ولی این فیلم به محیط زیست که یک موضوع جهانی است پرداخته است و متاسفانه به ان توجه لازم نشده است. همچنین ابراهیم اصغری تهیه کننده در خصوص مشکلات تولید فیلم در مشهد خاطر نشان کرد: بعد از تهران نیروهای حرفه ای و قوی سینما در مشهد حضور دارند. اما متاسفانه به دلیل شرایط چند سال گذشته و عدم حمایت لازم بسیاری از نیروهای خوب مشهد به تهران مهاجرت کردند و در مشهد حمایت خوبی صورت نمی گیرد. بنده هم اگر حمایت صدا و سیما برای این دو پروژه نبود وارد ساخت این دو اثر نمی شدم. همچنین در پایان جلسه لیلا برخورداری بیان کرد: من برای نقش مارال در فیلم “تبسم گرگ” که نقش یک زن لال است خیلی زحمت کشیدم و برای بهتر شدن نقش به انجمن ناشنوایان رفتم و رفتار افراد حاضر در آن مکان را بررسی کردم. همچنین چند روز زودتر از شروع فیلمبرداری به کلات رفتم و شرایط و آداب و رسوم آن منطقه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دادم. گفتنی است در این مراسم از تارخ بازیگر خردسال فیلم “تسبم گرگ” که از بچه های آسایشگاه معلولین فیاض بخش می باشد، با هدیه ای تقدیر به عمل آمد.
دوشنبه, 28 بهمن 1392 | آبازدید 260
news/event-other
فیلم سینمایی فرشته به‌ کارگردانی حسن آخوندپور و تهیه کنندگی ابراهیم اصغر زاده به مدت 80 دقیقه محصول شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی است. این فیلم سینمایی به وضعیت اجتماعی خانواده‌‌ای متوسط که درگیر مسائل مالی و شرایط بد بازار در سال‌های اخیر بوده، می‌پردازد. خانواده‌ای که از لحاظ اقتصادی رو پا و رو به‌رشد بوده‌؛ ولی به‌علت زندانی شدن سرپرست خانواده و فشار بی‌امان بی‌پولی، با موانعی روبه‌رو شده‌اند که هر لحظه فاصله و گسست بین اعضا بیشتر می‌شود و پدر خانواده را که در بند است، دورتر از خود می‌بینند. ولی فرشته دختر بزرگ خانواده سعی می‌کند با نگه داشتن چراغ امید در دلش و توکل به خدای خود، تدبیری بیندیشد که خانواده را از این بحران نجات دهد. در فیلم سینمایی «فرشته» از بازیگران بومی مشهد و استان استفاده شده است . لذا می‌توان به بازیگرانی چون الهه شه‌پرست، روشنک سه‌قلعگی، ندا کوهی، سعید ولی‌زاده، احسان ابراهیمی، امیر محاسبتی و امیرحسین رفیعا اشاره کرد. در این فیلم حسن آخوندپور، رئوف دشتی و علی حاتمی‌نژاد به عنوان نویسنده و داوود رحمانی مدیر فیلم‌برداری، محسن طیبی مدیر صدابرداری، سروش محمدزاده تدوینگر، علی نوری دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز و محبوبه سلطانی طراحی لباس را برعهده داشته‌اند. فیلم سینمایی فرشته نیز به دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال شد و قرار است در سینماهای مشهد در جشنواره فجر اکران شود .
سه شنبه, 22 بهمن 1392 | آبازدید 363
news/event-other
سیما: - ویژه برنامه جشن انقلاب با عنوان اقتدار ملت از 8 صبح سه شنبه به انعکاس حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن در شهر مشهد و شهرستان های استان می پردازد . گزارش از سطح شهر ، موسیقی، پخش سرود، نماهنگ و وله و برنامه های خراسان در انقلاب و بازیگران دیکتاتور و فرار شاه و ..... از بخش های مختلف برنامه است. صدا: برنامه رادیویی حماسه حضور در روز 22 بهمن از ساعت 8:30 تا 11 به پخش راهپیمایی 22 بهمن با موضوع حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پخش گزارش هایی از راهپیمایی به صورت زنده می پردازد .
سه شنبه, 22 بهمن 1392 | آبازدید 172
news/event-other
مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: ظرفیت های هنری و هنرمندان میتوانند درتولیدات صدا وسیما نقش بسزایی داشته باشند به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد حجت الاسلام علي نهاونديان در آیین افتتاح دفتر واحد مرکزی خبر سبزوار با بیان اینکه صدا و سیما از نهادهای تاثیر گذاردر حوزه‌های مختلف اجتماعی است اظهارداشت:تولیدات پویانمایی و انیمیشن دارای ردیف الف در سازمان صدا و سیماست و کسانیکه در راه تولید این مجموعه ها گام برمیدارند دارای فکر ،اندیشه و خلاقیت هستند. وی با اشاره به ساخت مجموعه انیمیشن راشن و ماهشن توسط هنرمندان سبزواری تصریح کرد: این انیمیشن از مجموعه هایی است که دارای هزینه زیادی بود که باهمت جوانان سبزواری ساخته شد . وی از همکاری چند گروه انیمیشن ساز در شهرستانهای دیگر استان و پخش برنامه کوجه باغ های خراسان از رادیو نیز خبرداد واضافه کرد: باید پشتیبانی هایی نیز از سوی مدیران در شهرستانها صورت گیرد و تولیدات سازمان به سمت نشان دادن طرفیت های موجود در شهرستانها برود. مدیرکل سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی ادامه داد: با برنامه ریزی‌هایی که در استان داشته ایم امسال 13 ساعت را برای تولید انیمیشن اختصاص داده ایم. نهاوندیان با بیان اینکه سبزوار جزو نادرترین شهرهایی است که در جهت اعتلای فرهنگ و توسعه و پیشرفت انقلاب قدم برداشته است تاکید کرد: شهر سبزوار دارای شخصیت های قوی در رشته های مختلف در کشور است. وی ادامه داد:بنده بعد از معرفی به عنوان مدیرکل صدا و سیمای استان اولین مکان برای سفر کاری را این شهر انتخاب کرده ام که اعتقاد من بر این بوده است که سبزوار پیشینه خوبی در این حوزه دارا می باشد. این مسئول خاطر نشان کرد:در سفر اول متوجه حضور نیروهای جوان شهرستان شدیم که خود اعلام آمادگی برای انجام برنامه های برا به ما گفتند. وی تصریح کرد:ادعای انجام کارهای الف سیما مانند تولید انیمیشن که پر هزینه هم می‌باشد جزو این اعلام آمادگی ها از سوی جوانان سبزواری بوده است. وی با بیان اینکه شهر سبزوار در حوزه های گوناگون دارای مشاهیر و متخصصین بسیاری می باشد اظهار کرد:این پدیده ویژه ای بود که تعدادی از جوانان به ما این پیشنهاد را بدهند و بعد از جلسات متعدد و مکرر و انجام کارهای کارشناسی این اثر به دست جوانان سبزواری تولید گردید. نهاوندی عنوان کرد:با برنامه ریزی هایی که در استان داشته ایم امسال 13 ساعت را برای تولید انیمیشن اختصاص داده است./ز Authors: باشگاه خبرنگاران
شنبه, 19 بهمن 1392 | آبازدید 151
news/event-other
حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی امروز در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: صدا و سیمای استان بیشترین حجم تولید و پخش برنامه در حوزه های صدا، سیما و برون مرزی در بین مراکز استان های کشور را دارد. وی با اشاره به تصویب طرح تأسیس شبکه ملی زیارت در دولت،گفت: برای تأسیس شبکه ملی زیارت در مشهدالرضا (ع) شورای اسلامی شهر مشهد و شهرداری همت کنند تا گام اساسی در این زمینه برداشته شود. مدیر کل صدا و سیمای استان با اشاره به آیات و روایات و احادیث دینی در زمینه مدیریت شهری ،افزود: مهمترین عناصر اصلی مدیریت کلان شهری تأمین سلامت، امنیت، تقویت بازار کسب و کار حلال، برقراری ارتباطات مؤثر و تأمین آرامش روحی و روانی برای افراد اجتماع است. وی با تأکید بر اینکه رسانه ملی یک نهاد حاکمیتی است و براساس اصول و ضوابط خاص برای تقویت امید، پیشرفت، عدالت و تربیت نسلهای انقلابی فعال است ،گفت: در اجرای این اهداف با تلاش انجام شده 95 درصد استان از سیستم آنالوگ به دیجیتال تبدیل وضعیت شده و هم اکنون بیش از 300 ایستگاه رادیو و تلویزیونی در استان فعال است که وظیفه سیگنال رسانی به 6 میلیون مخاطب ثابت استان و 27 میلیون مخاطب غیر ثابت شبکه استانی را انجام می دهد. در ادامه تعدادی از نمایندگان شورای شهر ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده، خواستار مشارکت فعال شورای شهر در تولید برنامه های صدا و سیما، معرفی پتانسیل های موجود، تقویت بنیه های دینی و مذهبی، توجه به طرحهای در دست اجرای شهرداری به ویژه قطار شهری، حاشیه نشینی و زیباسازی شهر مشهد شدند. یادآوری می شود با وجود طرح سؤالات متعدد از سوی 6 نفر از اعضای شورای شهر، رئیس شورای شهر برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان هیچ فرصتی به مدیر کل صدا و سیمای استان نداد و آنرا به نشست داخلی و جلسات بعدی شورا موکول کرد.
پنجشنبه, 10 بهمن 1392 | آبازدید 150
news/event-other
سیما: - ویژه برنامه جشن انقلاب از 11 تا 23 بهمن هر شب ساعت 19 و تکرار آن صبح ساعت 9 به مدت 35 دقیقه .این برنامه به انعکاس برنامه های شهرستان های استان در دهه فجر می پردازد. تهیه کننده برنامه آقای جواد خانی است. - پخش مجموعه 26 قسمتی مستند کوچه های خورشید در دهه فجر، ساعت 22:15 و تکرار آن روز بعد ساعت 11:10 به مدت 25 دقیقه ،به تهیه کنندگی آقای حجت احمدی زر . این مستند به بررسی مهمترین وقایع قبل و بعد از انقلاب اسلامی در استان خراسان رضوی می پردازد. - برنامه صبح بخیر خراسان به تهیه کنندگی آقای کاظمیان پور ساعت 7 صبح به مدت 110 دقیقه و برنامه شبانه و اما امشب به تهیه کنندگی آقای احمد روئینی به مدت 70 دقیقه ساعت 21:10 به صورت ویژه این مناسبت را پوشش می دهند. - پخش مستند مردان روح ا... به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی آقای رضازاده ساعت 16:30 این مستند به زندگی شهدای تاریخ انقلاب اسلامی در استان خراسان رضوی می پردازد. - پخش فیلم های سینمایی انقلابی ساعت 14:20 دقیقه هر روز و تکرار آن ساعت 2:45 نیمه شب در دهه فجر در برنامه سینما خورشید. - پخش سخنرانی های مرتبط با دهه مبارک فجر هر روز بعد از ویژه برنامه اذان و نماز ظهر. - پخش سرود، نماهنگ و وله و برنامه های خراسان در انقلاب و بازیگران دیکتاتور و فرار شاه و ..... از جمله برنامه های سیمای خراسان رضوی در دهه فجر است.ضمن اینکه سایر برنامه های شبکه استانی صدا این مناسبت را پوشش می دهند. صدا: - برنامه ساعت گزارش در 20 برنامه 5 دقیقه ای به معرفی برنامه های فرهنگسرای انقلاب اسلامی ویژه ایام ا... دهه مبارک فجر می پردازد. این برنامه از روز 12 تا 22 بهمن هر روز صبحها در ساعت 10:30 و بعد از ظهرها ساعت 17 از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می شود. معرفی مساجدی که در دوران انقلاب حائز اهمیت و تأثیرگذار بوده اند از جمله مسجد فیل ( در خیابان نواب صفوی )، مسجد کرامت ( چهارراه شهداء )، مسجد امام حسن مجتبی (ع) ( خیابان دانش ) و ... که مقام معظم رهبری در این مساجد سخنرانی داشته اند. گزارشهای مردمی از جشن های انقلاب و مراسم برگزار شده به مناسبت این دهه در سطح شهر، معرفی برنامه های دهه فجر مدارس ( زنگ انقلاب، جشنواره من و خاطرات انقلاب و ... )، گزارش از برپایی تور انقلاب دانش آموزی مثلاً در میدان های مهم شهر در دوران انقلاب به همراه پژوهشگر انقلاب اسلامی، گزارش از فیلم های اکران شده و ... از بخش های مختلف برنامه ساعت گزارش است. تهیه کننده و گزارشگر این برنامه خانم مرضیه رحیمی است. - برنامه « گفتمان انقلاب » در 6 قسمت 60 دقیقه ای روزهای یکشنبه، سه شنبه، پنج شنبه ساعت 13 تا 14 از شبکه استانی صدای خراسان رضوی پخش می شود. این برنامه به مباحث تبیینی انقلاب با حضور کارشناسان با موضوع تاریخ و انقلاب و به بحث دستاوردهای انقلاب در استان خراسان رضوی با حضور مسئولان ارشد استان می پردازد. - برنامه شب های ایران در ساعت 30 دقیقه بامداد تا ساعت 2 روز 14 بهمن به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از شبکه سراسری رادیو ایران پخش می شود . گفتگو با شخصیت های فعال شهر مشهد در دوران انقلاب ، معرفی تاریخی انقلاب در سطح شهر مثل میدان شهدا، بیمارستان امام رضا و... از بخشهای مختلف این برنامه است . تهیه کننده این برنامه آقای میثم نظری زاده است . - پخش برنامه راهپیمایی 22 بهمن با موضوع حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پخش گزارش هایی از راهپیمایی به صورت زنده. - همچنین در برنامه های صبح، عصر، صدای زائر، جوان، خانواده رادیو به این مناسبت پرداخته می شود.
پنجشنبه, 10 بهمن 1392 | آبازدید 194
news/event-other
مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی :مسئله اطلاع رسانی بهنگام و پیش بینی های کم خطا ضرورتی است که برای زائران حضرت رضا (ع) و مجاوران ایشان بسیار لازم است . حجت الاسلام والمسلمین علی نهاوندی مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی در نشست با مدیر کل هواشناسی استان، گفت : با ایجاد یک کمیته مشترک بین رسانه و اداره هواشناسی می توان به اطلاع رسانی به صورت ویژه در خصوص وضعیت آب و هوا ، اقلیم شناسی ، خشکسالی و آموزش به مخاطبان اقدام کرد و با پیشگیری جلوی بسیاری از مخاطرات و بلایلای طبیعی را گرفت . وی با اشاره به اینکه موضوع زیست محیطی در منابع اسلامی ما لحاظ شده است ، گفت : رسانه ملی یک نهاد اجتماعی و حاکمیتی است و به عبارتی پل ارتباطی مرد م با مسئولان است . این نهاد برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ، هدایت افکار عمومی را بر عهده دارد . وی افزود:زائران امام رضا (ع) این حق را دارند که در یک تعامل دو سویه و تاثیر گذار اطلاعات مختلف از جمله وضعیت آب و هوای استان را ازیک شبکه سراسری مانند شبکه ملی زیارت دریافت کنند . دکتر حبیبی نوخندان مدیر کل هواشناسی استان نیز در این نشست بر حضور فعال و پررنگ هواشناسی در صدا وسیمای استان و استفاده و هم افزایی از ظرفیت های موجود تاکید کرد. وی بهره مندی مردم از اخبار هواشناسی را از ضروریات زندگی اجتماعی دانست و گفت : 95 در صد بلایای طبیعی منشا آب و هوایی دارند ،وی افزود : رسالت ذاتی سازمان هواشناسی اطلاع رسانی است و همکاری های متقابل با رسانه استانی می تواند مردم را در جریان کامل اوضاع آب و هوایی قرار دهد . در پایان جلسه همگان برای بارش رحمت الهی و نزولات آسمانی دعا کردند .
شنبه, 05 بهمن 1392 | آبازدید 277
news/event-other
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی مستندهای شیرآباد، انتهای فلسطین جنوبی و شاگرد امام از شبکه استانی سیمای خراسان رضوی دیپلم افتخار و فانوس زرین جشنواره فیلم عمار را از آن خود کرد. مستند انتهای فلسطین جنوبی از آقای هادی حاجتمند در بخش تاریخ معاصر جشنواره فیلم عمار دیپلم افتخار و فانوس زرین جشنواره را به دست آورد. این مستند روایت دیدار 8 جانباز قطع نخاعی استان خراسان رضوی با مقام معظم رهبری است. مستند شیر آباد از آقای حجت احمدی زر در بخش روایت شهادت جشنواره عمار موفق به کسب دیپلم افتخار و فانوس زرین جشنواره شد . موضوع این مستند درخصوص شهدای روستای اکبر آباد کوهسرخ کاشمر است. مستند شاگرد امام از مجموعه کوچه های خورشید از آقای حجت احمدی زر نیز در این جشنواره و در بخش روحانیت و بیداری اسلامی دیپلم افتخار را کسب کرد و شایسته تقدیر شناخته شد. موضوع این مستند درخصوص فعالیت های مقام معظم رهبری در زمان قبل از انقلاب است. گفتنی است 5 مستند تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی با نام های خلق قهرمان ایران، شاگرد امام، صبح نیمه شعبان، شیرآباد و انتهای فلسطین جنوبی و انیمیشن قصه های گلنار به بخش مسابقه چهارمین جشنواره فیلم مردمی عمار راه یافت. این جشنواره دیروز اختتامیه خود را پشت سر گذراند و اسامی برگزیدگان در 10 بخش اقتصاد مقاومتی، انیمیشن، نقد درون گفتمانی، فتنه 88 و جنگ نرم، داستانی، روایت شهادت، تاریخ معاصر، روحانیت و بیداری اسلامی و بین الملل معرفی شد.
يكشنبه, 22 دی 1392 | آبازدید 215
news/event-other
مستندهای تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی به بخش مسابقه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار راه یافت . 5مستند تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی به نام خلق قهرمان ایران ، شاگرد امام ، صبح نیمه شعبان ،شیر آباد و انتهای فلسطین جنوبی به بخش مسابقه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار راه یافت . مستندهای به نام خلق قهرمان ایران در بخش تاریخ معاصر ایران ، شاگرد امام و صبح نیمه شعبان در بخش روحانیت و بیداری اسلامی و شیر آباد در بخش شهدا و مادران شهدای این جشنواره به کارگردانی محمد حجت احمدی زر و انتهای فلسطین جنوبی به بخش شهدای این جشنواره راه یافت. موضوع مستند انتهای فلسطین جنوبی به تهیه کنندگی و کارگردانی هادی حاجتمند رویت دیدار 8 جانباز قطع نخاعی استان خراسان رضوی با مقام معظم رهبری است.این مستند در 8 قسمت 25 دقیقه ای با هدف شناساندن و نمایاندن مدل زندگی جهادی و انقلابی، به خانواده ایرانی در شبکه استانی سیمای خراسان رضوی تهیه شده است. مستند به نام خلق قهرمان ایران در خصوص موضوع منافقین خلق و فعالیت های آنها قبل از انقلاب تا شروع ترورها ، مستند شاگرد امام در خصوص فعالیت های مقام معظم رهبری قبل از انقلاب، مستند صبح نیمه شعبان در خصوص فعالیت های مرحوم کافی و موضوع مستند شیرآباد در باره شهدای روستای اکبر آباد کوهسرخ کاشمر می باشد.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 235
news/event-other
تله فیلم های فرشته و تبسم گرگ تولید شبکه استانی سیمای خراسان رضوی به دفتر سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال شد . تله فیلم 90 دقیقه ای فرشته به تهیه کنندگی و کارگردانی حسن آخوند پور در خصوص خانواده ای است که به علت بحران اقتصادی و کلاهبرداری شرکا ، پدر خانواده به زندان می ا فتد و فرشته با طلب کاران پدر مواجهه می شود و.... تله فیلم تبسم گرگ به نویسندگی و کارگردانی جواد علیزاده نیز به موضوع تقابل انسان با طبیعت می پردازد و روایت گر زندگی یک شکارچی است که بر اثر مشکلات مالی دست به شکار غیر مجاز می زند و.... شایان گفتن است 2 مستند تولید سیمای خراسان رضوی با نام های نیش و به نام خالق مردم ایران نیز به بخش مستند سی ودومین جشنواره بین المللی فیلم فجر ارسال شد.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 342
news/event-other
سامانه مکاتبات اداری ( اتوماسیون اداری ) صدا و سیمای خراسان رضوی در بین مراکز استان های صدا و سیما رتبه دوم را کسب کرد. در مراسمی که به همین مناسبت در تهران و به منظور تقدیر از مدیران اتوماسیون اداری سازمان برگزار شد، لوح تقدیر کسب مقام دوم در سطح کشور درخصوص اتوماسیون اداری به آقای محمد علی چوپانیان مدیر اتوماسیون اداری مرکز خراسان رضوی اهداء شد. این لوح برای تعداد نامه و سرعت رشد استفاده از اتوماسیون مکاتبات اداری به ایشان اهداء شد. عسگری مدیر کل فناوری اطلاعات سازمان صدا وسیما نیز در لوح تقدیری که به همین منظور به مدیران اتوماسیون اداری مراکز اهدا شد ، از همکاری و تلاش خدا پسندانه همکاران که در مسیر انجام وظایف و مأموریت های محوله با رویکرد و بهره گیری از سامانه مکاتبات اداری نهایت تلاش و سعی خود را به عمل آورده اند، تقدیر و تشکر نمود.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 154
news/event-other
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی و به همت امور اجتماعی و رفاهی ،تیم تنیس روی میز مرکز برای حضور در مسابقات کشوری بین مراکز در زیباکنار در یک دوره مسابقه مقدماتی شرکت کرد. 4 نفر از همکاران از جمله آقایان: محمد رضا خسروی، رضا اسماعیل پور ، احمد سلامی راد و محمد رضا جدی برای حضور در مسابقات کشوری بین مراکز در زیباکنار انتخاب شدند و به فینال مسابقات مقدماتی راه یافتند.
سه شنبه, 17 دی 1392 | آبازدید 147
news/event-other
موضوعات و ميهمانان پيشنهادي برنامه زنده تلويزيوني « اشاره » در هفته آتي : شنبه 14/10/92 ، « بررسي برخي مشكلات شهرستان داورزن » . ميهمان حضوري : آقاي غفاري ، فرماندار شهرستان بردسكن. ميهمانان تلفني : دكتر تقي زاده رييس دانشگاه پيام نور استان ، رشيد معاون سياسي امنيتي اجتماعي استانداري خراسان رضوي ، دكتر مسلم سرپرست دانشگاه علوم پزشكي سبزوار ، رمضاني رييس شوراي شهر داورزن ، تاج آبادي مدير جهاد كشاورزي شهرستان داورزن. دوشنبه 16/10/92 ، موضوع « كم فروشي در بازار مسكن بويژه انبوه سازي » . ميهمان حضوري رييسي رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي ، ميهمان تلفني : ثنايي دبير انجمن صنفي انبوه سازان خراسان رضوي ، كريم مدير كل تعزيرات حكومتي خراسان رضوي. چهارشنبه 18/10/92 ، « بررسي وضعيت طرح ممنوعيت بكارگيري سلاح سرد و تشديد مبارزه با جرايم خشونت بار » . ميهمان حضوري : آقاي دكتر قاضي زاده نماينده مردم مشهد و كلات و سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي ، ميهمان تلفني سرهنگ بيدمشكي رييس پليس آگاهي خراسان رضوي.
يكشنبه, 15 دی 1392 | آبازدید 139
news/event-other
شبکه استانی صدا و سیمای خراسان رضوی برای مناسبت های آخر صفر( رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و نیز شهادت هشتمین پیشوای شیعیان جهان حضرت ثامن الحجج (ع)) ویژه برنامه هایی را به این شرح تهیه و تدارک دیده است. شبکه استانی صدای خراسان رضوی ویژه برنامه رادیویی عصر همنوایی به مدت 60 دقیقه از 7 تا 8 شب با پرداخت موضوعی به مناسبت رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به تهیه کنندگی آقای مهدی مقدس زاده. بخشهای مختلف این برنامه عبارتند از: گزارش از مراسم عزاداری در سطح شهر، دسته ها و کاروان های زیارتی، زائران پیاده و خدمتگزاری به آقا ثامن الحجج (ع)، ارتباط با شبکه های سراسری و استانی، دعوت از کارشناسان حوزه و دانشگاه، با موضوع سیره پیامبر، محبت به اهل بیت (ع)، زیارت و امام رضا (ع)، مداحی، روضه خوانی ، ارتباط با حرم مطهر رضوی و انعکاس برنامه های بارگاه منور رضوی و... ویژه برنامه چلچراغ به مدت 120 دقیقه در روزهای رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت ثامن الائمه (ع) به تهیه کنندگی حبیب شهسوار پور و محمد کمالی از ساعت 9 تا 12 صبح. بخشهای مختلف این برنامه عبارتند از: تهیه و پخش گزارشهای مرتبط با موضوع برنامه از سطح شهر و ارتباط با شهرستانها، ارتباط با حرم مطهر رضوی (ع) و انعکاس مراسم مختلف در حرم مطهر ثامن الحجج (ع)،ارتباط با شبکه های سراسری و استانی، حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه با طرح موضوعات مربوط به نبوت و پیامبری آداب زیارت، صلح امام حسن (ع) و ... علاوه بر اینها در برنامه های رادیویی دلت را آسمانی کن، این صبح تازه، زیر یک سقف، صدای زائر، دهکده، سیب سبز، دلم هوای قصه کرده، هنرنامه، کرمانجی و... به این مناسبت ها پرداخته می شود. همچنین واحد پخش صدای خراسان رضوی در برنامه های خانه غم( ویژه رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع)، نمایشهای رادیویی به مدت 120 دقیقه ویژه شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)،سخنرانی رحیم پور ازغدی با موضوع ویژگی های پیامبر (ص) به استقبال از این مناسبت ها می رود. شبکه استانی سیمای خراسان رضوی نیز در این مناسبت ها با تولید ویژه برنامه هایی زنده از ساعت 7 تا 8 شب و ساعت 9 صبح با مخاطبان همراه می شوند . در این برنامه های زنده پوشش برنامه ها و مراسم حرم مطهر رضوی ، مداحی ، گروه همخوانی ، شاعرو کارشناسانی از حوزه و دانشگاه با موضوع این مناسبت ها و ارتباط با حرم مطهر رضوی و شبکه های سراسری و استانی عزاداران را همراهی می کنند .
شنبه, 07 دی 1392 | آبازدید 265
news/event-other
مدیر‌کل صدا‌وسیمای خراسان رضوی، از بخش‌های مختلف روزنامه شهرآرا روزنامه شهر مشهد بازدید کرد و با مدیر‌عامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا نیز دیدار و گفتگو کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین علی نهاوندی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خبرنگاران روزنامه مردم مشهد، اظهار کرد: روزنامه شهرآرا در چند سال فعالیت خود، با استفاده از تیم جوان و با انگیزه توانسته به‌خوبی در جهت انعکاس و رفع مشکلات کلان‌شهر مشهد گام بردارد. استراتژی رسانه‌ای ما، تأکید بر هویت‌ها و حوزه‌های اصیل و ماندگار میراث‌فرهنگی و تمدنی ایران است. وی در ادامه با تأکید بر ضرورت پایداری بر هویت‌های محلی و بومی و توسعه آن‌ها به‌عنوان یک حرکت تقابلی در برابر هجمه‌های رسانه‌ای غرب، افزود: اگر بخواهیم از ساختار رسانه‌ای به استراتژی غربی و دهکده جهانی نگاه کنیم که بناست هیچ مرزی وجود نداشته باشد و همه مفاهیم و پدیده‌ها از یک کانون تحلیل شود، در این زمینه استراتژی رسانه‌ای ما، تأکید بر هویت‌ها و حوزه‌های اصیل و ماندگار میراث‌فرهنگی و تمدنی ایران است. حجت‌الاسلام نهاوندی تصریح کرد: بنا بر این ضرورت، وجود مجموعه‌ای همانند روزنامه شهرآرا که در راستای رفع معضلات شهری گام بر‌می‌دارد، انکار‌ناپذیر است. وی با اشاره به اینکه دغدغه‌مندبودن مجموعه شهرآرا به‌عنوان ارگان رسمی شهرداری، یکی از ویژگی‌های این مجموعه فرهنگی است، عنوان کرد: روزنامه مردم مشهد باید زبان گویایی میان مخاطبان و مسئولان از نظر رفع مشکلات و معضلات باشد. مدیر‌کل صدا‌وسیمای خراسان رضوی اضافه کرد:از دیگر ویژگی شهرآرا این است که دغدغه این مجموعه فرهنگی، حل‌وفصل امور و رسیدگی به مشکلات و توجه به نظرات مخاطبان و از سوی دیگر انعکاس آن‌ها به مدیران است. وی با بیان اینکه باید به سمتی پیش برویم که شالوده فعالیت‌های رسانه‌ای ما به زندگی‌های جمعی هم‌افزا و معرفت‌افزا کمک کند، خاطرنشان کرد: برای ایجاد کار هم‌افزایی و معرفت‌افزایی، ضروری است به چند عنصر اساسی توجه کنیم. حجت‌الاسلام نهاوندی افزود: یکی از این عناصر، سلامت است که برای زندگی جمعی هم‌افزا و معرفت‌افزا باید به آن توجه ویژه شود. وی با اشاره به اینکه دیگر عنصر ایجاد کار هم‌افزایی و معرفت‌افزایی، امنیت است، تصریح کرد: کسی می‌تواند تراوش و پیشرفت خودش را دنبال کند که علاوه بر سلامت، امنیت هم برایش محرز شود. مدیر‌کل صدا‌وسیمای استان با بیان اینکه معنویت و تربیت، عنصری دیگر برای تحقق کار هم‌افزاست، خاطرنشان کرد: فرهنگ معنوی جامعه را باید با فعالیت‌های رسانه‌ای افزایش داد که تحقق آن هم به برقراری ارتباطات مؤثر و افزایش آگاهی مردم بستگی دارد. وی ادامه داد: زائران در مدت اقامت خود در جوار حضرت رضا(ع)، باید احساس رضایت نسبی داشته باشند. حجت‌الاسلام نهاوندی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که تعلقات را افزایش می‌دهد، درآمدهای مناسب و درخور اتکا بر پایه رزق و روزی حلال است که نیاز به فرهنگ و پیوست ارتباطی و هویتی دارد. وی با تأکید بر اینکه متن پیشرفت و توسعه بر پایه فرهنگ است، افزود: بدون شک تهیه پیوست فرهنگی برای فعالیتی که شالوده‌اش با ایده فرهنگی شکل نگرفته باشد، اثرگذار نخواهد بود. مدیر‌کل صدا‌وسیمای خراسان رضوی اظهار کرد: خدمت به زائران امام‌رضا(ع)، خدمت به رشد و توسعه فرهنگ متعالی دین مبین اسلام است. حجت‌الاسلام نهاوندی در پایان با تأکید بر پرهیز از اقدامات شتاب‌زده، خاطرنشان کرد: اقدام تأثیر‌گذار و فرهنگی باید سر‌لوحه کار رسانه‌ها باشد. گفتنی است پیش از این مدیر کل صدا وسیمای خراسان رضوی از روزنامه های خراسان و قدس نیز بازدید داشته است .
شنبه, 07 دی 1392 | آبازدید 215

صفحه 6 از 49

تاریخ آخرین به روز رسانی : 2014-12-20